Ajurwedyjska kuracja odchudzająca | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ajurwedyjska kuracja odchudzająca

26 września 2023, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy szukamy odpowiedniego okresu, aby tego dokonać. Często wyznacznikami jest początek wiosny. Jednak oprócz odpowiedniego czasu bardzo ważna jest motywacja i wsparcie. Liczy się efekt, czyli zgrabna sylwetka, ale także zmiana nawyków żywieniowych i wykorzystanie metod jak najbardziej naturalnych.

odchudzanie

Niezależnie od tego, jakie zmiany chcemy wprowadzić w naszym stylu życia najtrudniejsze są zawsze początki. Dlatego eksperci polecają, by myśląc o zmianie stylu życia poszukać towarzystwa – wtedy łatwiej się mobilizować, a przy odchudzaniu skorzystać z dobrze dobranych suplementów diety. Mo­żemy wspo­móc swoje wio­sen­ne od­chu­dza­nie na­tu­ral­ny­mi pro­duk­ta­mi, które wiosną ob­ni­żą ape­tyt, przy­spie­szą me­ta­bo­lizm i wspo­mo­gą spa­la­nie tłusz­czu. Medycyna ajurwedyjska wychodzi nam naprzeciw, proponując proste i sprawdzone metody.

Kuracja odchudzająca – zestaw z herbaty i eliksiru!

Ajurwedyjska kuracja rewitalizująca odpowiednia dla diety odchudzającej i utraty wagi ciała. Przyrost masy ciała lub otyłość spowodowane są niezdrowymi nawykami żywieniowymi, przejadaniem się, nadmiernym spaniem, brakiem aktywności fizycznej, powolnym metabolizmem, nadmiernym spożyciem cukru, tłuszczu, nabiału i alkoholu, brakiem równowagi emocjonalnej lub hormonalnej oraz stresem psychicznym. Należy stosować przez 1-6 miesięcy wraz z dietą wegetariańską i zminimalizowaną ilością pożywienia przed godziną 10 rano oraz po godzinie 18 spożywać należy tylko lekkie potrawy pełnoziarniste i sałatki warzywne.

W skład ajurwedyjskiej kuracji rewitalizującej wchodzą: Himalajska herbatka ajurwedyjska Vidanga: 1 szt, ajurwedyjski eliksir Medaprash: 2 szt

VIDANGA wspomaga obniżenie wagi ciała. MEDAPRASH korzystnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i wspiera szczupłą sylwetkę.

Zalecana dawka herbaty to 2 – 3 filiżanki dziennie, a zalecane dawkowanie eliksiru: 1 łyżeczkę (tj. 5 g) 2-3 razy dziennie. Należy stosować na czczo, w ciągu dnia 1 godzinę przed jedzeniem i wieczorem przed snem.

Tą miesięczną kurację należy powtórzyć od 1 do 6 miesięcy w zależności od żądanych efektów.

ajurwedyjska kuracja odchudzająca

Przygotowanie: Himalajskie ajurwedyjskie herbatka: Jedną łyżeczkę do herbaty mieszanki ziołowej (ok. 2 g) gotować 3–5 minuty lub zalać 250 ml wrzątku i pozostawić na 10 minut do zaparzenia.

Ajurwedyjskie eliksir: Jedną łyżeczkę do herbaty (tj. 5 g/łyżeczka) spożyć samodzielnie lub popijać filiżanką letniego mleka lub wody. Do przygotowania delikatnego napoju rozmieszać jedną łyżeczkę eliksiru w 250 ml ciepłej wody.

W przypadku stosowania ziół himalajskich jako środka do optymalizacji duchowych i fizycznych funkcji organizmu tradycyjnie gotuje się je co najmniej 3–5 minut. W ten sposób przygotowany wywar ma silniejsze działanie, delikatniejszy smak i korzystnie wpływa na nasze trawienie, które ważne jest dla właściwego wchłaniania dobroczynnych ekstraktów z himalajskich ziół. Herbaty pijemy jako jeden ze składników dziennego trybu pitnego w okresie całego trwania odnowy pożądanych funkcji organizmu. W przypadku ziołowej kuracji oczyszczającej herbatkę należy stosować w okresie 1-3 miesięcy zgodnie z dziennym dawkowaniem podanym na opakowaniu. Po zużyciu każdego opakowania należy zastosować 1 tygodniową przerwę.

waga

Zaleca się stosować nie więcej niż maksymalnie dwa rodzaje herbaty jednocześnie. Więcej herbat można stosować na przemian w reżimie dziennym lub tygodniowym, jeżeli herbatki stosowane są w celu normalizowania bieżących objawów zakłócenia równowagi zdrowia duchowego i fizycznego. Herbat nie można mieszać, pijemy je zawsze oddzielnie w odstępie czasowym ok. godziny. Jeżeli herbaty stosujemy wyłącznie jako środek wspierający i pobudzający to zioła możemy pozostawić tylko do zaparzenia i używać bez ograniczeń. W celu optymalnego działania napar ziołowy pijemy ciepły i to przed jedzeniem. Specyficzny smak każdej herbaty jest elementem terapeutycznego działania i odpowiada ajurwedyjskim właściwościom sześciu smaków. Dlatego zalecamy nie dodawania do herbat żadnych substancji słodzących.

Ostrzeżenie: Suplement diety z ziołami. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 25°C. Nie przekraczać zalecanej dawki. Nie należy stosować jako substytutu zróżnicowanej diety. Nie dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.

W wio­sen­nej gło­wie bu­zu­je nie tylko se­ro­to­ni­na, ale także inne pobudzające hor­mo­ny – do­pa­mi­na, en­dor­fi­ny czy no­ra­dre­na­li­na. Mózg budzi się do życia i podkręco­ny słoń­cem oraz więk­szą dawką ruchu, za­czy­na spraw­niej funk­cjo­no­wać. Wów­czas ła­twiej wy­trwać w wio­sen­nych postanowie­niach. Po­trze­bu­jesz je­dy­nie cier­pli­wo­ści i nieco za­an­ga­żo­wa­nia.  Sko­rzy­staj z mocy wio­sen­ne­go prze­bu­dze­nia i zrób sobie ajurwedyjski de­toks. W ajurwedzie wszystko odbywa się zgodnie z przyrodą i wraz z wiosną rośnie życiowa energia i potrzeba odżywienia organizmu. Nasze ciało też się budzi, metabolizm staje się lepszy, a energia zaczyna się kumulować. Nagrodą będzie nie tylko satysfakcja i poczucie dobrze wykonanego zadania, ale także smukła i zgrabna sylwetka już tego lata.

Kuracja odchudzająca do kupienia:  https://www.everest-ayurveda.pl/

 

facebook

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz