Resocjalizacja więźniów – innowacyjna metoda | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Resocjalizacja więźniów – innowacyjna metoda

1 sierpnia 2012, dodał: li_lia
Artykuł zewnętrzny

Jeśli sądzicie, że życie skazańców polega na bezczynnym przesiadywaniu w celi, podczas gdy my podatnicy zmuszeni jesteśmy pokrywać koszty ich utrzymania to na przykładzie brazylijskich zakładów karnych możecie przekonać się, że mający na bakier z prawem mogą zrobić coś pożytecznego.

Okazuje się, że resocjalizacja więźniów jest korzystna nie tylko dla nich samych, ale i dla reszty społeczeństwa. Osadzeni za kratami ochotnicy pod nadzorem strażników otrzymują możliwość skrócenia kary w bardzo ekologiczny sposób. Skazańcy zasiadają na specjalnie przystosowanych rowerach i pedałując przybliżają moment wyjścia na wolność. Mieszkańcy brazylijskich zakładów karnych, którzy jeździli na stacjonarnych jednośladach, za każde 16 godzin o jeden dzień skracają sobie wydany przez sąd wyrok.

Dodatkowym atutem rowerowego odbywania kary jest ładowanie podłączonych do jednośladów akumulatorów. Dzięki tak wytworzonej odnawialnej energii, miasta, w których znajdują się areszty, zyskują darmowe oświetlenie.  Skazańcy nie muszą posiadać żadnych technicznych umiejętności, by ich praca przyniosła oczekiwane rezultaty. Jak szacują naukowcy w zależności od kondycji dzięki energorowerowi można wytworzyć nawet do 215 watów.

Uczestnicy rowerowego programu mają ogromną motywację do odbywania dalekich podróży w obrębie swojego zakładu. Przy okazji, społeczeństwo patrzy na nich łaskawszym okiem, a oni prócz spełniania dobrego uczynku dbają o poprawę własnej kondycji.

Zobacz także:

1. Najdziwniejsze metody antykoncepcyjne

2. Metody leczenia chrapania

3. Zabójcy i morderczynie – seryjni mordercy w dziejach ludzkości

4. Syndrom sztokholmski: sympatia do porywacza



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Resocjalizacja więźniów – innowacyjna metoda

  1. avatar Margaretkaw pisze:

    W Polsce tak różowo to nie wygląda. Więźniowie są w większości rozwydrzeni. Z nudów piszą wnioski, skargi, zażalenia, odwołania i tak w kółko.
    Też słyszałam o współpracy ze schroniskami, ale to lokalne programy w konkretnych placówkach penitencjarnych.
    Nie wierzę w resocjalizację w warunkach polskich zakładów karnych. Wkurza mnie, że z podatków tak dużo idzie na utrzymanie więzień. W wielu rodzinach nie ma takich warunków socjalno-bytowych jak z zakładach karnych, gdzie więzień może wybierać pomiędzy 2 daniami głównymi. No, sorry, ale to przesada. Aż mi się ciśnienie podnosi, jak o tym myślę. A gdzie prawa ofiar np. zgwałconych kobiet?

  2. avatar _Lena_ pisze:

    Zawsze to coś innego niż u nas w Polsce, gdzie resocjalizacji praktycznie nie ma wcale.. Chociaż ostatnio widziałam w telewizji coś, co mnie pozytywnie zszokowało.. Resocjalizacja więźniów w schroniskach, która polega na pomocy w żywieniu, opiece piesków oraz ich wyprowadzanie na spacery. To już coś :) Jednak o innej resocjalizacji nie słyszałam, co jest dość smutne, ale i prawdziwe. A więźniowie przecież spędzają masę czasu w zakładach karnych odsiadując wyroki.. Jedynie co robią, to pomagają na kuchni w szykowaniu obiadów. A mogliby np. założyć mini- kółka zainteresowań, pogrupować się wedle zawodów i tworzyć jakieś wyroby, produkty – nawet dla własnych potrzeb :)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...