Czy noszenie ubrać po starszym rodzeństwie to dobry wybór?

27 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mając więcej niż jedno dziecko chce się nieco oszczędzić na wydatkach i nic w tym dziwnego. Częstą praktyką jest pozostawianie rzeczy starszego dziecka dla młodszego. W dzisiejszym poradniku zastanowimy się czy jest to dobry pomysł. Czy może lepiej sprzedać ubrania i zainwestować w coś nowego dla młodszego dziecka?

rodzeństwo

Ubrania po starszym rodzeństwie niekoniecznie muszą pasować

Oczywiście dylematu z pozostawianiem ubrań nie mają rodzice, w przypadku których dzieci znacząco różnią się figurą i noszą inny rozmiar ubrań. Nie ma też zwykle mowy o noszeniu ubrań po starszym bracie przez siostrę, czy ubrań po starszej siostrze przez brata. Wyjątek stanowią rzeczy, które można określić mianem unisex, czyli pasujące każdej płci. Mogą to być t-shirty, ale i bluzy. Generalnie jednak bywają sytuacje, że rzeczy po starszym rodzeństwie nie będą użyteczne, gdyż są za duże lub za małe. Oczywiście można nosić za duże ubrania, ale przecież nie wygląda to dobrze i jest to dla dziecka niewygodne. Podobnie rzecz ma się ze zbyt kusymi ubraniami.

Ubrania po starszym rodzeństwie nie zawsze są wysokiej jakości

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest jakość odzieży. Przede wszystkim odzież dziecięca online, czyli kupowana w Internecie musi być wysokiej jakości. Tylko wtedy można zostawiać kilkuletnie rzeczy dla młodszych dzieci. Istotne znaczenie ma jakość materiału i możliwość wykonywania ewentualnych poprawek. Można znaleźć chociażby kurtki, do których producenci oferują specjalne łaty, które mogą służyć jako wprasowanka i szybki sposób na naprawę podartej odzieży. Jeśli chodzi o dopasowanie rozmiaru, to są z kolei rzeczy, które rosną razem z dzieckiem, to znaczy posiadają możliwość np. wydłużenia rękawów, co sprawia, że gdy dziecko trochę urośnie będzie jeszcze mogło skorzystać z kurtki i nie będzie ona dla niego za krótka. Ważnym aspektem przy doborze odzieży dziecięcej online jest to czy materiał nadmiernie nie przeciera się i nie staje się coraz słabszy po praniu. Jeśli mechaci się, to też jest pewien problem, bo z czasem rzeczy wyglądają raczej kiepsko. Zatem jakość materiału ma duże znaczenie, bo znoszone ubrania lepiej oddać do recyklingu. W końcu dostępne są butiki przyjmujące starą odzież do ponownego przerobienia.

Sprzedaż odzieży dziecięcej online – postaw na rzeczy ponadczasowe, które zawsze są pożądane

Jeśli nie jesteście pewni, czy młodsze dziecko będzie mogło chodzić w ubraniach po starszym rodzeństwie ze względu na większy lub mniejszy rozmiar, to postawcie na rzeczy ponadczasowe, które możecie potem sprzedać. Na pewno wysokiej jakości spodnie, bluzki, bluzy czy kurtki są chętnie wybierane przez rodziców, którzy poszukują markowej odzieży w nieco niższych cenach. Bardzo często zdarza się tak, że w takim przypadku nawet używana odzież trafia później do ponownego obiegu i może skorzystać z niej nawet kilkoro dzieci, zanim dana rzecz stanie się bardzo zużyta. Ponadczasowe kroje sprawiają, że bluza czy kurtka będzie modna niezależnie od tego, ile lat minęło od jej zakupu.

Jeśli wszystko pasuje, to warto przekonać dziecko do noszenia odzieży po starszym rodzeństwie

Żyjemy w czasach, gdzie kupujemy zbyt dużo i nasze szafy pękają w szwach. Ponieważ dzieci bardzo szybko rosną nie chce się kupować dla nich co chwilę nowych rzeczy. W przypadku rodzeństwa dana odzież może mieć dzięki temu dłuższe życie, gdyż może się okazać, że sweter czy bluza zakupione dziecku już po kilku miesiącach są na niego za małe. Młodsze dziecko często buntuje się przeciwko noszeniu rzeczy po starszym rodzeństwie, warto jednak przekonać je do tego pomysłu. W końcu dzięki temu dba się o planetę i nie generuje dodatkowych śmieci. Oczywiście noszenie ubrań jedynie po starszym rodzeństwie nigdy nie wchodzi w grę. W końcu każde dziecko jest indywidualistą i chce także poprzez ubiór pokazać swoją osobowość. Przyczyna niechęci do ubrań po rodzeństwie jest czasem też prozaiczna. Dzieci po prostu nie chcą, by ktoś skojarzył, że noszą ubrania po młodszym bracie czy siostrze. Ale markową odzież dziecięcą online zawsze można sprzedać, a z uzyskanych pieniędzy kupić dziecku coś nowego. W ten sposób nie zapychamy szafy, a dodatkowo dbamy o obieg i wykorzystanie wysokiej jakości ubrań.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz