Konopie w kuchni – droga do zdrowia i równowagi | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Konopie w kuchni – droga do zdrowia i równowagi

15 lutego 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Twoim marzeniem jest piękne, zdrowe ciało, promieniejąca cera i wewnętrzna równowaga? Musisz wiedzieć, że przywrócenie naturalnego i harmonijnego funkcjonowania całego ciała wymaga świadomego odżywiania.

1kwk

Wszyscy chcemy być piękni, młodzi, szczupli i zdrowi. Żeby ten cel osiągnąć poddajemy się drogim zabiegom kosmetycznym, kupujemy leki, markowe ubrania, buty, zapominamy jednak o tym, że to jak wyglądamy i jak się czujemy zależy od tego, co spożywamy. Brak zbalansowanej diety odbija się zawsze niedoborami witamin i pierwiastków, które są niezbędne do funkcjonowania wszystkich organów w naszym ciele. Jeśli czegoś nam brakuje, organizm zaczyna kombinować i szukać sobie brakującej substancji w innej części ciała. Wtedy pojawiają się pierwsze objawy niedoborów – słabe włosy, paznokcie, problemy skórne. Kolejne będą związane z naszymi organami, zaburzeniem układu hormonalnego, nerwowego, pokarmowego, immunologicznego, procesami zapalnymi.

Masowa produkcja żywności wymusza użycie pestycydów, herbicydów, substancji konserwujących, grzybobójczych i innych chemikaliów obniżających jakość jedzenia, które kupujemy. Nie możemy liczyć na to, że tradycyjna żywność dostarczy nam odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Potrzebujemy pożywienia bogatego w niezbędne dla nas substancje, które będzie zawierać je w skondensowanej formie, tak zwanych super foods.

Jedną z najstarszych roślin leczniczych świata jest Cannabis sativa L.
Uprawiana legalnie w Polsce Konopia Siewna (Cannabis sativa L.) jest źródłem niespotykanej kompozycji składników odżywczych. Łuskane ziarna konopi są jednym z najbogatszych źródeł białka roślinnego. Ze wszystkich nasion występujących na świecie to konopne mają największą zawartość esencjalnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Kwas alfa-linolenowy (Omega-3) oraz linolowy (Omega-6) występują w najlepiej przyswajanych przez człowieka proporcjach (3:1), dzięki czemu ludzki organizm wchłania je kilkakrotnie lepiej niż na przykład z oleju lnianego czy ryb. Oleje z nasion konopnych, mąka czy białko konopne są także bogatym źródłem witamin: A, B1, B2, B3, B6, C, D i E.

Zawartość składników odżywczych konopi przewyższa niemal wszystkie inne rośliny dostępne na naszej Planecie, jest więc idealną alternatywą dla wszelkich suplementów i uzupełnieniem dla kiepskiej żywności, którą spożywamy. Wprowadzenie do jadłospisu produktów zawierających wyciągi z nasion Konopi Siewnych (makaron konopny, łuskane nasiona, mleko konopne, olej konopny, białko konopne) nie wymaga zbyt wielu zmian w nawykach żywieniowych. Korzystne efekty nie pojawią się od razu, przypuszczalnie dopiero po 3, 4 tygodniach zauważysz zmiany w samopoczuciu i poprawę stanu zdrowia. Zrównoważona dieta to nie tylko działanie profilaktyczne, które ma na celu nie dopuścić do rozwoju choroby w przyszłości. To jedna z dróg samoleczenia organizmu, która jest w stanie przywrócić zdrowie przy odpowiednio długiej i regularnej kuracji.

Dowiedz się jak wprowadzić konopie do swojego jadłospisu. Zajrzyj na www.wokolnatury.pl



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Konopie w kuchni – droga do zdrowia i równowagi

  1. avatar emmanuelle pisze:

    Super artykuł,ale dla czego nie ma chociaż parę przepisów ?

Dodaj komentarz