Edytuj profil
Zmień awatar
Skrzynka pocztowa
Dodaj zdjęcie
Dodaj przepis
Dodaj wpis na bloga
Dodaj dowcip
Szukaj użytkownika
Wyloguj
Japońska technika
11 października 2009, autor: Redakcja

Seishin – Japońska technika rekonstrukcji włosów

Około dziesięć stuleci temu w epoce Hcian (749 – 1185), kiedy kobiety nosiły długie, jedwabiste, rozpuszczone włosy, ustalano dni, w których zajmowano się ich pielęgnacją i myciem w rzece Kanao, w Kioto. Aż do początku ubiegłego stulecia o włosy dbano stosując powszechnie znanych produktów takie, jak olejek kameliowy, olej sezamowy, olejek z wodorostów, olejek z otrębów ryżu, oligoelementy, proteiny (aminokwasy) itd.
Po umyciu włosów zwykle płukano je w naturalnych substancjach zdolnych oczyścić i wzmocnić skórę głowy (olejkach, kremach i wyciągach roślinnych polepszających układanie).

W tych dawnych czasach mądrość ludowa nakazywała przede wszystkim używanie wody bogatej w otręby ryżowe, podczas gdy kobiety samurajów i szlachty dodatkowo stosowały też płyny oparte na minerałach, co pozwalało eksponować lśniące, mocne i cudownie czarne włosy. Kosmetyki serii Seishin to mocne połączenie tradycji i zaawansowanej technologii.

Seishin to japońska technika rekonstrukcji włosów oparta na całkowicie zintegrowanym zastosowaniu wybranych składników i wykorzystaniu zasad ich nakładania na włosy, co zapewnia wyjątkowo długotrwałe rezultaty. Japońska Technika Rekonstrukcji Włosów to również obecny we wszystkich produktach Seishin rewolucyjny system A.D.C. (kompleks aktywnie rozprowadzający), który powoduje uwolnienie naturalnych substancji. System ten składa się z kompleksu “molekuł nośnych” (cyklodekstryny), których podstawowym zadaniem jest kontrolowane uwalnianie różnorodnych substancji aktywnych, znajdujących się w tym czasie na skórze głowy.

Pozyskiwane ze skrobi ryżowych cyklodekstryny zawierają w sobie kombinację energetycznych aminokwasów keratynowych (substancję podobną do struktury włosa), jak również termalnych oligoelementów. Cyklodekstryna jest specjalnym cukrem czerpanym z obróbki skrobi ryżu oraz roślin często używanych w japońskiej kulturze kosmetycznej. Jej główną funkcją jest przetransportowanie i uwalnianie zawartych w niej substancji aktywnych w bezpieczny i kontrolowany sposób.
Cyklodekstryny użyte w systemie A.D.C. dzielą się na trzy różne typy i mają niezwykłe mały rozmiar cząsteczek, który sprzyja selektywnemu wnikaniu do wnętrza i na zewnątrz struktury kapilarnej. Zastosowanie tego sytemu przyczynia się do wielu pozytywnych, dosyć unikatowych działań:

  • przenikające, aktywne cząsteczki pozostają “świeże” i posiadają najwyższy stopień działania (biodostępność), bez jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych działaniem innych składników kosmetycznych,
  • aktywne substancje pozostają nienaruszone nawet po dłuższym czasie poddania na działanie promieni słonecznych, tlenu z powietrza czy wysokich temperatur,
  • przy kontakcie ze skórą głowy i włosami aktywne substancje są stopniowo wchłaniane w kontrolowany sposób, co pozwala unikać ich nagromadzenia w jednym miejscu,
  • aktywne substancje nie podlegają procesowi starzenia i nie tracą swych właściwości.

Wszystkie aminokwasy tworzące powłokę keratynową ludzkich włosów zostały zawarte w systemie rozprowadzającym A.D.C., jak również w kompleksie różnych oligoelementów pochodzenia termalnego (wapń, kobalt, żelazo, magnez, cynk itp.) aby zapewnić nawilżenie i równowagę wodną już przy tylko jednym zabiegu.
Wprowadzenie tych substancji do wnętrza cyklodekstrynów zapewnia 100% wykorzystanie ich właściwości dając nieosiągalne nigdy przedtem rezultaty.

System A.D.C. jest zawarty we wszystkich produktach Seishin, jednakże w różnych stopniach skupienia – zgodnie z pożądanym rezultatem.
Każdy specyfik z serii Seishin zawiera zdywersyfikowany komplet japońskich ekstraktów roślinnych, które mają różne cechy i zróżnicowane właściwości.

Dziel się z innymi:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Fleck
  • Google Buzz
  • PDF
  • MySpace
  • Wykop

«
»
Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz



Inne w tej kategorii
pozostałe »
To Tobą wstrząśnie!

Lista gwiazd

Poradnik dietetyka

Poradnik dietetyka
Polecamy
Testujemy suplement na cellulit!

Opinie naszych czytelników - czy są zadowoleni?

Aleja handlowa
Oryginalne sukienki letnie
Oryginalne sukienki letnie
Sprawdź nasze propozycje z najnowszej kolekcji!


więcej»
Cena: 280-460 zł
Krem do twarzy z olejem z kwiatów passiflory
Krem do twarzy z olejem z kwiatów passiflory
Czysty niezhydrolizowany kolagen natywny z zachowaną trójspiralną strukturą helisową.


więcej»
Cena: 125 zł

Owocowe lody na patyku
Letnia sałatka „Smak lata”
Naturalna Przyprawa do kurczaka z cytryną i koperkiem Knorr
Domowe lodowe truskawkowe
Jakie nosicie kolory na paznokciach?…
dodane przez: Bibelotka, 2012-05-24 09:26:58
uwielbiam odcienie fioletu i różu :) i tych kolorów mam najwięcej, chociaż ostatnio też soczystą pomarańczkę polubiłam :)
Zdrada
dodane przez: Ksymena, 2012-05-24 08:41:53
Znam tę anegdotę :) Według mnie to wcale kobiet nie obraża, bo co prawda -zgodnie z rodzajem…
afrodyzjaki
dodane przez: Ksymena, 2012-05-24 08:35:26
Nakręca mnie właśnie to, co mi się podoba w partnerze - a powtarzalność sytuacji, gestów, afrodyzjaków w różnym…
Opalona skóra
dodane przez: Bibelotka, 2012-05-24 07:30:46
ja również mam z tym problem , ale u mnie sprawdzał się kiedyś balsam z loreala…
białe szparagi
(dodano: 2012-05-23 14:20:32 przez http://krolestwogarow.blogspot.com/)
Szparagi znane są od średniowiecza, kiedy to Arabowie sprowadzili je z Bliskiego wschodu. W tej chwili w Polsce przeżywają swój renesans. Na naszych stołach znane były od dawna. Już Maria Monatowa podaje przepisy na szparagi. Szparagi, to znany nam z ogródków, kiedyś…
białe szparagi
(dodano: 2012-05-23 14:12:56 przez http://krolestwogarow.blogspot.com/)
Sezon na szpargi w pelni
statystyka
Strona główna | O nas | Regulamin | Kontakt | Reklama | dodatkowy zarobek |
ZOSTAŃ REDAKTOREM |
Wszelkie prawa zastrzeżone urodaizdrowie.pl © 2007-2012