Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska: „Marzena M.”

11 sierpnia 2017, dodał: Redakcja

Na szczęście nigdy nie jest za późno!

Marzena Małecka to zgrabna, zadbana, zaradna 44-latka. Wiedzie uporządkowane życie, ma męża, córkę, ciepły kontakt z matką, pracę i przyjaciółki. Owszem, są „drobne niepowodzenia” – całkowity brak seksu, mąż nierób czy pewne niedomagania finansowe, przecież nie można mieć wszystkiego… Pewnego dnia Marzena dokonuje odkrycia,  za którym podążają kolejne. A to w małżeńskim łożu znajduje nie swoje koronkowe stringi, a to mąż wraca z uszminkowanym pośladkiem, a to kolega z pracy odkrywa przed nią oblicza seksualności, jakich dotąd nie zaznała. Jak w tym nie zwariować? Tego dowiemy się, czytając pełną humoru „Marzenę M.” Trzecią już książkę duetu pisarskiego Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska.

 

Choć mąż Marzeny to artysta, ich małżeństwo pod wieloma względami przypomina te stereotypowe. Widują się tylko wieczorami, córkę odchowali, pożycie małżeńskie ustało – chyba że pożyciem nazwiemy załatwianie przez żonę spraw związanych z wystawami Mareczka. Ich córka Nika jest już prawie dorosła, a dzięki świetnej relacji z matką wyrosła na zdolną i roztropną dziewczynę. Podsumowując – życie Marzeny przypomina żywot przeciętnej czterdziestoletniej Polki. Jednak kobieta jeszcze nie wie, że już niedługo cały jej świat wywróci się do góry nogami. A sprawi to coś, co „składało się z kilku koronkowych paseczków. Choć ciężko w to uwierzyć, wszystko wskazuje na to, że niezaradny mąż ma romans. I to nie z jedną kobietą, a z kilkoma!

Stringi. Damskie. Nie Marzeny. Nie Niki. I, chyba, nie Mareczka.  Fala nieprzyjemnego ciepła omiotła jej twarz. (…)

– Marku, co to jest?

Mareczek wykazywał nikłe zainteresowanie koronką tkwiącą między kciukiem a placem wskazującym Marzeny:

– To? Majtki chyba.

– Właśnie. Obce majtki pod naszym łóżkiem. Czyje?

W książkach w takich sytuacjach mężczyzna zwykle odpowiada: „Nie wiem”. Rzadko, choć się zdarza, mówi: „Dobrze. Już najwyższy czas. Musimy porozmawiać…”. Mareczek nie był jednak miłośnikiem prozy, więc może dlatego odpowiedział:

– Mamy.

Nagła rewelacja sprawia, że Marzena ujrzy swoje małżeństwo i życie w zupełnie nowym świetle. Postanawia coś zmienić. Tylko od czego zacząć? Decyduje się na zmiany u źródła problemów: od męża i mieszkania – to, w którym mieszkają, należało do rodziców Marka, więc po rozwodzie straciłaby dach nad głową… Spotkanie z doradcą finansowym uświadamia jej, że jako samotna matka nie ma zdolności kredytowej i zakup nawet małego lokum w Warszawie jest poza jej zasięgiem. Na szczęście pojawia się plan B – otrzymana przed laty w spadku działka pod miastem. A zatem może zamiast kupować mieszkanie, wybudować na działce dom? Skoro Judycie z „Nigdy w życiu” się udało, to czemu jej ma się nie powieść?

Myśl o domu na wsi dzień po dniu rosła w siłę. Stawała się coraz większym wsparciem i otuchą w niełatwych dniach, kiedy to było już jasne, że życie Marzeny właśnie nieuchronnie ulega przepoczwarzeniu, wciąż nie wiadomo było natomiast, jaką postać docelowo przybierze. Dom był więc ucieczką przed ponurymi myślami o tym, ile żmudy i niewesołych punktów przepoczwarzania ją jeszcze czeka. Był on jak ziarno jakiejś płodnej rośliny, rzucone na podatny grunt jej wieloletnich marzeń.

Nowe przedsięwzięcie pochłania prawie całą energię i czas Marzeny. Ale czy można zrezygnować z marzeń o miłości? Nie można. Tylko gdzie znaleźć odpowiedniego mężczyznę i skąd wiedzieć, że to ten? Czy będzie to młody i szarmancki Ludwik, który pokaże jej, jak powinno się traktować damę? A może romantyczny Andrzej, którego poznała przez internetowy portal randkowy? Jest także Stefan, sołtys Brzezin, który swoją pomocą zapewnia ciągłość budowy jej nowego, wymarzonego domu. Czy czterdziestoletnia rozwódka ma jeszcze szanse na miłość i szczęście?

O autorkach

Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska – filolog i kulturoznawczyni, poza pisaniem książek na co dzień m.in. przygotowują do druku teksty innych autorów, wychowują dzieci, uprawiają ogródki i się przyjaźnią. W 2016 r. wydały pierwszą wspólnie napisaną powieść „Nie oddam szczęścia walkowerem”, a w 2017 „Szczęściary”.

 

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo Edipresse Książki | s 304 | ISBN 9788381170031 | Cena: 39,90

Premiera: 17.08.2017

O Wydawnictwie Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdą się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Marcin Kydryński, Magda Gessler, Radosław Piwowarski, Anna Jurksztowicz, Ewa Chodakowska, Małgorzata Kalicińska, Jacek Bonecki, Maria Pakulnis, Mariola Bojarska-Ferenc, Michel Moran i inni.

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,
  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,
  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska: „Marzena M.”

  1. avatar Kama napisał(a):

    Chętnie czytam książki polskich autorek, po „Marzenę M.” również z przyjemnością sięgnę. Z nowości na rynku wydawniczym na uwagę zasługuje moim zdaniem również „Prokurator” Pauliny Świst, to mieszanka kryminału i romansu od której trudno się oderwać :)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!

FORUM - bieżące dyskusje

Tłusta skóra 25lat
Mi pomogło stosowanie bazy pod makijaż. Od tego czasu rzadko się świecę, a skóra...
E-booki gdzie ?
Ja wiem że jest mnóstwo dobrych miejsc do kupienia ebooków, gdzieniedzie można nawet...
Wstydliwy problem
Zamykam temat, już jest taki wątek: https://urodaizdrowie.pl/forum/topic/3811/nietrzymanie-moczu/
Groupon - opinie
skorzytsałam ze dwa razy ... wszystko ok, rzcezywiście warte polecenia