Dlaczego włosy wypadają? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Dlaczego włosy wypadają?

18 listopada 2011, dodał: Joanna Śledzikowska
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Na grzebieniu zauważyłaś więcej włosów niż zwykle? Podczas mycia zostają ci na rękach? A może koleżanki coraz częściej oskubują twoje ubrania? Nie lekceważ tego!

Wypadanie włosów może mieć różne podłoże, jednak za dopuszczalną ilość przyjmuje się ok. 50 włosów dziennie. Jeżeli twoja liczba znacznie przekracza podany limit, może być to objaw chorobliwy i prawdopodobnie ma wewnętrzną przyczynę. Na początek aby złagodzić objawy, można zastosować ziołowe środki zewnętrzne. Warto więc zaopatrzyć się w następujące zioła:

  • Pokrzywa, osusza skórę głowy, odtłuszcza i nadaje włosom jedwabistą puszystość.
  • Ziele skrzypu, osusza skórę głowy, działa dezynfekująco, ściągająco oraz odżywczo na skórę.
  • Kwiat rumianku, powstrzymuje wypadanie włosów, dla włosów jasnych.
  • Liście orzecha, powstrzymuje wypadanie włosów, dla włosów ciemnych.

Z podanych ziół robimy napar i płuczemy nim włosy, wcześniej umyte szamponem. Możemy sobie pozwolić na drobne eksperymenty, dodając do naszych płukanek krople olejków eterycznych. Spośród szerokiego wyboru, proponuję dodawać te, które mają korzystny wpływ na włosy. I tak:

Drzewo cedrowe – wzmacnia włosy, doskonale przeciwdziała łupieżowi i zapobiega przetłuszczaniu się włosów.
Drzewo różane – używane w pielęgnacji oraz oczyszczania włosów i skóry
głowy.
Geranium – zapobiega przetłuszczaniu się włosów i zwalcza stany zapalne.
Jałowiec – stosowany w kuracji zapobiegającej wypadaniu włosów,
działa także detoksykująco.
Lawenda – stymuluje krążenie krwi i przyspiesza wzrost włosów.
Palmarosa – reguluje wydzielanie gruczołów łojowych i doskonale przywraca równowagę zarówno w przypadku zbyt suchych, jak i przetłuszczających się włosów.
Szałwia – pomocna w walce z łupieżem.

Mało komfortowym ale niezwykle skutecznym środkiem kosmetycznym jest olej lniany, który zawiera witaminy A,E i F. Smarujemy nim skórę głowy i zostawiamy na całą noc pod czepkiem. Rano zmyć. Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo suplementów diety, które uzupełnią niedobory naszego organizmu w ważne składniki mineralne i witaminy, odpowiedzialne za stan naszych cebulek. Oprócz tego, starajmy się nie męczyć naszych włosów zbyt wysokimi temperaturami (ograniczmy używanie suszarki, lokówki, prostownicy), nie wiążmy ich w kucyk zbyt ciasno oraz nie obciążajmy ich odżywkami, których się nie spłukuje, balsamami, żelami, lakierami itd. Jeżeli jednak kondycja naszych włosów nie poprawi się, koniecznie umówmy się na wizytę do dermatologa.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz