Jak zaprojektować pokój dla dziecka? Ważne zasady | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak zaprojektować pokój dla dziecka? Ważne zasady

31 grudnia 2014, dodał: Meble BiK
Artykuł zewnętrzny

Projektujesz pokój dla dziecka? Pamiętaj o kilku regułach

Aranżacja przestrzeni dla dziecka to coś więcej niż tylko wybór spośród kilku kolorowych mebli z katalogu producenta. Pamiętaj, że pokój to miejsce, do którego twoja pociecha będzie wracała wspomnieniami, dlatego zadbaj, aby spełniał nie tylko wszelkie kryteria wizualne, ale i był funkcjonalny oraz bezpieczny.

Pokój dla dziecka powinien być bezpieczny

Farba czy tapeta do pokoju dziecięcego?

Niezależnie od upodobań rodziców, pokój najmłodszego członka rodziny musi spełniać wszelkie kryteria bezpieczeństwa.

Do malowania ścian warto wykorzystać atestowane (ImiD lub PZH), obojętne dla skóry farby, które nie wywołują reakcji alergicznych. Dobrym rozwiązaniem okazują się także tzw. farby lateksowe, które z powodzeniem znoszą nawet z pozoru uporczywe zanieczyszczenia.

Jeśli decydujesz się na tapety – pamiętaj, aby wybierać te o gładkim wykończeniu; tapety stosunkowo szybko się brudzą, a ja ich powierzchni zbiera się kurz, w którym chętnie osadzają się roztocza.

Meble z drewna to optymalne rozwiązanie

Meble do pokoju dziecięcego powinny być wykonane z drewna. Zdecydowanie unikaj stali, a także komponentów z tworzyw sztucznych.

Nie musisz sięgać po produkty, które są atestowane, ponieważ ich koszt jest niewspółmierny do oczekiwań. W zasadzie każdy mebel wykonany z płyty laminowanej lub litego drewna spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. Możesz wybierać między poszczególnymi elementami wyposażenia lub skonsultować z dzieckiem jeden z gotowych zestawów dostępnych w dobrych sklepach meblarskich.

Wśród najciekawszych propozycji w swoich kategoriach są m.in. zestawy mebli od Meble Bik, a w tym m.in. kolekcja Bregi dla chłopca lub dziewczynki oraz Blog dla kilkunastolatka.

Zestaw Bregi dla chłopca

Zestaw Bregi - motyw motor http://meble-bik.pl/product-pol-9357-Zestaw-Bregi-z-motywem-motor.html

Zestaw Bregi – motyw motor 

 Bregi dla dziewczynki 

Zestaw Bregi - motyw MODA - http://meble-bik.pl/product-pol-9367-Meble-mlodziezowe-Bregi-3-z-motywem-moda.html

Zestaw Bregi – motyw MODA

Zestaw Blog dla kilkunastolatka 

Zestaw młodzieżowy BLOG System http://meble-bik.pl/product-pol-6763-Meble-Mlodziezowe-BLOG-System-D-.html

Zestaw młodzieżowy BLOG System

Odpowiednio zaimpregnowana powierzchnia mebli drewnianych i tych wykonanych z płyty laminowanej skutecznie chroni dziecko przed alergiami, a przy tym marginalizuje poziom utrzymywanego się na nich kurzu.

Miejsce do nauki jest najważniejsze

Na etapie projektowania pokoju dziecięcego kluczowym jest takie zagospodarowanie miejsca, aby najmłodszy członek rodziny miał komfortowe i przede wszystkim bezpieczne warunki do nauki. Zanim zamówisz mebel ze sklepu, sprawdź jego wymiary. Dobrej klasy biurko powinno być na przynajmniej 50 centymetrów głębokie i szerokie na 110 do około 150 centymetrów.

W zależności od odczekiwań dziecka możesz wybierać spośród klasycznych biurek o stonowanej stylizacji (np. biurko z serii Bregi) lub nieco bardziej odważnych projektów wykończonych na wysoki połysk.

Pamiętaj też o fotelu – ten musi być dobrany w taki sposób, aby nogi dziecka mogły swobodnie opierać się na podłodze, w przeciwnym wypadku narazisz dziecko na niewłaściwą pozycję siedzącą (rozwiązaniem tymczasowym może być podnóżek).

Dobrze, jeśli wybierzesz model z regulowanym zagłówkiem i podparciem dla lędźwi – za wysokiej klasy fotel z perforowanym siedziskiem zapłacisz nawet 700-800 złotych, a twoje dziecko nawet po wielu godzinach nauki nie będzie narzekało na ból pleców.

Zadbaj też o optymalną odległość od monitora. Dziecko powinno siedzieć od niego nie bliżej niż 50 centymetrów, a jeśli to możliwe – wybierz matrycę matową, która odciąży wzrok dziecka od refleksów z oświetlenie sztucznego i naturalnego.

 

Artykuł opracowany przez specjalistów ze sklepu meblowego Meble BIK



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz