Bezpieczne odżywki dla sportowców – jakie suplementy wybrać

27 listopada 2017, dodał: AnnaK00994
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Aktywne sportowe życie jest teraz w modzie, coraz więcej osób decyduje się na spędzanie wolnego czasu ćwicząc na siłowni. Nagrodą za ciężką pracę jest piękna, zgrabna i umięśniona sylwetka. Temat odżywek wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, wspomagających odchudzanie czy też pozwalających osiągnąć szybsze efekty ćwiczeń na zwiększenie masy mięśniowej od lat budzi kontrowersje. Osoby przeciwne ich stosowaniu przedstawiają wiele argumentów, które mają na celu zniechęcenie społeczeństwa do takiego rozwiązania. Zwolennicy udowadniają jednak, że odżywki wcale nie są niebezpieczne, co więcej mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm więc nie należy się ich bać. Najważniejsze, żeby kupować te pochodzące ze znanego źródła i sprawdzać czy zostały odpowiednio przebadane. W sklepach internetowych znajdziemy masę propozycji odżywek pochodzących od cenionych producentów, nie każda z nich będzie jednak odpowiednio dostosowana do naszego organizmu.

Przed rozpoczęciem swojej przygody z odżywkami najlepiej skorzystać z porady osoby kompetentnej. Pamiętaj że nie właściwe stosowanie suplementów może zaszkodzić i przynieść efekt zupełnie odwrotny niż ten który chcesz osiągnąć. Zapytaj o odpowiednie dawkowanie i częstotliwość przyjmowania odżywek.

 

 

Polecane odżywki

Odżywki dla sportowców to preparaty, które mają do spełnienia kilka zadań. Dodają energii przed treningiem, przyspieszają regenerację po nim, a także pozwalają efektywnie budować rzeźbę ciała, czyniąc treningi znacznie bardziej skutecznymi. Ich spożywanie przez sportowców uprawiających sporty siłowe i wytrzymałościowe jest więc jak najbardziej uzasadnione. A ponieważ rynek suplementów jest przeogromny, sportowcy miewają problem z wybraniem najlepszych odżywek. Które z nich warto stosować i dlaczego?

Rivalus Native Pro

To odżywka produkowana na bazie izolatu białka serwatkowego najwyższej jakości, w której zawartość białek sięga aż 94%. Jest produktem pod wieloma względami bezpiecznym dla sportowców. Rivalus Native Pro powstaje z białek mleka pochodzącego od krów utrzymywanych w systemie wolnowybiegowym, cechuje go wysoka czystość składu.

Regularne stosowanie produktu w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu. Ten suplement diety w połączeniu z odpowiednim treningiem podnosi wytrzymałość i daje rewelacyjne efekty treningu.

Sumplement nie zawiera antybiotyków, glutenu, sztucznych słodzików, sztucznych barwników, hormonów, wypełniających śmietanek, nielegalnych substancji i resztek z sera.

Do jego najważniejszych zalet należą:

  • brak sztucznych dodatków takich jak barwniki czy konserwanty,
  • doskonały skład i proporcje aminokwasów,
  • filtrowany na zimno – zapewnia najwyższą przyswajalność składników,
  • aromaty wyłącznie pochodzenia naturalnego,
  • słodzony glikozydami pozyskiwanymi ze stewii.

Warto zauważyć, że proces produkcji Rivalus Native Pro już na początkowych etapach gwarantuje bezpieczeństwo stosowania. Sam system utrzymania krów, od których pochodzi mleko, ma zabezpieczyć je przed dostaniem się do niego substancji szkodliwych dla zdrowia, a pochodzących ze sztucznych dodatków paszowych. W kolejnych etapach produkcji obróbka termiczna oraz enzymatyczna zastępowane są filtracją na zimno, która zapobiega procesowi denaturacji białek. Taki sposób traktowania przekłada się na idealny profil aminokwasowy produktu finalnego.

Odżywka ta wolna jest od glutenu, a także bezpieczna dla osób borykających się z nietolerancją laktozy. Choć zawiera jej niewielkie ilości, to dodano do niej także enzym rozkładający laktozę – laktazę.

Należy także zwrócić uwagę na sposób, w jaki uzyskiwane są smaki opisywanej odżywki – wyłącznie na bazie naturalnych aromatów, które nie tylko są bezpieczne, ale także nie powodują powstawania “chemicznego” posmaku odżywki.

 

Rivalus Rival Whey

Kolejna z odżywek dla sportowców, których bezpieczeństwo stosowania jest znakiem rozpoznawczym. Zawiera 83% białka pochodzącego z: hydrolizatu białka serwatki, izolatu białka serwatki i koncentratu białka serwatki. Jak widać – Rivalus Rival Whey to 100% białek pochodzenia naturalnego, a zatem najwyższej jakości.

Producent suplementu dołożył wszelkich starań dla zapewnienia bezpieczeństwa jego stosowania. Nie znajdziecie w nim więc ani sztucznych barwników czy słodzików, ani konserwantów.

Jedną z istotnych cechy suplementów dla sportowców jest także absolutna czystość pod względem zawartości substancji zakazanych. Z Rivalus Rival Whey masz pewność, że nigdy nie zostaniesz posądzony o stosowanie dopingu. W tym produkcie zawarto więc wszystko to, czego oczekują sportowcy każdej rangi, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

 

Scivation Xtend Bcaa

Także polecana odżywka dla sportowców, którzy jakość i bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu. W suplemencie tym znajdziecie przede wszystkim bogactwo aminokwasów, które są niezbędne do zbudowania pięknej rzeźby mięśni. Scivation Xtend Bcaa zapewni Wam szybszą regenerację po treningu, zadba o odpowiednio wysoki poziom hormonu wzrostu, a także obniży poziom kortyzolu. Bez sztucznych dodatków smakowych, barwników i konserwantów – białko w prawie czystej postaci.

Produkt znajdziesz tutaj: https://perfectmuscle.pl/produkt/scivation-xtend-bcaa-420g/

Dla sportowców liczy się nie tylko skuteczność suplementów, ale także ich bezpieczeństwo. Przyjmowanie odżywki tylko wtedy przyniesie odpowiednie efekty, kiedy będzie ona w pełni bezpieczna dla organizmu człowieka i nie wywoła niepożądanych skutków ubocznych. Przedstawione wyżej odżywki możecie stosować bez obaw.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz