Co czytać w czasie obowiązkowej izolacji? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Co czytać w czasie obowiązkowej izolacji?

15 kwietnia 2020, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Co robić w domu w czasie zalecanej kwarantanny, gdy kończą się seriale i obowiązki domowe? To doskonały moment na nadrobienie zaległości książkowych. Jeśli nie macie dobrej książki na czas izolacji, to zdecydowanie polecamy książki Wydawnictwa Dragon. Czytajcie dla własnej przyjemności i korzyści.

 

Pandemia zmusza nas do ograniczenia swojej przestrzeni życiowej. Robimy to dla bezpieczeństwa swojego i innych, jednak ta sytuacja może być naprawdę depresyjna, a przymusowe zamknięcie w domu może wyjątkowo trudne. Dzisiaj trzeba eksplorować świat inaczej i to wcale nie oznacza pozostawania ciągle w trybie online. Tym bardziej warto się teraz wybrać w podróż do świata zaklętego na kartach książek. Bowiem chociaż mamy kwarantannę od normalności, a hasło #zostańwdomu jest słuszne, czytać możemy wszystko, na co mamy ochotę. A i czasu jest więcej…

Zróbcie sobie detoks od wszystkich mediów i urządzeń elektronicznych, przegadajcie wszystkie tematy, na które dotąd zwyczajnie nie starczało dnia i sięgajcie po nowe lektury. Warto też zachęcać dzieci do sięgania po książki, albo uczyć je miłości do książek poprzez wspólne czytanie. Oto nasza podpowiedź  – wraz z Wydawnictwem Dragon polecamy…

 

Anna Stokłosa: Ważka. Przeobrażenie

 

Dystopijna opowieść o świecie, w którym władzę sprawuje wielka korporacja.

Wyobraź sobie świat, w którym jedyną wartością jest praca. Książki już dawno zostały spalone, religie zakazane a sztuka skazana na zapomnienie. Tu liczy się tylko produktywność.

W takim świecie dorastała Weronika, wychowana przez system dziewczyna, która straciła oboje rodziców podczas trzeciej wojny światowej. Dziś ma przed sobą szansę – niedawno rozpoczęła pracę w korporacji. Może korzystać z wielu przywilejów, niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Jej życie wydaje się być poukładane i spokojne. Jednak do czasu… Na jej drodze staje agent tajnej policji, którego zamiary wobec dziewczyny nie są jasne. Weronika wplątuje się również w działalność ruchu oporu a sytuację dodatkowo komplikuje pojawiające się uczucie…

Anna Stokłosa: Urodziła się i wychowała w Żywcu, jednak od ponad dziesięciu lat mieszka we Wrocławiu. Pasjonuje się górami i ich kulturą rozumianą w wieloraki sposób. Z zamiłowania podróżniczka z wykształcenia pedagog, animator społeczno-kulturalny, reżyserem teatralny. Z zawodu – instruktor zajęć teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaraz po Beskidach jej miejscem na ziemi jest Azja, zwłaszcza Birma, Nepal, Indie i Korea Południowa. W swojej debiutanckiej książce zawarłam wszystko co mnie określa: miłość do gór (akcja toczy się w małej miejscowości na południu Polski), szacunek do sztuki, tradycji i kultury.

Premiera: 11 marca 2020

 

Agata Sawicka: Niespokojne serca. Dwór w Zaleszycach, t. 1

 

Wzruszająca opowieść o miłości, która nie powinna się zdarzyć, i o sile, jaką daje podążanie za głosem serca.

Julianna wiedzie spokojne, poukładane życie, ale nie jest szczęśliwa. Studiuje kierunek, który wybrali dla niej rodzice, i spotyka się z chłopakiem, którego nie kocha. Kiedy zostaje wyrzucona ze studiów, a jej związek się kończy, postanawia pójść za głosem serca i zacząć spełniać swoje marzenia. Mając ze sobą jedną walizkę i dwieście złotych w kieszeni, wyrusza w podróż w nieznane. Trafia do małopolskiej wsi, gdzie pod swoje skrzydła bierze ją nieznajoma staruszka.

Julianna bardzo szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu. Nie wie jeszcze, że nie przez przypadek trafiła właśnie tutaj. Stary dwór w Zaleszycach przyciąga ją z magnetyczną siłą, a znaleziony w zrujnowanym domu zeszyt staje się kluczem do tajemnicy z przeszłości…

Agata Sawicka: Z wykształcenia jest politologiem, ale jej pasją już od najmłodszych lat jest pisanie. Inspiracji często szuka w historiach zasłyszanych od swoich najbliższych. W wolnych chwilach podróżuje – zarówno w rzeczywistości, jak i na kartach czytanych powieści. Wierzy w marzenia oraz w to, że w każdej rodzinie jest jakaś tajemnica, którą warto odkryć…

 

Agata Bizuk: Zielona 13

 

Witaj na Zielonej 13! W przedwojennej kamienicy mieszkają tu ludzie, którzy na pozór doskonale się znają. Szczepan wciąż jeszcze nie pozbierał się po odejściu żony. Aldona rozkwita u boku znacznie młodszego mężczyzny. Radeo marzy o wielkiej karierze aktorskiej. Mariolka szuka swojego miejsca w świecie, a w międzyczasie dorabia jako pani do towarzystwa. Roman nawet nie próbuje walczyć ze słabością do mocnych trunków, a Krzysztof i Elwira oczekują pierwszego dziecka i marzą o własnym mieszkaniu.

Gdy na parterze kamienicy wbrew woli mieszkańców powstaje sklep monopolowy, sąsiedzi jednoczą siły. Wówczas okazuje się, że tak naprawdę nic o sobie nie wiedzą. I że wielkie życiowe zmiany mogą zaskoczyć nas w każdym momencie…

Agata Bizuk: autorka poczytnych powieści obyczajowych. Optymistka ze skłonnościami do marudzenia. Jak sama twierdzi – pisze, bo musi. Kocha ludzi i rollercoastery. Prywatnie mama najfajniejszego faceta pod słońcem i właścicielka dwóch kotów. Urodzona w Wałbrzychu, mieszka w Dublinie.

Premiera: 15 stycznia 2020

 

Iwona Banach: Niedaleko pada trup od denata

 

W małym, spokojnym miasteczku dochodzi do serii morderstw. Ofiary łączy nie tylko fakt, że do zbrodni dochodzi w tej samej okolicy. Zabójca obrał sobie bowiem za cel jedną grupę zawodową – a mianowicie – pisarzy.

Prywatne śledztwo w sprawie rozpoczynają Magda, żywo zainteresowana pewnym młodym policjantem, jej były chłopak Paweł, początkujący dziennikarz, a także grupa starszych pań, które pod wpływem filmików z YouTube’a zaczynają wierzyć w demona mordującego pisarzy…

Pełna niezwykłych zwrotów akcji i czarnego humoru komedia kryminalna.

Iwona Banach – tłumaczka z języka włoskiego i francuskiego, pisarka. Absolwentka romanistyki (KUL) i resocjalizacji (WSPS). Autorka dziewięciu powieści, nagradzanych w konkursach literackich. Prowadzi bloga z recenzjami – zsatroniec.pl. Kiedy nie pisze – czyta. Kocha komputery, lubi szydełkować i wciąż uczy się nowych języków. Bolesławianka z urodzenia i wyboru.

 

Łukasz Łebek: Czy krowy jeżdżą do weterynarza?

 

Kim będziesz, gdy dorośniesz? Już wiesz, a może masz kilka różnych pomysłów?

Seria edukacyjnych książek o najfajniejszych zawodach wprowadzi cię w tajniki wymarzonej pracy. Dowiesz się, jak trzeba zrobić, żeby zostać weterynarzem, co jest w tej pracy najciekawsze, a co trudne, a także jak już teraz zajmować się zwierzakami.

30 ciekawych pytań i odpowiedzi, zabawne kolorowe ilustracje i solidna dawka wiedzy, której nie ma w szkole. Bo możesz być, kim chcesz!

 

Francois Moutou, Sophie Jansem: Wszystko o… kotach

 

Co w rzeczywistości wiemy o kotach? Jest ich na Ziemi przecież prawie miliard… Czy wiecie, że zwierzęta występujące w konkursach na kocie piękności muszą być wcześniej na specjalnej diecie i przechodzić bardzo skomplikowane treningi i przygotowania do występów? A czy zdajecie sobie sprawę, że układ pokarmowy kota wcale nie jest dobrze przystosowany do trawienia myszy? Czy wiecie, że doliczono się co najmniej 215 ras kotów domowych? Tego i wielu innych rzeczy o kotach dowiesz się z tej książki. Wspaniały i zabawny album edukacyjny.

 

Share and Enjoy !

Shares





Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czyżby remont?
Uwielbiam remonty,prawdziwą demolkę w domu,by móc później sobie posprzątać i delektować się pięknem wnętrza.
Dom spokojnej starości
Na starość to tylko dom spokojniej starości, przynajmniej będę miała towarzystwo, odpowiednią opiekę medyczną....
Zmarszczki i bruzdy
Zmarszczki i bruzdy to efekt starzenia się skóry. Możemy podzielić je na dwa rodzaje:...