URODA I ZDROWIE

„Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary” – recenzja

21 grudnia 2016, dodał: karolina0092

Jest wiele pytań w sprawach damsko-męskich, które ciągle pozostają bez odpowiedzi. Wiele nie potrafimy zrozumieć: Czemu on wybrał tą szczupłą blondynkę, skoro wie, że ja go tak kocham? Dlaczego w barze z godziny na godzinę wydajemy się mężczyznom coraz atrakcyjniejsze (i tu wcale nie ma znaczenia ilość wypitego alkoholu)? Dlaczego cały czas pociągają mnie ci mężczyźni, którzy jedynie liczą na przelotną znajomość?  I czego pragnie on, a czego pragnie ona?

David M. Buss: Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary

312835-352x500

David M. Buss, znany na całym świecie psycholog, który wykładał nie tylko na Uniwersytecie Teksańskim, ale również w Harvard i Michigan, dzięki swojej ogromnej wiedzy, licznym eksperymentom napisał złożoną z 400 stron książkę psychologiczną, obok której nie przejdziesz obojętny. Autor ten opublikował już ponad 200 artykułów i książek, wyróżnionych licznymi nagrodami.

Książka „Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary” jest niesamowita – wręcz rewelacyjna! Buss przedstawia nam tu historię pożądania, przytaczając przykłady dotyczące życia pierwszych plemion i świata zwierząt, a także poruszając kwestię kontaktów damsko-męskich na przestrzeni dziejów. Zapomina o romantyzmie, skupiając się na faktach, popartych licznymi badaniami i ankietami. Pozwala zrozumieć, że nic we współczesnym świecie nie dzieje się bez przyczyny, mającej źródło w przeszłości. Nawet popularne dziś, przypadkowe stosunki seksualne moją swoje korzenie gdzieś tam, dawno temu… I gdyby tamte kobiety nie wyrażały na to zgody, naszym współczesnym mężczyznom nie przyszłoby do głowy, siedząc wieczorem w barze, że którakolwiek obecna tam kobieta pójdzie z nim dzisiaj do łóżka. Banalne? Może i tak. Ale samo uświadomienie sobie, że niektóre zachowania wynikają z takich, a nie innych powodów, pozwalają świadomie analizować swoje życie i lepiej odnaleźć się w damsko-męskich kontaktach. Nie atakować, a zrozumieć…

Bo czy nie chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób ludzie działają na siebie? Jakie mają strategie? Czy to, czego pragną mężczyźni, jest tym samym, o czym śnią kobiety? Jaki sens ma przelotna znajomość, a jakie korzyści odczuwają osoby w stałych związkach? I wreszcie – co powoduje, że facet nie może oderwać od nas wzroku, a kobieta wpatruje się akurat w tego mężczyznę przez całą noc? Co nas dzieli, co rozpala konflikt, czemu ta, a nie inna? W 12 rozdziałach książki „Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary” ukryte są liczne odpowiedzi na te pytania. Buss nie pisze w sposób sztampowy, nie zanudza teoretycznym wywodem, wręcz przeciwnie. Jego publikacja napisana jest przystępnym dla każdego czytelnika językiem, poważne eksperymenty splatają się często z zabawnymi i niezwykle interesującymi wnioskami. Ankiety i liczne przykłady sprawiają, że sami jesteśmy zdziwieni, jak można tak trafnie wstrzelić się w temat, jak można odpowiedzieć w jednej książce na pytania całego świata, dotyczące damsko-męskich relacji.

„Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary” nie skupia się jedynie na tematyce: romansów i stałych relacji. Porusza również trudną do zrozumienia problematykę: związki tej samej płci, gwałty, zdrady. Niezależnie od tego, w jakiej jesteś relacji damsko-męskiej, czy poszukujesz, czy już coś budujesz, czy rozumiesz, czy pragniesz zrozumieć – ta książka jest dla Ciebie. Poznając te tajemnice, łatwiej będzie Ci niektóre rzeczy zaakceptować, pozbawić się złudzeń, żyć w świadomości.

Polecam!

Karolina

Książka jest dostępna TUTAJ

Dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za udostępnienie egzemplarza do recenzji – Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...