Czy wiesz, jak wybrać najlepszy dla siebie probiotyk? Podpowiadamy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czy wiesz, jak wybrać najlepszy dla siebie probiotyk? Podpowiadamy

29 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wybór odpowiedniego probiotyku spędza ci sen z powiek? Nic  dziwnego – w różnych preparatach znajdują się inne szczepy probiotyczne, a niestety nie ma jednego, który pomagałby na wszystko. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy probiotyk i na co zwracać uwagę podczas zakupu.

lekarz

Czym jest probiotyk?

W probiotyku znajdują się miliardy kultur bakterii, które naturalnie zasiedlają przestrzeń jelit. Ich celem jest wspomaganie pracy przewodu pokarmowego, chronienie go przed patogenami oraz pozytywne wpływanie na organizm, który zasiedlają. Niektóre szczepy przynoszą ulgę w określonych dolegliwościach, natomiast inne pomagają np. w trakcie i po antybiotykoterapii.

Przykładowo jeden szczep bakteryjny wybierzemy w przypadku objawów zespołu jelita drażliwego, a zupełnie odmienny w momencie, w którym borykamy się z biegunkami. Znajdziemy także preparaty, które dedykowane są sportowcom czy osobom chcącym schudnąć. Wówczas szczepy są dobrane w taki sposób, by odpowiadać potrzebom konkretnej grupy.

Kiedy brać probiotyk?

Probiotyki wspierają nie tylko działanie układu pokarmowego – wpływają również na ogólną kondycję organizmu, samopoczucie i utrzymanie prawidłowych procesów odpornościowych. Na probiotyki warto zdecydować się profilaktycznie, szczególnie jeśli doświadczamy stresujących okresów w życiu. Należy spożywać je również, gdy pojawiają się problemy z przewodem pokarmowym czy też bóle brzucha i zaburzenia czynnościowe pracy jelit. Powinny być obowiązkowym krokiem po kuracji antybiotykami po to, by przywrócić prawidłową mikroflorę jelitową.

Jak wybrać najlepszy probiotyk? Decydując się na zakup probiotyku, bardzo istotna będzie ilość szczepów w produkcie, a także ich liczebność. Wynika to głównie z tego, że większość z nich zostanie strawiona jeszcze w górnym odcinku przewodu pokarmowego, a dopiero pozostała część bakterii dotrze do jelita grubego.

Jak rozpoznać wysokiej jakości probiotyk?

Świetnym wyborem będzie produkt tworzony w technologii mikrokapsułkowania, która ułatwia wchłanianie, a także sprawia, że jego przechowywanie jest łatwiejsze. Dobrze wybierać produkty, w których szczepy są podawane na opakowaniu numerycznie – dzięki temu wiemy dokładnie, co znajduje się w stosowanym suplemencie i mamy pewność, że każdy znajdujący się w nim szczep został przebadany w laboratorium.

Zdecydowanie najważniejsza jest jednak kompozycja szczepów bakteryjnych w produkcie – odpowiednia dla nas i w adekwatnych proporcjach. Dobry probiotyk stworzony w oparciu o opatentowaną technologię mikrokapsułkowania, nie tylko dla siebie, ale również dla dzieci, osób aktywnych fizycznie czy też dla całej rodziny znajdziesz pod adresem: https://sklep.lab1.com/produkt/n-deg-1-probiotic. Świetnym pomysłem jest również sięgnięcie po synbiotyk, czyli probiotyk i prebiotyk w jednym.

Jak zażywać probiotyk?

Probiotyki należy stosować wraz z posiłkiem lub zgodnie z zaleceniami producenta np. godzinę przed nim. Kapsułki należy popijać niewielką ilością wody. Trzeba pamiętać o tym, żeby nie otwierać kapsułek – sprzedawane są właśnie w takiej formie po to, by ochronić szczepy przed zbyt szybkim strawieniem. Dla osób, które nie radzą sobie z większymi tabletkami, przeznaczone są inne formy suplementu. Istotne jest również spożywanie sugerowanej na opakowaniu dawki oraz odpowiednie przechowywanie. Niektóre preparaty probiotyczne należy przechowywać w lodówce, chyba że zostały wyprodukowane w technologii, która umożliwia trzymanie ich w temperaturze pokojowej.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak stawiać granice innym ludziom?
Niektórzy obawiają się, że sztywne ustalenie granic pozbawia szansy na bliską relację, ale...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Czego nie mówić będąc w związku? 1. Nie masz nic do gadania. Chodzi o wszystkie zdania ograniczające...
Jedzenie, które zmniejsza ryzyko ch…
Nowe badania opublikowane w czasopiśmie "BMC Medicine" przekonują, że jedząc orzechy zamiast jajek możemy...
Podwyżka renty socjalnej
Sejm zajmuje się projektem podwyżki renty socjalnej. Świadczenie ma wzrosnąć aż trzykrotnie! Dzięki...