Biohacking – sposób na zwiększenie wydajności organizmu

15 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Poprawa wydajności organizmu, a także jakości całego życia wydaje się niemożliwa dla większości z nas, jednak wprowadzając kilka bardzo istotnych zmian, możemy w widoczny sposób stworzyć lepszą wersję samego siebie. Jak jednak tego dokonać? Stawiając na biohacking, który oprócz stosowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej zakłada również przyjmowanie określonych suplementów. Czy jednak jest biohacking i jakie suplementy możemy włączyć do naszej diety?

biohacking

Czym jest biohacking?

Jak sama nazwa wskazuje, biohacking polega na hakowaniu, czyli na sterowaniu naszymi procesami życiowymi w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści zdrowotnych np. w postaci poprawy wydajności organizmu, pamięci, koncentracji, czy też ogólnego stanu naszego zdrowia. Wprowadzając kilka zmian do swojego życia, możemy podnieść nasze możliwości fizyczne, psychiczne oraz intelektualne, pamiętając o tym, aby dobrze się odżywiać i wysypiać, uprawiać aktywność fizyczną, a także przyjmować określone suplementy. Przykładem mogą być tutaj cytryniec, czy też kordyceps chiński, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej pod kątem oddziaływania na nasz organizm. O innych substancjach możemy przeczytać, odwiedzając stronę https://biohacki.pl.

Cytryniec chiński

Cytryniec chiński to suplement zaliczany do grona substancji, które wspierają reakcję na stres. Oddziałuje on również niezwykle korzystnie na nasze narządy wewnętrzne, a mianowicie na płuca, nerki, wątrobę oraz serce. W składzie cytryńca możemy znaleźć wiele cennych dla naszego zdrowia substancji takich jak witaminy, minerały, triterpeny, schisandry, a nawet melatonina, choć w niezbyt dużej ilości. Jakie jednak korzyści płyną z przyjmowania suplementów zawierających cytryniec chiński? Roślina ta wykazuje przede wszystkim właściwości antyoksydacyjne, co przekłada się np. na poprawę krążenia krwi. Oprócz tego wspomaga koncentrację, a także może działać uspokajająco.

Kordyceps chiński

Kordyceps chiński to grzyb, który swoim wyglądem przypomina maczugę. Wykazuje on działanie przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne, a także pomaga zmniejszyć stany zapalne rozwijające się w naszym organizmie. Korzystnie wpływa również na nasze nerki, ochraniając je w szczególności w czasie trwania antybiotykoterapii. Oprócz tego pomaga poprawić wydolność, dlatego też bardzo często stosowany jest przez sportowców.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz