Maseczki nawilżające – domowe sposoby | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Maseczki nawilżające – domowe sposoby

18 czerwca 2023, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Maseczki nawilżające poprawiają stan nawodnienia naskórka, dostarczając odpowiednich substancji nawilżających. Proponuje się je do skóry suchej, ze zmarszczkami, a także mieszanej. Natomiast zimą potrzebuje ich każda skóra. Maseczki nawilżające zatrzymują w naskórku jego naturalną wilgoć i zwiększają przyswajanie wody. A przecież ubytek wilgoci to jedna z głównych przyczyn starzenia się skóry. Stanowią też ratunek dla skóry po zbyt intensywnym opalaniu, gdy jest ona wysuszona.

maseczki nawilżające

Przykłady domowych receptur na maseczki nawilżające:

Maseczka z kiwi

Przejrzały owoc kiwi obrać ze skórki, pokroić na plasterki. Położyć na twarzy i szyi omijając oczy. Po 10 min. zdjąć i przemyć twarz bezalkoholowym tonikiem.

Maseczka winogronowa

Kilkanaście umytych winogron rozgnieść widelcem. Soczystą papką obłożyć twarz oraz szyję. Po upływie 15 min. zebrać masę chusteczką higieniczną i przetrzeć skórę tonikiem.

Maseczka truskawkowa

Rozgnieść 6 truskawek zmieszać z 4 łyżkami twarożku i łyżeczką oliwy z oliwek. Nałożyć na twarz, po 15 min. zmyć letnią wodą.

Maseczka z mango

maseczki do twarzy

Ten egzotyczny owoc jest stosunkowo rzadko wykorzystywany. Jego cena jest stosunkowo wysoka w porównaniu do innych owoców, ale raz na jakiś czas możemy zafundować sobie odrobinę luksusu. Rozgnieciony miąższ wymieszać z gęstą śmietaną i trzymać na twarzy przez pół godziny. Taki zabieg bardzo skutecznie uelastycznia skórę twarzy i szyi oraz ma działanie nawilżające.

Maseczka miodowa

 

miodowa maska do twarzy

 

Wymieszać dwie łyżki miodu z dwoma łyżeczkami mleka lub słodkiej śmietanki. Rozprowadzić po twarzy, szyi i pozostawić na 10 min. Spłukać letnią wodą.

Maseczka miodowa z jabłkiem

maseczka z jabłkiem


Wymieszać 1 łyżkę miodu z jednym obranym i przetartym jabłkiem. Nałożyć na twarz na 15 min., spłukać. Wygładza i nawilża skórę.

Maseczka migdałowo-miodowa

Kilka obranych migdałów rozetrzeć dokładnie z jedną łyżką miodu. Rozprowadzić na twarzy cienką warstwą. Zmyć ciepłą wodą po około 20 min.

Maseczka ziemniaczana

maseczka ziemniaczana

Nawilża, odżywia i wygładza. Ugotowany w łupinie i przestudzony ziemniak rozgnieść, a następnie zmieszać z 2 łyżeczkami jogurtu naturalnego i żółtkiem. Nakładać papkę na twarz, szyję, ramiona i dekolt i pozostawić na ok. 15 min.

Maseczka śmietanowa

Pół szklanki gęstej śmietany (18%) ubić na sztywno. Dodać łyżeczkę mąki pszennej i całość dokładnie wmieszać. Nałożyć papkę i czekać aż wyschnie. Następnie spłukać ją ciepłą wodą. Aby pozbyć się zapachu śmietany, przetrzeć twarz tonikiem.

Maseczka warzywna

Obrane warzywa (1 marchew, łyżka posiekanej natki pietruszki, 1 ugotowany ziemniak) zmiksować i nałożyć na skórę twarzy. Zmyć po 15 min.

Maseczka miętowa

maseczka miętowa

Mięta, mająca właściwości kojące i nawilżające. Idealnie koi skutki opalania. Wystarczy zmieszać krem nawilżający z naparem świeżych liści i posmarować nim twarz. Taka maseczka działa antyseptycznie i chłodząco.

Maseczka z arbuza

maseczka arbuzowa

Dla cery przetłuszczającej się. Wycisnąć sok z 1 plasterka arbuza. Posmarować nim twarz, nie wcierając i omijając okolice oczu. Pozostawić na 15 min. Zmyć dokładnie najpierw bardzo ciepłą wodą, a potem zimną.

Maseczka marchewkowo-jabłkowa

Znakomicie nawilża, oczyszcza, regeneruje i odżywia przesuszony naskórek. Zetrzeć na tarce o drobnych oczkach, pół dużej marchewki oraz pół jabłka i wymieszać. Jeśli papka jest wodnista, zagęścić ją mlekiem w proszku. Nałożyć maseczkę na twarz, omijając okolice oczu, przykryć gazą. Po 20 min. zetrzeć papkę chusteczką i przemyć skórę letnią wodą.

Maseczka morelowa

2 morele i pół banana rozgnieć, dodać żółtko i łyżkę miodu. Rozprowadzić na twarzy. Po 15 min. zmyć. Poprawia koloryt skóry i nawilża.

Maseczka selerowa

Starty seler wymieszać z kilkoma kroplami soku z cytryny i żółtkiem. Rozprowadzić na twarzy i dekolcie. Po 20 min. zmyć. Poprawia wygląd przesuszonej skóry, nawilża i tonizuje.

Maseczka z oleju lnianego

Świeży olej lniany rozprowadzić na twarzy cienką warstwą na 20-30 min. Maseczkę wytrzeć suchym ręcznikiem, pozostałe na twarzy resztki wchłoną się same.

Maseczka marchewkowo-miodowa

maseczka marchewkowa

Łyżkę startej drobno marchwi wymieszać z żółtkiem jaja, łyżeczką miodu i łyżeczką twarogu. Rozprowadzić na twarzy i szyi na 20 min. Zmyć ciepłą wodą. Nawilża i poprawia koloryt skóry, daje efekt opalonej skóry.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

22 komentarzy do Maseczki nawilżające – domowe sposoby

  1. avatar pa2ul pisze:

    uwielbiam maseczki, ale z braku czasu to najczesciej korzystam z gotowych. ale tu propozycje tez super, ale nie dla Mamy 2letniego dziecka , sorry terrorystki :D

  2. avatar moniś pisze:

    ja robię maseczkę z płatków owsianych, a jak potrzebuję ekspresowo, to taką kupną na tkaninie. Moja ulubiona to ta perłowa :)

  3. avatar alieneczka pisze:

    ja ostatnio robię tą z siemienia lnianego :) polecam :) także do włosów

  4. avatar Halina pisze:

    a ja polecam maseczkę cud,wygladza zmarszczki i ujedrnia skóre, pokruszyć drożdze i zalać odrobiną wrzcej wody, dodac żółtko, łyżkę gęstej śmietany, łyż ciekłego miodu, rozetrzeć, dodac mąki ziemniaczanej, tylko tyle by konsystencja była papkowata,nałożyć na twarz, owinac twarz dookola folia aluminiową, zrobic otwor na nos i oczy, tak trzymac maseczkę 30 min, po 30 min zdjac folię, umyć twarz wacikiem moczonym, w zimnej mineralnej wodzie, na wilgotna twarz połozyć Nawilżający krem i po czasie zobaczyć się w lusterku, wygladamy o 10 lat młodziej. Pozdrawiam

  5. avatar julia pisze:

    mam taką maseczkę, która nie tyle nawilża, ile odświeża cerę,
    Maseczka odświeżająca z zieloną herbatą
    Białko jaja kurzego, 1 łyżkę mleka w proszku, 1 łyżeczkę miodu, ½ łyżeczki herbaty liściastej, zmiksować w blenderze lub ubić trzepaczką aż do uzyskania jednolitej masy. Nakładać na oczyszczoną skórę, po 10-15 minutach zmyć ciepłą wodą.

  6. avatar dycia pisze:

    A na jakich oczkach trzec jabłko?

  7. avatar maseczkowa piękność pisze:

    Lubie kupowane maseczki , ale to nie znaczy , że nie opłaca sie robić domowych , maseczki , to maseczki!

  8. avatar Agata pisze:

    Jeśli chodzi o maseczki, też robię je sama. Oczywiście, że warto je robić! Zresztą jest to super chwila relaksu. Czasem przyda się takie mini domowe spa. :) Tylko czasem ciężko znaleźć na to czas:) Ostatnio kupiłam na promocji żel aloesowy i używam go na co dzień. Super nawilża i nie uczula. Wcześniej miałam też w miarę dobry żel, ale zapach mi nie odpowiadał, a ten jest bardzo przyjemny. Stosuje go też po goleniu Mam bardzo wrażliwą skórę i muszę uważać jakich kosmetyków używam. Polecacie może coś jeszcze nawilżającego dla zabieganych kobietek?:))

  9. avatar Karina pisze:

    Maseczki maseczkami, oprócz tego stosuję całą pielęgnacją nawilżającą ze względu na moją problematyczną skórą, suchą i atopową.

  10. avatar marlena pisze:

    maseczki od czasu do czasu sama też robię, ale wolę codziennie rano nakładać sobie żel aloesowy bo świetnie nawilża cerę i jak ktoś ma jakies niedoskonałości to ślicznie je goi.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...