9 znaków, że jesteś w poważnym związku

10 czerwca 2015, dodał: Kuro

Media narzucają zbyt dużo rzeczy w dzisiejszym świecie — w tym związki.

Niespełniona, zakazana, namiętna miłość lub idea miłości, w mediach wszystkie one mają jeden wspólny wyznacznik: dramat.

Mimo wszystko dramat napędza media.

Ale wiecie co? Kiedy jesteś w dramatycznej relacji, ta rzeczywistość nie jest tak atrakcyjna, jak w telewizji. Dramatyczne relacje są po prostu kiepskie i nie ma w nich nic romantycznego lub intrygującego.

Prawdziwe relacje, mówiąc szczerze, mogą być uznane za nudne. Media ich nie doceniają, bo nie zarobią na nich pieniędzy.

Przez wiele lat wierzyłam, że relacja potrzebuje jakiegoś rodzaju dramatu, by istnieć. Jak już znalazłam partnera, zdałam sobie sprawę, jak złe było moje podejście do związków.

Po raz pierwszy w… no, w całym moim życiu jestem w zdrowym, dojrzałym związku. Jest inaczej niż w poprzednich moich relacjach, bo ta jest prawdziwa, stała i trwała. To wszystko, co zawsze chciałam.

To także wszystko, od czego uciekałam w przeszłości, ponieważ to po prostu wydawało się zbyt nudne. Tylko teraz mam świadomość, że nie ma różnicy pomiędzy nudnym związkiem i stabilnym, jest to związek dojrzały.

1. Bycie z twoją drugą połówką nie jest trudne.

Do niedawna, zawsze walczyłam, kiedy byłam w związku. Poczucie niepewności i niepokoju w przytłaczającej większości były normalne, a nie czułam się w związkach bezpiecznie.

Może to jest oczywiste, ale tak nie powinno być. Bycie czyimś partnerem powinno być łatwe, a nie odczuwać je jako obowiązek lub odpowiedzialność.

2. Nie musicie mieć ze sobą kontaktu 24/7.

Częścią relacji dorosłych jest uświadomienie sobie, że każdy człowiek ma swój własny świat, oddzielny od ciebie. Oznacza to, że bycie razem przez cały czas lub stałe SMS-owanie po prostu nie jest możliwe i to jest w porządku.

Właściwie, to nawet miłe. Kocham mojego chłopaka, ale gdybym rozmawiała z nim cały czas, to bym zwariowała.

3. Nie chcesz zmieniać swojej drugiej połówki.

Muszę przyznać, że mam historię, ze złamanymi ludźmi starałam się ich naprawić, co nigdy nie kończyło się dobrze. Nie jest to przypadek, w zdrowym związku.

W zdrowej relacji zmiana partnera nie powinna być nawet na twoim radarze. Zmiana nawyków jest trochę irytujące, ale jak wiemy, nikt nie jest idealny.

4. Twój partner jest twoim dopełnieniem.

Zamiast nie zgadzać się z każdym aspektem twojego życia. Twój partner ukazuje ci nowe poglądy i dzięki niemu widzisz światełko w mrocznym tunelu życia.
Jeśli w czymś się nie zgadzacie, to nie koniec świata. Dowiedzcie się o swoich poglądach i ruszajcie dalej.

5. Omawianie przyszłość nie jest straszne.

W niedojrzałej relacji występuje mniejsza pewność i mniej komunikacji o stanie związku, w takiej relacji jest mniej chęci do dyskusji na temat przyszłości.

W związku dorosłych plany mogą być wykonane kilka miesięcy wcześniej, nie zatrzymujesz się i zastanawiasz, gdzie twój związek zmierza.

6. Można nie zgodzić, ale nie wszystko prowadzi do walki.

Obserwując, jak druga osoba argumentuje oraz dostosowuje swój styl to proces uczenia się, lecz stanowi, też część dojrzałego związku. Na przykład, staram się zamknąć, gdy jestem zła, a mój chłopak jest wtedy bardziej bezpośredni.

Dostosowanie to było trudne na początku, ale teraz, gdy znamy swoje nawyki i charaktery, jesteśmy w stanie komunikować się w bardziej dojrzały sposób.

7. Okazywanie swojej miłości staje się ważniejsze niż jej werbalne wyrażanie.

Kiedyś to mnie drażniło, że częściej mówię mojemu chłopakowi, że go kocham. On, z drugiej strony, nie mówił tego, tak często, lecz okazywał to na swój sposób.

Z biegiem czasu, zdałam sobie sprawę, że jest to lepsze niż słuchanie jego przez cały czas.

8. Zazdrość to nie problem, ponieważ związek opiera się na zaufaniu.

W stosunku dorosłych mężczyzna może mieć koleżanki i vice versa bez świata rozpadającego się na kawałki. Ufacie sobie nawzajem i nie macie podstaw, aby martwić o zdrady.

9. Jesteś w synchronizacji — psychicznej i fizycznej.

To może brzmi, że chodzi o seks, ale to nie jest przypadek. Jest jednak w tym coś więcej, znając osobę tak dobrze i opracowując takie połączenie, że jesteś w stanie przewidzieć jego najmniejszy ruch — lub dokończyć zdanie.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Zegarek JOWISSA
Męski zegarek szwajcarski
Cena:
1350 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozpoznać, czy facet poważnie s…
Faceci najczęściej nie potrafią ukryć zainteresowania, oczy im się świecą, ręce mają niespokojne..:)
Jak oszczędzać by miało to sens?
Nie wyrzucać tego, co się kupiło... Bo to są dopiero wyrzucone pieniądze. Jak...
Zabieg niciami Spring Thread na 10 …
Ja nie słyszałam, ale nie wierzę, że tak długi jest efekt....
gdzie na tatuaż w Warszawie
Ja osobiście nigdy bym sobie żadnego tatuażu nie zrobił. Po co to komu?