4 powody, dla których kobiety w ciąży nie mogą zapominać o magnezie | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

4 powody, dla których kobiety w ciąży nie mogą zapominać o magnezie

10 grudnia 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niedobory magnezu mogą mieć poważne konsekwencje na każdym etapie naszego życia, jednak w przypadku kobiet w ciąży pierwiastek ten odgrywa wyjątkowo ważną rolę. Dlaczego przyszłe mamy nie mogą o nim zapominać? Oto główne powody dodatkowej suplementacji magnezu w okresie oczekiwania na potomka.

4_4 powody, dla których kobiety w ciąży nie mogą zapominać o magnezie

Powód 1. Niedobór magnezu może prowadzić do poważnych komplikacji w czasie ciąży

O tym, jak ważny jest magnez w ciąży, najlepiej świadczy długa lista powikłań, które są skutkiem zbyt małej ilości tego pierwiastka. Najgroźniejszą komplikacją jest przedwczesny poród, jednak nie tylko on jest zagrożeniem dla mamy i jej dziecka. Brak odpowiedniej ilości magnezu w diecie ciężarnej kobiety może doprowadzić m.in. do zatrucia ciążowego, które jest jedną z najczęściej występujących przyczyn zgonów ciężarnych kobiet i ich dzieci. Innym problemem, który może mieć tragiczne konsekwencje, jest stan przedrzucawkowy. I tu, ze względu na występujące problemy z nadciśnieniem, życie matki i jej dziecka jest poważnie zagrożone.

Powód 2. Magnez ma wpływ na przyrost masy nienarodzonego dziecka

Dieta, w której magnezu nie brakuje, pozwala uniknąć problemów z przedwczesnym porodem, a odpowiednia długość ciąży sprawia, że maleństwo zdąży przed porodem nabrać odpowiedniej masy. Dzięki temu noworodek przychodzi na świat silny i zdrowy, a w efekcie – lepiej się rozwija.

Powód 3. Magnez ma ogromny wpływ na proces rozwoju układu kostnego u nienarodzonego jeszcze dziecka

Ponieważ magnez przyspiesza proces kostnienia, ma ogromny wpływ na rozwój płodu. Odpowiednia ilość tego pierwiastka w diecie zwiększa szanse na to, że maluszek przyjdzie na świat zdrowy, a jego kości będą się rozwijać w prawidłowy sposób. Magnez ma też ogromny wpływ na to, w jaki sposób przyswajana jest przez płód witamina D mająca – jak wiadomo – ogromny wpływ na stan ludzkich kości oraz za zdolność maksymalnego wchłaniania wapnia przez ludzki organizm.

Powód 4. Magnez ma wpływ na nastrój przyszłych mam

Kobiety w ciąży powinny być spokojne i zrelaksowane, a stres nie sprzyja ani im, ani ich dzieciom. Niestety zmiany nastroju w okresie ciąży są poważnym problemem dla wielu przyszłych mam, a rosnące napięcie nerwowe szkodzi i im, i maleństwu. A ponieważ zmiany hormonalne, do jakich dochodzi w okresie ciąży w kobiecym organizmie, sprzyjają szybszemu wydalaniu magnezu, brak dodatkowej suplementacji tego pierwiastka może stać się przyczyną problemów ze zwiększoną nerwowością oraz nadmiernym rozdrażnieniem. Nie brak też kobiet, które w okresie ciąży popadają w stany depresyjne. To, jak wiadomo, nie wróży zbyt dobrze mamie i jej dziecku, zatem o roli magnezu w diecie przyszłej mamy warto pamiętać już od pierwszych dni ciąży.

Brak odpowiedniej ilości magnezu w codziennej diecie może mieć poważne konsekwencje i dla przyszłej mamy, i dla jej dziecka. Nic więc dziwnego, że aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niedoborów, wiele kobiet czekających na dziecko decyduje się na suplementację tego pierwiastka.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...