Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu – Projekt ANDROS | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu – Projekt ANDROS

12 kwietnia 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

_andros

W ciągu ostatnich 15 lat lekarze udowodnili, że regularny trening mięśni miednicy poprawia potencję, zwiększa libido, radość z uprawiania seksu i wydolność seksualną u kobiet i mężczyzn, a także stanowi podstawowy element leczenia zaburzeń trzymania moczu i zapobiega inkontynencji.

Trening mięśni dna miednicy od wielu lat stanowi numer 1 w leczeniu i zapobieganiu nietrzymaniu moczu u kobiet i u mężczyzn. Idea leczenia nietrzymania moczu poprzez specjalną gimnastykę ma dość długą tradycję. Pionierem był amerykański lekarz Arnold Kegel, który już w latach 50-tych ubiegłego wieku opracował podstawy fizjologiczne i rolę mięśni miednicy w trzymaniu moczu. Do dnia dzisiejszego w wielu klinikach na świecie, stosuje się specjalną gimnastykę mającą wzmocnić właśnie mięśnie dna miednicy (mięśnie Kegla).

Trening ten jednak dotychczas opierał się na programach terapeutycznych, w których ćwiczenia odbywają się bez obciążenia w salkach gimnastycznych i gabinetach fizjoterapii i przypominają zwykłą gimnastykę.

Pomimo tego, że stosowane dotychczas metody tego treningu opierały się na ćwiczeniach bezprzyrządowych, które oddziaływały na mięśnie dna miednicy z małą intensywnością, to przynosiły one w dłuższym okresie czasu zadowalające efekty lecznicze.

Projekt ANDROS wprowadza nową jakość tych ćwiczeń, która pozwala na uzyskanie pożądanych efektów leczniczych w krótszym czasie, i pewność utrzymania osiągniętych efektów przy kontynuowaniu ćwiczeń.

Innowacyjność programu ANDROS polega na tym, że wszystkie oryginalne, specjalistyczne ćwiczenia wykonywane są z obciążeniem dostosowanym indywidualnie i przy użyciu specjalistycznego urządzenia S6-PRIAPOS. Atlas S6-PRIAPOS jest jedynym tego typu urządzeniem na świecie (!), i został specjalnie zaprojektowany do projektu ANDROS.

Ogromnym atutem programu ANDROS w treningu na mięśnie dna miednicy w profilaktyce i leczeniu nietrzymania moczu, jest jego przydatność zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Bo chociaż problem inkontynecji dotyka głownie kobiety, to także mężczyźni dotknięci są tą chorobą.

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, najlepiej byłoby zacząć ćwiczenia z Projektem ANDROS wtedy, kiedy problem nietrzymania moczu nas jeszcze nie dotyczy. Wtedy jest prawie pewność, że ten problem nas nigdy nie dotknie.

Najczęściej jednak jest tak, że nie stosujemy żadnej profilaktyki nietrzymania moczu i w pewnym momencie naszego życia ta choroba nas dopada.

Statystycznie według Światowej Organizacji Zdrowia, chorobą tą dotknięta na świecie jest co 4 kobieta i co 8 mężczyzna.

Kiedy problem z nietrzymaniem moczu się pojawi, to należy podejść do niego poważnie. Każde nietrzymanie moczu powinno być skonsultowane z lekarzem urologiem, i powinna być przeprowadzona diagnostyka, aby określi przyczynę tej choroby.

Najczęstszą formą inkontynencji jest tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu. W tej formie inkontynecji, ćwiczenia powinny być polecane jako pierwszy krok w leczeniu, zanim podejmie się leczenie farmakologiczne lub inwazyjną metodę leczenia (operacja). Jednak nawet w przypadku leczenia farmakologicznego i inwazyjnego, ćwiczenia są doskonałym elementem uzupełniającym leczenie inkontynencji.

Właściwe wykonywanie ćwiczeń projektu ANDROS, w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu lub nietrzymania moczu „z parcia”, powinno przynieść pozytywne skutki po około średnio 3 miesiącach od rozpoczęcia treningu. Czas ten jest jednak zależny od wielu czynników i może się wahać od kilku (!) tygodni do kilkunastu miesięcy (np. w przypadku mężczyzny po operacji prostaty).

Ogromne znaczenie dla pozytywnych rezultatów ma regularność treningu. Projekt ANDROS skonstruowany jest jednak w taki sposób, aby trening mięśni dna miednicy (Kegla) nie był zbyt ciężki i intensywny oraz ciekawy. W ten sposób ludzie ćwiczący na atlasie S6 PRIAPOS, często nie mogą się doczekać kolejnego treningu, a ćwiczenia na atlasie stają się jednym z ważnych elementów ich codziennego życia.

Dodatkowym ważnym elementem projektu ANDROS jest jego pozytywny wpływ na cały organizm naszego ciała. Wynika to nie tylko z wszechstronności programu, ale także z multifunkcjonalności unikalnego sprzętu, na którym można wykonywać ponad… 100 różnych ćwiczeń.

pro

Korzyści związane z podjęciem programu ANDROS :

1. Zapobieganie przedwczesnym zaburzeniom potencji związanymi z procesem starzenia się (już od 40. roku życia!).

2. Wzmocnienie doznań seksualnych zarówno przez kobiety jak i mężczyzn oraz zwiększenie wydolnosci seksualnej kobiet i mężczyzn.

3. Poprawa formy psychicznej poprzez polepszenie potencji (dowartościowanie się jako „prawdziwy” mężczyzna /kobieta) oraz pomoc w zaburzeniach takich jak przedwczesny wytrysk u mężczyzn czy „bolesny” stosunek u kobiet

4. Zapobiegawczo/wzmacniająco przed planowanymi zabiegami operacyjnymi mogącymi mieć późniejszy negatywny wpływ na potencję (operacje jamy brzusznej, prostaty, kręgosłupa).

5. Przywrócenie właściwego mechanizmu kontynecji (trzymania moczu) – w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu z przyczyn fizjologicznych (wiek-starzenie się), po zabiegach chirurgicznych lub po ciąży.

6. Polepszenie erekcji w zaburzeniach potencji po zabiegach urologicznych, chirurgicznych i chorobach powodujących impotencję.

7. Polepszenie potencji i zwiększenie satysfakcji seksualnej w rehabilitacji neurologicznej u osób po udarach z zaburzeniami potencji.

8. Ogólna poprawa kondycji fizycznej i samopoczucia.

Nietrzymanie moczu stanowi poważny problem nie tylko higieniczny i psychiczny, ale także wpływa negatywnie na satysfakcję seksualną lub/i w ogóle na uprawianie seksu. Liczne badania naukowe dowiodły negatywną korelację pomiędzy nietrzymaniem moczu, a satysfakcją seksualną zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

O tym, jak dbać o potencję seksualną, i traktować ją jako ważny element naszego zdrowia, także w starszym wieku, napiszemy w następnym artykule.

Przedstawimy w nim, że PROJEKT ANDROS jest alternatywą Viagry & Co. dla mężczyzn, oraz w takim samym stopniu daje możliwość wzmocnienia potencji seksualnej przez kobiety.

Istnieje także możliwość konsultacji z twórcami Projektu ANDROS: www.projectandros.com

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu – Projekt ANDROS

  1. avatar Sylwia pisze:

    Bardzo się cieszę, że powstaje coraz więcej dyskusji na temat, który do tej pory postrzegany był raczej jako tabu. Dzięki temu widać, że z tym „wrogiem” da się walczyć i skutecznie wygrywać!
    Warto zatem pomyśleć o przyszłości i zadbać o formę. Nie od dziś wiadomo bowiem, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, skoro więc istnieje możliwość uniknięcia takiego wstydliwego kłopotu, to warto z tego skorzystać, a dodatkowo zagwarantować sobie spokój fizyczny i psychiczny.

  2. avatar kingusia pisze:

    Nietrzymanie moczu to naprawdę wielki problem. Moja mama się z tym zmaga. Dobrze, że medycyna idzie do przodu i powstają metody leczenia :)

  3. avatar Salome pisze:

    Póki co nie mam jeszcze takich problemów, ale słyszałam, że bardzo często z nietrzymaniem moczu borykają się również kobiety w ciąży. A jako planująca niedługo staranie się o malucha z zaciekawieniem przeczytałam ten artykuł. Bardzo pouczający :)

Dodaj komentarz