URODA I ZDROWIE

Czy naturalne suplementy diety są potrzebne?

4 stycznia 2021, dodał: Redakcja

Suplementy diety mają swoich zwolenników i przeciwników. Czy są potrzebne ? Żeby odpowiedzieć na to niełatwe pytanie trzeba uzmysłowić sobie co to właściwie znaczy „suplement”. Otóż jest to uzupełnienie. Zarówno naturalne suplementy diety jak i te zawierające syntetyczne składniki nie są lekarstwami – nie należy ich stosować jako alternatywne leczenie na własną rękę. Nie mają cudownego i natychmiastowego działania – pozytywne skutki można osiągnąć stosując je regularnie nie przekraczając zalecanych dawek.

suplementy

Nie zastąpią również odpowiednio zrównoważonej diety – to, że zażywamy regularnie na przykład preparat witaminowy nie oznacza, że można ograniczyć jedzenie warzyw i owoców zawierających witaminy. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej przyswajalne są właśnie naturalne suplementy diety pozyskiwane z roślin, owoców, nasion bez zastosowania składników powstających wyłącznie w wyniku chemicznej syntezy. Chociaż teoretycznie odpowiednia dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne do funkcjonowania organizmu minerały i witaminy warto pamiętać, że są wyjątki – na przykład witamina D3, której nie znajdziemy w produktach żywnościowych.

Gdzie kupić naturalne suplementy diety?

Decydując się na suplementację trzeba kierować się przede wszystkim jakością suplementów. Większość suplementów reklamowana jest jako naturalne, ale nie zawsze musi być to prawda. Kierując się przy wyborze wyłącznie niską ceną można trafić na produkty niskiej jakości o niewielkiej zawartości aktywnych składników. Specjalistą w dziedzinie naturalnych suplementów diety jest yango.pl – marka, której sukces oparty jest właśnie na jakości całkowicie naturalnych składników. Posiadająca własne laboratoria firma yango.pl koncentruje się na jakości. Stosuje komponenty pochodzące z miejsc ich naturalnego występowania – na przykład kurkuminę z Indii i vilcacorę z Peru. Naturalne suplementy diety oferowane przez yango.pl produkowane są wyłącznie na terenie Unii Europejskiej i spełniają wszystkie wymagane prawem normy. Nie zawierają żelatyny, są odpowiednie dla wegan i wegetarian, a na etykietach można znaleźć rzetelną informację o składzie, działaniu i zalecanych dawkach.

Dla kogo przeznaczone są naturalne suplementy diety?

Każdy kto świadomie dba o swoje zdrowie może skorzystać z naturalnych suplementów diety. Można je stosować zarówno dla dzieci jak i dal seniorów. Wskazane są dla osób intensywnie pracujących, a także aktywnie uprawiających sport. Naturalne suplementy diety pomagają między innymi w utrzymaniu optymalnej wagi ciała, redukują stres, wzmacniają naturalną odporność organizmu uzupełniając niedobory minerałów i witamin. Na stronie yango.pl każdy może znaleźć suplementy diety dla siebie. W wypadku stosowania naturalnych suplementów diety przez kobiety w ciąży i osoby przewlekle chore należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się w Warszawie do https://radiomedica.pl/...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)