Cortinol Forte – Czy Działa? Redukuje ból i poprawia sprawność ruchową?

7 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W zwalczaniu dolegliwości stawowych, objawiających się głównie sztywnością i bólami stawów, ważne jest nie tylko działanie doraźne, poprzez środki przeciwbólowe, ale i regeneracja struktur stawowych. Obie te funkcje spełnia Cortinol Forte – zaawansowany, innowacyjny produkt w formie kapsułek. Zawiera kompleks składników uśmierzających ból, stymulujących procesy odbudowy chrząstki oraz usprawniających mobilność stawów.

ból stawów

Bóle stawów – przyczyny i objawy

Stawy, czyli ruchome elementy pomiędzy kośćmi, bardzo często ulegają uszkodzeniom i tracą zdolność do nienagannej pracy. A ponieważ to właśnie stawy są odpowiedzialne za nasze zdolności ruchowe (przemieszczanie się, schylanie, generalnie wszelkie zmiany pozycji ciała), gdy one cierpią, cierpi też nasza ogólna sprawność. Osoby zmagające się z problemami stawowymi najczęściej narzekają na dokuczliwe dolegliwości w takich obszarach ciała jak: plecy, kark, kolana, biodra, barki, nadgarstki, łokcie, okolice stawów skokowych.

Najczęstsze objawy dolegliwości stawowych

 • bóle stawu,
 • uczucie zesztywnienia stawu (najczęściej po nocy lub po dłuższym czasie nieruszania się),
 • problem z rozruszaniem się po nocy,
 • ograniczony zakres ruchu (np. niemożność pełnego schylenia się, wykonania przysiadu lub problem z rozprostowaniem),
 • gorsza sprawność fizyczna (np. kłopot ze swobodnym chodzeniem, podnoszeniem przedmiotów, operowaniem kończynami górnymi),
 • częste uczucie zmęczenia,
 • ból mięśni,
 • zwiększona ciepłota ciała w okolicy stawu,
 • opuchlizna w obrębie stawu,
 • zaczerwienienie w okolicy stawu,
 • trzeszczenie, przeskakiwanie, skrzypienie stawu,
 • uczucie nadmiernego tarcia w stawie podczas wykonywania ruchu.

Dolegliwości stawowe dotykają zarówno seniorów, jak i osoby młodsze. Przeważnie ból stawu spowodowany jest przeciążeniem stawu, a ono z kolei może być wynikiem wzmożonej eksploatacji, nadmiernej masy ciała, częstego przyjmowania nieprawidłowej, niedogodnej dla stawu pozycji oraz innych czynników.

Najczęstsze przyczyny bólu stawów

 • uraz, kontuzja,
 • dźwiganie,
 • praca w niedogodnej dla stawu pozycji,
 • nadmierny wysiłek fizyczny,
 • siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej,
 • nieprawidłowe siedzenie lub długotrwałe przebywanie w jednej, niesprzyjającej stawom pozycji,
 • nadwaga i otyłość,
 • wiek, choroba, zwyrodnienia stawów.

Kapsułki Cortinol Forte – nieoceniona pomoc w walce o niebolące, dobrze działające stawy

Kapsułki Cortinol Forte

Bez względu na przyczynę bólu, pierwszym warunkiem powrotu do dobrej kondycji jest odciążenie stawu. Bardzo pomocne może okazać się zmniejszenie masy ciała (jeśli borykamy się z nadwagą), wprowadzenie umiarkowanej aktywności fizycznej i ćwiczeń wzmacniających stawy, a także zaprzestanie dźwigania i przyjmowania pozycji ciała niekorzystnych dla stawów.

Bezcennym wsparciem może być także kuracja preparatem o działaniu wzmacniającym i odbudowującym stawy oraz przywracającym ich poprawną pracę – takim jak Cortinol Forte.

Cortinol Forte – skład preparatu. 5 substancji aktywnych i 5 obszarów działań dla zdrowia stawów

Jak działa Cortinol Forte? Jest aktywny na 5 płaszczyznach:

 • stymuluje regenerację struktur stawowych, przez co poprawia ruchomość stawów,
 • chroni stawy przed uszkodzeniami i hamuje proces ich zużywania,
 • łagodzi ból stawów i stany zapalne w obrębie stawów,
 • rozluźnia i zmniejsza sztywność stawów,
 • wzmacnia stawy, mięśnie i kości i usprawnia ich pracę.

Za te właściwości odpowiadają wysokiej jakości naturalne składniki znane z korzystnego wpływu na stawy. Występując w jednej kapsułce, wykazują zdolność do synergistycznego działania, co przekłada się na ich zwiększoną skuteczność.

Składniki aktywne Cortinol Forte

Kolagen – aktywator odnowy stawów

Kolagen to rodzaj białka, z którego zbudowana jest znaczna część tkanek naszego organizmu, w tym tkanki tworzące struktury stawowe. Zawarty w Cortinol Forte czysty kolagen to dobry sposób na uzupełnienie ubytków kolagenu i pobudzenie procesu regeneracji stawów. Kolagen wzmacnia struktury stawowe i wspomaga tworzenie się nowej, zdrowej tkanki chrzęstnej, dzięki której staw ma szansę lepiej funkcjonować. Kolagen wpływa też korzystnie na ruchomość i elastyczność stawów oraz ich poziom nawilżenia.

Witamina C – niepozorna strażniczka zdrowia stawów

O witaminie C mówi się głównie w kontekście wzmacniania odporności oraz pomocy w zwalczaniu i zapobieganiu przeziębieniom i infekcjom. Jednak witamina C to także strażniczka zdrowia stawów. Stymuluje produkcję kolagenu, a tym samym przyczynia się do odbudowy struktur stawowych, usprawnia ich działanie oraz pomaga chronić stawy przed szybkim zużywaniem się. Jako silny antyoksydant, witamina C chroni komórki przed uszkodzeniami i hamuje procesy starzenia.

Ekstrakt z kłącza kurkumy – naturalny pogromca bólu i stanów zapalnych

Ekstrakt z kłącza kurkumy działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia w obrębie stawów, przynosi ulgę w dolegliwościach stawowych. Redukuje sztywność stawów, poprawia zdolności ruchowe, sprawia, że stawy pracują lepiej i wydajniej. Przeciwdziała też zmianom zwyrodnieniowym. Hamuje proces zużywania, zniekształcania i starzenia się stawów, pomaga dłużej zachować stawy w dobrej kondycji.

MSM (siarka organiczna) – antidotum na osłabione, zniszczone, bolące stawy

MSM to jeden z najlepszych naturalnych surowców pomocnych w odnowie struktur stawów. Ma także pozytywny wpływ na kości i mięśnie, generalnie wspomaga i wzmacnia cały układ ruchu. MSM zapobiega rozpadowi chrząstki i uczestniczy w procesie jej regeneracji. Zwalcza sztywność i bóle stawów, zwiększa ich sprężystość. Redukuje stan zapalny i opuchliznę, odżywia tkanki i przyspiesza powrót do dobrej sprawności stawu.

Ekstrakt z owoców papryki rocznej – złoty środek na spięte, zesztywniałe, bolące stawy

Ekstrakt z owoców papryki rocznej to składnik kapsułek Cortinol Forte odpowiedzialny  uśmierzanie bólu oraz rozluźnianie spiętych stawów i mięśni. Dzięki ekstraktowi z papryki możemy swobodniej się poruszać, nie odczuwając ze strony chorego stawu uciążliwych dolegliwości takich jak bolesne strzykanie, kłucie, chrupanie czy zesztywnienie stawu.

Cortinol Forte – opinie użytkowników

Naturalny skład, dobra przyswajalność substancji aktywnych i wysoka efektywność – tym charakteryzuje się Cortinol Forte. Jego skuteczność została potwierdzona pozytywnymi opiniami ze strony użytkowników. Wiele osób twierdzi, że suplement diety Cortinol Forte to doskonały produkt na stawy, który nie tylko eliminuje nieznośne dolegliwości, ale i wzmacnia stawy oraz sprawia, że lepiej działają w każdej sytuacji. Większość komentujących podkreśla, że przy systematycznym stosowaniu Cortinol Forte naprawdę działa, zwłaszcza jeśli suplementacja jest połączona ze zdrowym stylem życia.

Cortinol Forte – efekty

Cortinol Forte zapewnia silne wsparcie dla bolących, niesprawnych stawów. Może być stosowany w każdym wieku. Nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, nie wymaga recepty lekarskiej.

Korzyści płynące z regularnego stosowania kapsułek Cortinol Forte

 • redukcja sztywności stawów,
 • złagodzenie zmian zwyrodnieniowych,
 • zahamowanie degradacji chrząstki stawowej,
 • redukcja bólu stawów (Cortinol Forte zwalcza wszystkie rodzaje bólu stawów – przewlekłe, ostre, rozległe, punktowe itp.),
 • poprawa sprawności fizycznej, łatwiejsze poruszanie się,
 • regeneracja i odżywienie struktur stawowych,
 • lepsza praca stawów i całego układu ruchu.

Gdzie kupić Cortinol Forte?

Zakup Cortinol Forte można zrealizować na oficjalnej stronie producenta. Jest to najbezpieczniejsza i najtańsza droga nabycia tego produktu. Za promocyjną cenę 137 zł otrzymamy jedno opakowanie preparatu, które wystarczy nam na miesiąc kuracji.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...