Ochrona skóry przed mrozem. Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet! Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ochrona skóry przed mrozem

21 listopada 2014, dodał: yourspa
Artykuł zewnętrzny

71

 

Przy minusowych temperaturach skóra potrzebuje zimowego przeglądu. Nie warto tego lekceważyć, gdyż właśnie w tym okresie najbardziej jest narażona na wysuszenie. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się kremy nawilżające na dzień, na noc i pod oczy.

 

Pielęgnacja twarzy

Cera sucha i wrażliwa szybko się odwadnia, dlatego potrzebuje dużej warstwy kremu na dzień i na noc. A do demakijażu używać odżywczego mleczka o kremowej konsystencji.
Cera naczyńkowa potrzebuje kremów specjalistycznych kremów na zimę z witaminą C, które zapobiegają pękaniu naczynek. Preparaty myjące, które należy używać to płyn micelarny.
Cera tłusta i mieszana potrzebuje również emulsji ochronnych na zimę lub kremów półtłustych. Demakijaż cery tłustej to stosowanie delikatnych żeli i bezalkoholowych toników o właściwościach antybakteryjnych, antyseptycznych i matujących.

Należy również używać balsamu do ust, nasza skóra warg jest delikatna i bardzo szybko się wysusza. Również nasze dłonie potrzebują zimowej ochrony. Tutaj potrzebne są kremy o silnym działaniu natłuszczającym i nawilżającym.

 

Pielęgnacja ciała pod prysznicem

Niskie temperatury kuszą nas do zażywania gorących kąpieli, jednak prysznic powinien być tylko ciepły, żeby nie naruszyć powłoki hydrolipidowej skóry. Po wyjściu spod prysznica należy delikatnie osuszyć ciało, następnie wmasować krem nawilżający. Dodatkowo warto raz w tygodniu zrobić łagodny peeling całego ciała ( również skóry twarzy, skóry rąk), pozwoli to na złuszczenie martwego naskórka.

Skóra staje się bardziej gładka i substancje odżywcze zawarte w kremach pielęgnacyjnych szybciej będą się wchłaniać.

 

Stopy

W okresie zimowym nasze stopy również potrzebują pielęgnacji. Należy je nawilżać i oczywiście złuszczać ich naskórek. W zimowych butach często pocą się, dlatego najlepiej po każdej kąpieli stosować kremy do stóp. Preparaty takie hamują rozwój bakterii i zapobiegają powstawaniu grzybicy. Przemarznięte stopy należy zmoczyć w letniej wodzie i stopniowo zwiększać jej temperaturę.  Nie wolno wkładać stóp od razu do gorącej wody, ponieważ grozi to wieloma powikłaniami. Jeśli mamy zimne stopy warto masować je olejkiem, np. eukaliptusowym, który działa rozkurczająco, pozwoli to na rozgrzanie całego ciała.

yourspa.pl



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz