Olej kokosowy – naturalna odżywka do włosów | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Olej kokosowy – naturalna odżywka do włosów

13 maja 2010, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Od niepamiętnych czasów ludzie używają oleju i mleka kokosowego, które słynną z wszechstronnych właściwości pielęgnacyjnych dla włosów. Stosowanie oleju kokosowego jako odżywki posiada swoje korzenie w Ajurwedzie – hinduskiej tradycji leczniczej, bardzo popularnej w Indiach i Sri Lance. Współcześnie kokos jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu poprawy kondycji włosów. Zawiera tłuszcze i związki, które są posiadają wyjątkowo korzystne działanie na włosy.

Złe warunki atmosferyczne, ostre słońce, klimatyzacja, dym z papierosów, setki zanieczyszczeń w powietrzu i dziesiątki zabiegów fryzjerskich: trwała, farbowanie, prostowanie…Włosy człowieka XXI wieku są narażone na nieustanne próby wytrzymałości. Aby je wspomóc, stosujemy wiele rozmaitych odżywek, mających ponoć cudowne działanie regeneracyjne. Często jednak w ten sposób uspokajamy tylko swoje sumienie, bo na włosach bynajmniej nie widać pozytywnych rezultatów. Po sposób na ich odżywienie najlepiej sięgnąć do skarbca metod naturalnych, od wieków stosowanych na Wschodzie. Olejowanie – bo o tym zabiegu mowa – doskonale odżywia, sprawia, że przesuszone i matowe włosy nabierają zdrowego wyglądu i lśnią. Do tej czynności doskonale nadaje się olejek kokosowy.
Działa on intensywnie na włosy i skórę głowy, wnikając w ich głąb i transportując tam dobroczynne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały: magnez, potas, wapno i żelazo. Dokładnie uzupełnia łuski włosów, sprawiając, że stają się elastyczne i lśnią naturalnym blaskiem. Dzięki temu fryzura nabiera zdrowego wyglądu, a końcówki przestają się rozdwajać. Olejek ma także dobry wpływ na skórę głowy, gdyż działa na nią odżywczo, zapobiegając niszczeniu cebulek włosowych i przeciwdziałając łupieżowi.

Jak stosować olejek na włosy?

  • olejek należy wmasować na mokre włosy (na całą długość włosów od cebulek aż po końce),
  • nałożyć na nie foliowy czepek i owinąć głowę ręcznikiem. W zależności od zapotrzebowań pozostawić olej na włosach na minimum 2 godziny lub w celu osiągnięcia lepszego rezultatu zostawić na całą noc, a następnie dokładnie umyć włosy,
  • olej można również wymieszać z porcją sproszkowanej Amli i stosować jako maskę do włosów. Świetnie się sprawdza w połączeniu z olejkiem bawełnianym – odżywia włosy, sprawia, że stają się wyjątkowo jedwabiste i miękkie.
  • olej spłucz ciepłą wodą i umyj naturalnym szamponem.
  • olej można używać również bez spłukiwania. Należy jednak uważać z dozowaną ilością, aby nie obciążyć i nie przetłuścić włosów. Odrobina oleju, roztartego palcami i nałożonego na końcówki włosów jest doskonałą pielęgnacją.
  • kurację możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.

KTC, Olej kokosowy
http://www.helfy.pl/olej-kokosowy-do-skory-wlosow
Cena: 22 zł/ 500ml

Produkt do nabycia w sklepie internetowym z kosmetykami naturalnymi www.helfy.pl



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Olej kokosowy – naturalna odżywka do włosów

  1. avatar Ania pisze:

    Właśnie sobie zamówiłam ten olej :) jestem bardzo ciekawa jak się spisze :). Mam bardzo zniszczone i spalone włosy od prostownicy także pewnie nie zauważę szybko rezultatów, na jakie czekam.

  2. avatar bebillon pisze:

    Od koleżanki też słyszałam dużo dobrego na temat tego oleju. Chyba wypróbuję :) Ktoś może stosował już to cudo?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...