Cellulit – możesz z nim wygrać | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Cellulit – możesz z nim wygrać

25 sierpnia 2015, dodał: Ola Przegorzalska
Artykuł zewnętrzny

file1440530112

Likwidowanie cellulitu przypomina niekiedy walkę z wiatrakami. Po zastosowanej kuracji, na jakiś czas poprawia się kondycja skóry, po czym „pomarańczowa skórka” powraca. W jaki sposób na stałe pozbyć się cellulitu i cieszyć się gładką, piękną skórą?

Cellulit niejedno ma imię

Pojawianie się cellulitu, wbrew stereotypom, rzadko ma związek jedynie z otyłością. Jego występowanie częściej ma związek z hormonami, nieodpowiednią dietą, nieprawidłowym działaniem układu limfatycznego oraz trybem życia (palenie papierosów, brak ruchu, częste chodzenie w szpilkach i obcisłych ubraniach, utrudniających krążenie limfy w tkankach).

W zależności od stopnia zaawansowania, wyróżniamy: cellulit wodny (tzw. obrzękowy), który jest najmniej widoczny i ma najłagodniejszy przebieg, cellulit cyrkulacyjny powstający na skutek przemian włókien kolagenowych (twardy i bolący) oraz cellulit tłuszczowy związany z wahaniami wagi. O ile nie zawsze jesteśmy w stanie zmienić nasz styl życia, o tyle w każdym momencie możemy zacząć walkę z każdym rodzajem cellulitu. Zawsze warto zadbać o gładką skórę, którą z chęcią będziemy eksponować podczas urlopu.

Rodzaje kuracji

Jedną z najskuteczniejszych dostępnych metod leczenia cellulitu jest mezoterapia, czyli ostrzykiwanie nóg specjalnym leczącym preparatem Alidaya. Powoduje on oczyszczenie oraz ewakuację odkładających się w skórze złogów produktów przemiany materii, odpowiedzialnych za efekt „pomarańczowej skórki”. Zabieg można połączyć z karboksyterapią – kuracją dwutlenkiem węgla CO2 przywracającą skórze blask i gładkość. Jeszcze inną metodą z obszaru kosmetologii jest endermologia, ale ta metoda niekiedy rozciąga skórę.

Dobrym pomysłem jest za to połączenie wizyty u lekarza medycyny estetycznej z wizytą u kosmetyczki. Skorelowanie silniejszych zabiegów w gabinecie lekarza z np. maską rozgrzewającą z kofeiny lub masażem u kosmetyczki, daje dużo trwalszy efekt. Warto powtarzać co jakiś czas cykle zabiegowe. Polecam raz na pół roku powiedzmy 10 zabiegów karboksyterapii i 3-5 mezoterapii plus 5 masaży. Wtedy cellulit na pewno nie powróci.

Modelowanie sylwetki

Zupełnie inne kuracje stosuje się, kiedy dodatkowo chcemy wymodelować (odchudzić) daną partię ciała. Wtedy najlepsze są ultradźwięki. Dzięki falom Cavi Lipo (kawitacji ultradźwiękowej), które krzyżują się i precyzyjnie uderzają w komórki tłuszczowe, dochodzi do zmiany stanu i objętości tych komórek. Powstają pęcherzyki nazywane bąbelkami kawitacyjnymi, które pękają i uwalniają rozpuszczony tłuszcz. Następnie jest on bezpiecznie usuwany z organizmu drogami limfatycznymi. Z kolei w gabinetach kosmetycznych skuteczna jest krioterapia, rozpuszczająca tłuszcz zimnem.

W przypadkach nadmiernej otyłości, lekarze medycyny estetycznej stosują lipolizę lub liposukcję. Ta pierwsza metoda polega na podaniu w skórę substancji Dermaheal LL, która rozpuszcza tkankę tłuszczową, zaś liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Obecnie w USA jest to bardzo modna metoda, stosowania do odsysania tłuszczu z brzucha i wstrzykiwania go w pośladki lub piersi. Wszystko po to, by uzyskać najbardziej pożądaną teraz figurę klepsydry podobną do takiej, jaką posiadają Kim Kardashian lub Jennifer Lopez. Zapewne wkrótce ta moda dotrze i do nas.

————

Informacje o ekspercie:
Dr Urszula Brumer
– lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz