Czy warto stosować suplementy diety

8 września 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Stresujący tryb życia, wiele godzin w pracy oraz wzmożona aktywność sprawiają, że nie zawsze sama dieta wystarcza, by zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na wszystkie cenne składniki odżywcze. Wówczas można sięgnąć na przykład po wysokiej jakości suplementy diety.

Jakie produkty warto wybrać? Czy suplementy są w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych elementów? O tym opowiemy poniżej.

Czym są suplementy diety?

Suplementy to skoncentrowane produkty, których zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej dawki cennych składników odżywczych. Zaliczają się do nich zarówno makroelementy (tłuszcze, węglowodany i białka), jak i mikroelementy (minerały i witaminy).

Zgodnie z popularną definicją suplement diety to środek spożywczy, zawierający rozmaite substancje, pozwalające uzyskać pożądane efekty odżywcze. Występują w rozmaitych formach, umożliwiających łatwe przyjmowanie. Znajdziemy zatem na przykład kapsułki, tabletki lub płyny. Szeroki wybór takich preparatów oferuje zielarnia Evital.pl.

Kiedy warto sięgać po suplementy?

Po suplementy diety chętnie sięgają sportowcy, u których często nawet najlepiej zbalansowana dieta nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki. Takie preparaty dostarczają witamin i minerałów, a także wymaganej ilości białka, które ma szczególne znaczenie dla osób wyczynowo uprawiających sport.

Bywają też niezbędne w dietach redukcyjnych, by uzupełnić niedobory kluczowych substancji, potrzebnych do prawidłowego działania organizmu. Warto zatem po nie sięgać choćy podczas diety białkowej lub wegańskiej.

Suplementy mogą też być wsparciem w codziennym funkcjonowaniu. Uzupełniają bowiem braki składników potrzebnych do prawidłowego działania organizmu.

Zalety suplementów diety

Dlaczego warto korzystać z suplementów diety? Ich największą zaletą jest łatwość przyjmowania takich produktów. Pozwalają szybko uzupełnić niedobory oraz dostarczyć odpowiednie dzienne dawki niezbędnych składników. Bez większego trudu można znaleźć naturalne suplementy, zdrowe, wartościowe i łatwo przyswajalne przez organizm człowieka. Ma to wielkie znaczenie, zwłaszcza u osób żyjących w ciągłym biegu i stresie.

Co można zyskać dzięki suplementom? Wysoka zawartość zróżnicowanych składników aktywnych wspiera prawidłowe działanie poszczególnych narządów i całego organizmu. Wiele suplementów reguluje pracę układu krwionośnego, wzmacnia naturalną odporność, wpływa korzystnie na ciśnienie krwi lub poziom cholesterolu.

Niektóre suplementy prowadzą do przyspieszenia metabolizmu, efektywniejszego usuwania toksyn oraz szybszego spalania tkanki tłuszczowej. W dostępnych na rynku produktach znajdziemy także cenny błonnik, który wspiera pracę jelit i całego układu pokarmowego, co równie wspiera zdrowe i bezpieczne odchudzanie się.

Wiele substancji zawartych w suplementach diety to silne antyoksydanty. Ich zadaniem jest wyłapywanie rodników oraz ochrona przed stresem oksydacyjnym, a w efekcie opóźnienie procesów starzenia. Można więc stwierdzić, że przyjmowanie odpowiednio dobranych suplementów pomaga zachować młodość na dłużej.

Jak wybierać suplementy diety?

Czym się kierować, gdy chce się znaleźć suplementy diety? Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przyjmowanie suplementów nieprawidłowo dobranych do potrzeb organizmu lub stosowanych w nieodpowiednich dawkach może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Kolejną kwestią jest skład suplementów diety. Najlepiej stawiać na produkty naturalne, produkowane przez renomowane firmy, posiadające certyfikaty potwierdzające jakość wyrobów. Suplementy powinny zawierać składniki, które zapewniają optymalną dawkę mikro i makroelementów oraz są łatwo przyswajalne przez organizm.

Suplementy diety – wsparcie dla zdrowia i urody

Suplementy diety mogą być niezmiernie cennym uzupełnieniem zdrowej diety nie tylko dla sportowców lub osób na dietach redukcyjnych. Należy jednak sięgać po nie z głową i wybierać wyłącznie wysokiej jakości produkty, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zawsze trzeba bowiem mieć w pamięci słowa Paracelsusa, że każde lekarstwo może być trucizną. Choć suplement diety nie jest lekiem, jeśli jednak będzie stosowany w niewłaściwej dawce, również może zaszkodzić.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co to jest szczęście?
To coś, do czego dąży się przez całe życie - no bo zawsze...
Stomatologia dziecięca
Szkoda że czekaliście z tym tak długo, taniej i łatwiej jest prostować zęby...
Tanie rozwiązania w domu
Racja, warto pomyśleć jak dać rzeczom drugie życie, zamiast je tak od razu wyrzucać...
Chcę się wyprowadzić od mojego face…
Jak kobieta ma swoje pieniądze to nie ma powodu żeby oszczędzać mieszkając...