Co warto wiedzieć o probiotykach dla niemowląt? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Co warto wiedzieć o probiotykach dla niemowląt?

7 czerwca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dowiedz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o probiotykach dla dzieci. Kiedy warto je podawać oraz które są najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze.

niemowlak

1. Kiedy warto podawać probiotyki niemowlakowi

Zdecydowanie w sytuacji, gdy nie karmisz piersią, bo dziecko naturalnie dostaje probiotyki wraz z mlekiem matki i w ten sposób wzbogaca swój mikrobiom.

Probiotyki dla niemowląt można podać już od pierwszego miesiąca życia dziecka. Niemowlakowi warto podawać suplementy z probiotykami również w następujących sytuacjach:

  • po infekcjach wirusowych, takich jak rotawirusowe
  • w trakcie stosowania antybiotyków lub leków na infekcje z grupy NLPZ
  • wspomagająco, w sezonie jesienno-zimowym

2. Jaki probiotyk najlepiej podawać dziecku

Probiotyki dla niemowląt powinny być przede wszystkim dobrze przebadane i bezpieczne. Dlatego decydując się na probiotyk w kroplach lub w innej formie dla dziecka, wybierz taki z dobrze przebadanym szczepem bakterii probiotycznych, na przykład ze szczepem Lactobacillus rhamnosus GG. Jego działanie, skuteczność oraz bezpieczeństwo zostało potwierdzone licznymi badaniami.

3. Czym różni się probiotyk od prebiotyku

W internecie możesz spotkać się z wieloma produktami z dodatkiem bakterii probiotycznych. Probiotyk, prebiotyk i synbiotyk – czym się od siebie różnią i który będzie najlepszy dla niemowlaka?

  • Probiotyk zawiera wyłącznie bakterie probiotyczne, które wspierają mikrobiom.
  • Prebiotyk to składnik, który sprzyja namnażaniu bakterii probiotycznych w jelitach.
  • Synbiotyk jest więc królem wśród tych produktów, bo jest połączeniem probiotyku z prebiotykiem. Ma on więc większą szansę wesprzeć mikrobiom niż sam probiotyk czy prebiotyk. Wybierając więc probiotyki dla niemowląt w kroplach lub innej formie warto decydować się na takie, które mają też dodatek prebiotyków.

4. Jak podawać probiotyk niemowlakowi?

Podawanie leków oraz suplementów dziecku, a zwłaszcza niemowlakowi, nie jest łatwe. Dlatego najlepiej zdecydować się na probiotyk w kroplach. Możesz go podać bezpośrednio do buzi dziecka albo dodawać do wody czy mleka. Możesz zdecydować się na produkt smakowy albo probiotyk dla dzieci w kroplach o neutralnym smaku. Wtedy nie ryzykujesz tym, że dziecku nie zasmakuje akurat dany suplement i nie będzie chciało go przyjmować.

5. Jak często podawać probiotyk w kroplach?

Suplementy z probiotykami podaje się z różną częstotliwością i w różny sposób, w zależności od produktu. Probiotyk dla dziecki w kroplach często podaje się tylko raz dziennie, po kilka kropli. Jest to łatwe i wygodne. A jak długo należy go stosować? Takie produkty zazwyczaj nie mają ograniczeń czasowych, dlatego możesz stosować je w sposób nieprzerywany.

6. Czy probiotyki dla niemowląt są bezpieczne?

Takie produkty, właśnie dlatego, że są przeznaczone dla niemowląt, są bardzo starannie przebadane. Ponadto zawierają one przede wszystkim bakterie probiotyczne, które mają korzystny wpływ na mikrobiom niemowlaka i które naturalnie występują w jego mikroflorze.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....