Operacje intymne – tak czy nie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Operacje intymne – tak czy nie?

8 września 2010, dodał: Emilia Stasiak
Artykuł zewnętrzny

Wśród zabiegów chirurgii plastycznej coraz częściej wybierane są operacje intymne. Kobietom nie wystarcza już poprawa estetyki nosa czy biustu. Aby wyglądać i czuć się atrakcyjnie decydują się też na korektę zewnętrznych narządów płciowych.

Operacje intymne cieszą się rosnącą popularnością. Niwelują one kompleksy i pozytywnie wpływają na życie seksualne pacjentów.

Operacje intymne uległy popularyzacji z uwagi na wzrost świadomości kobiet, co do różnic w wyglądzie okolic intymnych, będący wynikiem zmian kulturowych, społecznych i obyczajowych zarówno w modzie (skąpe kroje bielizny i strojów kąpielowych) jak i w różnego rodzaju mediach (szeroki dostęp do zdjęć i filmów pozbawionych elementów cenzury obyczajowej). Nie bez znaczenia jest również wszechobecne eksponowanie seksualności w reklamach oraz powszechne zaakceptowanie depilacji okolic intymnych jako swego rodzaju obowiązującego standardu. Wymienione czynniki spowodowały ustalenie się wzorca estetycznego wyglądu żenskich narządów płciowych, w którym fałdy błony śluzowej otaczające łechtaczkę oraz wargi sromowe mniejsze nie wystają ponad poziom warg sromowych większych (tj. nie są bezpośrednio widoczne). W efekcie znaczna część kobiet mających duże wargi sromowe traktuje to jako defekt czy wręcz deformację powodującą gorszą samoocenę oraz utrudniającą nawiązanie kontaktów seksualnych. Co więcej, znaczna większość kobiet z dużymi wargami sromowymi uskarża się na różnego stopnia dyskomfort fizyczny związany z noszeniem obcisłej bielizny czy spodni, uprawianiem niektórych rodzajów sportu (np.jazda na rowerze) oraz aktywnością seksualną. Ponadto znaczny przerost warg sromowych może utrudniać higienę okolic intymnych oraz wywoływać przewlekłe podrażnienie i stany zapalne śluzówek tej okolicy. Co znaczące, zmniejszenie warg sromowych jest operacją cieszącą się jednym z najwyższych odsetek zadowolonych pacjentek. Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród kobiet, które poddały się tego typu zabiegom 93% z nich ma po operacji wyższą samoocenę, u 95% znika dyskomfort fizyczny, a u 71% poprawia się jakość pożycia seksualnego.

Kilka przykładów najczęstszych powodów podejmowania przez kobiety decyzji o operacji narządów płciowych:
– podwiązywanie waginy
– łagodzenie podrażnień wywołanych przylegającą odzieżą
– redukowanie przyczyn bólu podczas stosunku płciowego
– redukowanie przerostu warg sromowych
– poprawa estetyki mniejszych warg sromowych
– zmniejszanie ryzyka nieszczelnego zwieracza cewki moczowej

Ryzyko wystąpienia komplikacji po tych zabiegach jest niewielkie, a ich główną przyczyną jest bliskie sąsiedztwo flory bakteryjnej pochwy i odbytu. Zdarzyć się mogą takie następstwa jak: zasinienie skóry krocza, krwawienie, infekcja, zgrubienia podskórne, przerost blizny, zakrzepica żylna, zaburzenia czucia w operowanej okolicy. Aby uniknąć infekcji, kilka tygodni po wykonanym zabiegu chirurgicznym należy restrykcyjnie przestrzegać wzmożonej higieny intymnej. Wystąpić mogą również obrzęki i ból o niskim natężeniu, który może się pojawić w dwóch pierwszych dobach po zabiegu. Szczegółowych informacji na temat możliwych powikłań udziela każdorazowo lekarz podczas konsultacji.

Emilia



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...