Dobrodziejstwa dla skóry prosto z morza…

29 sierpnia 2019, dodał: media
Artykuł zewnętrzny

Czy w czasie urlopu, dryfując po lazurowych wodach mórz i oceanów, zastanawiacie się jakie dobrodziejstwa kryją ich głębiny? Algi, minerały, glinki i błota to naturalne składniki coraz bardziej doceniane wśród producentów kosmetyków ze względu na ich niezwykłe właściwości. Zanurz się w toni orzeźwiającej wody i poznaj moc podwodnej natury.

 

Jakie właściwości mają poszczególne morskie skarby

ALGI MORSKIE. Inaczej zwane glonami. Posiadają mnóstwo składników mineralnych i witamin, wśród których znajdziemy m.in. witaminy C, E, B1, B2, B5, B6, B12 i prowitaminę A, a także miedź, cynk, mangan, wapń, brom, jod, żelazo i lipidy. Mają właściwości odżywcze, które bez problemu przenikają do głębokich warstw skóry, przyspieszają regenerację naskórka napinają i rozjaśniają skórę. Algi zawierają również cukry, których jedną z właściwości jest stymulowanie mikrokrążenia krwi i limfy oraz procesów metabolicznych zachodzących w komórkach. Co ciekawe barwniki znajdujące się np. w mikroalgach czerwonych i brązowych wykazują działanie fotoprotekcyjne, antynowotworowe i antywolnorodnikowe, a to dlatego, że algi unoszące się w wodach oceanów wytwarzają mechanizmy chroniące je przed niszczącym promieniowaniem słonecznym. Algi morskie idealnie sprawdzają się w walce z oznakami starzenia, przy rozszerzonych naczynkach czy trądziku różowatym, a także pospolitym.

MINERAŁY. Skóra człowieka, by móc dobrze funkcjonować, potrzebuje około 30 minerałów. Są to związki, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, dlatego musimy regularnie je suplementować – nie tylko w pożywieniu, ale również w kosmetykach pielęgnacyjnych.

GLINKI. Nie od dziś wiadomo, że glinki mają bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Zawierają dużo minerałów i składników odżywczych, łatwo przyswajalnych przez skórę. Na uwagę zasługuje fakt, że glinki poprzez 100% naturalność są hipoalergiczne i pozbawione zanieczyszczeń.

 BŁOTA. Chociaż błoto może nie kojarzyć się z pięknem – bardzo często wykorzystuje się je w zabiegach pielęgnacyjnych. Podobnie jak wymienione wyżej składniki zawiera dużo minerałów, dz

iała kojąco i odżywczo.

Kosmetyki z morskimi składnikami

Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, które w składzie mają dobroczynne składniki prosto z morza. Marką, która w szczególności docenia ich dobrodziejstwo jest Medex Bio Science Cosmetics.

Na jakie produkty w szczególności warto zwrócić uwagę?

  • Oceaniczna maska

Maska do ciała Ocean Wrap Xenymphus to wzmacniający i remineralizujący, najsilniej działający okład na ciało bazowany na zmikronizowanych algach brunatnych, do każdego typu skóry. Algi z maski oceanicznej zawierają dużą ilość minerałów i mikroelementów wspomagających cyrkulację krwi oraz odżywiające skórę tak, aby produkty przemiany materii i toksyny mogły być bardziej efektywnie usuwane poprzez system limfatyczny. Dlatego też maska oceaniczna działa wyszczuplająco i ujędrniająco oraz pomaga w zrelaksowaniu się i poprawie ogólnego samopoczucia.

Peeling z mułem

Biologiczny Peeling z mułem z Wadden Medex Bio Science Cosmetics to oczyszczająco-detoksykująca terapia dla skóry całego ciała, nie wyłączając twarzy, szyi i dekoltu. Bogaty w naturalne glinki, torfy algi brunatne, szereg minerałów, mikroelementów , m.in. wapnia, magnezu i jodu, niezbędnych dla dobrego funkcjonowania każdej zdrowej skóry. Detoks dla ciała, przyjemność dla duszy.

Morski eliksir na twarz

Krem Riche de L’ocean Medex Bio Science Cosmetics to morski eliksir bogaty w dobrodziejstwa mórz i oceanów. Algi i wodorosty tworzą 24-godzinny eliksir antyoksydacyjny, który ma silne właściwości naprawcze, ochronne i detoksykujące skórę. Wiodącymi składnikami są mikroalgi czerwone i brązowe pozyskiwane z wód wybrzeża Atlantyku, które są źródłem protein, soli mineralnych, witamin A i B12 – niezbędnych do hamowania procesów starzenia. Ostatnie badania wykazują, iż taka mieszanka alg chroni skórę przez szkodliwym działaniem środków powierzchniowo – czynnych w kosmetykach. Krem zawiera także humektanty – substancje higroskopijne silnie nawilżające, których struktura pozwala na absorbowanie i zatrzymywanie wody z otoczenia. Najcenniejsze jednak w eliksirze jest działanie mikroalg, które naturalnie są wystawione na całodzienną radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działanie promieniowania. Są to najbardziej zaawansowane organizmy w protekcji przeciwsłonecznej, które wykształciły bardzo precyzyjne mechanizmy ochrony, które to wykorzystywane są w Kremie Riche De L`Ocean. Ten morski eliksir zawiera morskie- trio-oksydacyjne bazujące na komórkach macierzystych ekstraktów z alg, naturalnej prowitaminie A i ekocertyfikowanym emulgatorze. Dzięki temu kompleksowi działamy trójtorowo – prewencyjnie – antyoksydacyjnie, naprawczo po uszkodzeniach UV oraz wzmacniająco na mechanizmy obronne skóry przez 24 godziny na dobę.

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz