URODA I ZDROWIE

Afrodyta – tester owulacyjny na ślinę – naturalna nowoczesna antykoncepcja

17 września 2013, dodał: amed

Innowacja w antykoncepcji – Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę, o jego działaniu, skuteczności, cenie oraz wadach i zaletach rozmawiamy z Joanną Ochędzan, konsultantką ds. nowoczesnych urządzeń naturalnego planowania rodziny. Afrodyta_logo FACE1

1. W jaki sposób działają testery owulacyjne?

Na krótko przed owulacją poziom soli (lub elektrolitów) znacznie wzrasta w płynach ciała (zwłaszcza w ślinie i wydzielinie szyjkowej – śluzie szyjkowym) jednocześnie z hormonem estrogenu. Wskutek tego możliwość określenia wzrostu poziomu soli (elektrolitów) jest ważną metodą identyfikacji momentu owulacji a co za tym idzie wyznaczania dni płodnych oraz dni niepłodnych. W oparciu o szczegółowe badania na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz udoskonaleniu technik badawczych, naukowcy potwierdzili bezpośrednią korelację pomiędzy wzrostem hormonu estrogenu a pięcioma dniami płodnymi w cyklu miesiączkowym kobiety. Oznacza to że wysoki poziom hormonu estrogenu w ślinie lub śluzie szyjkowym, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie, po wyschnięciu, tworzą zorganizowane struktury przypominające paproć. Ich obecność, kształt i ilość definiują fazę płodności w jakiej znajduje się kobieta.

2. Czym różnią się od innych form antykoncepcji i sposobów określania fazy cyklu menstruacyjnego?

W pierwszej kolejności Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę nie zawiera żadnych hormonów, substancji lub odczynników chemicznych. Jego działanie w całości opiera się na naturalnych procesach zachodzących w kobiecym ciele. W przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej czy mechanicznej, Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę współgra z kobiecym organizmem obserwując i analizując procesu w nim zachodzące bez jakichkolwiek ingerencji, dlatego też można powiedzieć ze Tester Owulacyjny Afrodyta jest bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla kobiet stosujących tę formę antykoncepcji. Co więcej Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę może mieć zastosowanie nie tylko antykoncepcyjne ale i prokreacyjne, znając swój cykl, dni płodne i niepłodne kobieta może wyznaczyć termin w którym są największe szanse na poczęcie.
Na podobnej zasadzie bazują inne naturalne metod y planowania rodziny jak choćby metoda termiczna (pomiar temperatury) czy metoda objawowo-termiczna (pomiar temperatury i obserwacja śluzu szyjkowego) z tą różnica że na wynik badania Afrodyta Testerem Owulacyjnym na ślinę wpływ ma niewiele czynników a właściwie żadne. Wystarczy tylko pamiętać by na godzinę przed pomiarem nie jeść, nie pić i nie myc zębów gdyż ma to bezpośrednie przełożenie na właściwości śliny. W tym samym czasie na temperaturę ciała kobiety wpływ ma najmniejsza infekcja, przeziębienie czy bakteria i dokonany pomiar może być błędny a co za tym idzie faza płodności może zostać błędnie wyznaczona.
Podsumowując Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę różni się od innych metod wyznaczania fazy cyklu prostotą w dokonywaniu pomiaru i interpretacji otrzymanego rezultatu, dokładnością i precyzją wyznaczania fazy cyklu przy zachowaniu minimalnych wymogów.

3. Kiedy i jak właściwie się ich używa?

Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę można używać od pierwszego dnia cyklu (pierwszy dzień miesiączki) przez całą długość jego trwania. Wtedy mamy największą szansę na poznanie swojego organizmu i zmian w nim zachodzących. Taka forma użytkowania zalecana jest kobietom, które mają nieregularne cykle lub nie potrafią samodzielnie wyznaczyć dnia owulacji. Można też, jeśli ma się bardzo regularne cykle, używać Testera Afrodyta na krótko przed spodziewaną owulacją. Wtedy możemy się upewnić czy nasze wyliczenia są zgodne ze zmianami zachodzącymi w organizmie. Jednak lekarze zalecają stosowanie Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę przez cały cykl miesiączkowy.

Badanie polega na nałożeniu próbki śliny na szkiełko mikroskopowe i pozostawienie jej na 5-15 minut w celu wyschnięcia śliny. Śliny nie może być za dużo i nie powinna ona zawierać pęcherzyków powietrza. Po odczekaniu wymaganego czasu, należy zdjąć plastikowe zabezpieczenie mikroskopu owulacyjnego, chwycić tester w dłoń za pomocą kciuka i palca wskazującego i dostosowując ostrość obejrzeć otrzymany obraz. Następnie należy zinterpretować obraz z mikroskopu porównując go do jednego z trzech obrazów referencyjnych znajdujących się na ulotce bądź opakowaniu. To bardzo proste i nie wymaga żadnych konsultacji medycznych.

4. Jakie są co do nich ewentualne przeciwwskazania?

Przeciwwskazań co do stosowania Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę jest niewiele, jest on nieodpowiedni dla:
• Kobiet w zaawansowanej menopauzie,
• Kobiet używających tabletek hormonalnych lub przechodzących terapię hormonalną,
• Kobiet, które w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy były w ciąży,
• Kobiet przyjmujących tabletki na zwiększenie płodności, takich jak clomiphene citrate. Takie kobiety nie powinny używać AFRODYTA Testera Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny , ponieważ takie tabletki zwiększają poziom hormonów, które mogą wskazywać błędny wynik.

5. Czy są one wiarygodne i jak ta wiarygodność została potwierdzona?

Skuteczność Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę wynosi 98%, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie.
W badaniu wzięło udział 328 kobiet, które zostały poddane badaniu próbki śliny za pomocą Afrodyta Testera Owulacyjnego na ślinę. Grupa kobiet w u których obraz przybrał formę paprotek została poproszona o poddanie się dopochowowemu badaniu USG w celu potwierdzenia wiarygodności rezultatu otrzymanego za pomocą Testera Afrodyta. Z grupy 40 kobiet które znajdowały się w fazie płodnej 20 kobiet zgodziło się na badanie USG. W przypadku 16 kobiet wynik badania USG potwierdzał fazę płodną wyznaczoną przez Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę, w pozostałych 4 przypadkach wpływ na próbkę śliny miał spożyty posiłek, co unieważniło wynik. Reasumując według dostępnej nam wiedzy, Afrodyta Tester Płodności jest jedynym tego typu urządzeniem na rynku, które zostało poddane tak szczegółowym badaniom. W celu zapoznania się ze szczegółowym raportem z przeprowadzonych badan zapraszamy na stronę www.TesterAfrodyta.pl.

afrodyta_kart i szminka1

6. Komu i w jakich sytuacjach się one najbardziej przydają?

Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę ma dwojakie zastosowanie, jest doskonałym wyborem zarówno dla kobiet które nie są jeszcze gotowe na dziecko (antykoncepcja) jak i dla kobiet które o dziecko się starają (planowanie rodziny). Wyznaczanie fazy płodnej jest kluczowe w obu przypadkach. W cyklu miesięcznym kobiety jest zaledwie 5-6 dni płodnych, są to trzy dni poprzedzające owulację i dwa dni faktycznej owulacji. Struktura „paproci” tworzy się na 3-4 dni przed owulacją i znika 2-3 dni po jej wystąpieniu, co pozwala kobiecie na zaplanowanie swojej aktywności seksualnej w tym czasie.
Tester Afrodyta nadaje się też dla kobiet które mają nieregularne cykle i dla których wyznaczenie dni płodnych jest szczególnie trudne ze względu na różnice w długości poszczególnych cykli.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...