Czy mówić wprost o uczuciach? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czy mówić wprost o uczuciach?

24 czerwca 2015, dodał: Kuro
Artykuł zewnętrzny

Istnieje równowaga pomiędzy byciem uprzejmym i byciem asertywnym. Spodziewamy się nie być wymagające i egoistyczne, ale nie mamy być zbyt łagodne. To może być niekończące się pole minowe pytań i złych kroków społecznych, w poszukiwaniu równowagi.

Wiele z nas próbują obejść ten problem, mówiąc grzecznie i mając nadzieję, że język ciała, niedopowiedziane słowa lub mimika, przekaże to, co naprawdę myślimy. Ale czy sugerując sąsiadom zamieść ich podjazd (przez własne energetycznie zamiatanie przed nimi) lub podpowiedzieć swojemu szefowi, że jest to czas na podwyżkę (uśmiechając się do niego i przymilając), oto dlaczego to podejście zazwyczaj nie działa i dlaczego trzeba zacząć mówić konkretnie, o co ci chodzi:

  • Wiadomość jest zbyt subtelna

Czy jest jakiś powód, że próbujesz dawać podpowiedzi, a nie po prostu wyjść i powiedzieć to, co chcesz? Jeśli starasz się przekazać wiadomość i czujesz, że jest zbyt delikatna, aby była zwerbalizowana. Może też być zbyt skomplikowana, aby przekazać ją poprzez podnoszenie brwi.

  • Środki są zbyt subtelne

Może uważasz, że jesteś krystalicznie jasna do zrozumienia, ale to dlatego, że już wiesz (a), co próbujesz uzyskać przesłaniem, oraz (b) co to za wiadomość. Możesz myśleć, że pozostawiając kartę internetową otwartą na tej konkretnej pozycji w zakupach online. Jest krzykiem 'Moje urodziny są zaledwie za pięć miesięcy! Kup to!. Są jednak szanse, że twój partner nie będzie miał o tym pojęcia.

  • Wiadomość źle zrozumiana

Być może twój partner (lub znajomy, dziecko, albo rodzic lub współpracownik) był w stanie dowiedzieć się, że starasz się coś powiedzieć — ale nie zrozumiał, o co dokładnie ci chodzi. Zwłaszcza jeśli spełniasz 1 i 2 warunek. Czas każdego człowieka jest cenny i może oszczędziłabyś czasu, gdybyś po prostu poprosiła o to, co chcesz.

  • Ludzie po prostu cię nie słuchają

Brutalna rzeczywistość jest taka, że osoba, z którą rozmawiasz, prawdopodobnie po prostu nie zwraca na ciebie wystarczającej uwagi, aby zauważyć, jakie podpowiedzi starasz się przekazać. To nie znaczy, że nie dba o ciebie — po prostu, ludzie mają dużo na głowie. Pomyśl o tym — kiedy ostatni raz dałaś osobie, z którą rozmawiałaś absolutnie 100% swojej uwagi?

  • Słyszymy to, co chcemy słyszeć

Ludzki mózg jest pełen sztuczek. Tak jak oko wypełnia luki, tak więc mózg wypełnia się w naszych interakcjach społecznych rzeczami, jakie spodziewa się zobaczyć.

  • Warto mówić wprost — nikt nie jest wróżką

Nikt nie wie, co się dzieje w twojej głowie. Jedynym sposobem, aby przekazać innej osobie, co myślisz to dokładnie powiedzieć to głośno słowami.

 

zobacz również:

 

  1. 10 sekretów, których nigdy nie powiesz
  2. 9 znaków, że jesteś w poważnym związku
  3. Co mówi o nim, jego ulubiona pozycja?
  4. Pozostałe porady z cyklu Miłość i Seks

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz