Jak działają nici liftingujące? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak działają nici liftingujące?

5 października 2015, dodał: Ola Przegorzalska
Artykuł zewnętrzny

file1444034365

Nici liftingujące PDO to zdecydowany hit ostatnich dwóch lat w medycynie estetycznej. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Polecane są osobom, których skóra traci napięcie, świetnie budują rusztowanie skóry, rozprostowują zmarszczki, niwelują chomiki, podciągają skórę i stymulują ją do regeneracji. Można je stosować na twarz, szyję, dekolt, biust, pośladki – właściwie na wszystkie okolice ciała, nawet miejsca intymne.

 

Wchłaniany ideał

Nici liftingujące przywędrowały do Europy z Korei. Najpierw były wykorzystywane w precyzyjnych operacjach kardiochirurgicznych i operacjach oczu. Są niezwykle cienkie i rozpuszczalne – pozostają w ciele kilka miesięcy, a potem się rozpuszczają. Rezultat ich działania trwa jednak dłużej, bo nici rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu i fibroblastów. Nici wprowadza się do tkanki za pomocą igły lub kaniuli. Przy zabiegach ważne jest planowanie – gdzie, pod jakim kątem włożyć nici, żeby uzyskać jak najlepszy, a zarazem naturalny efekt. W klinice Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości zabieg wykonuje często dwóch lekarzy równocześnie, aby efekt był idealny.

 

Proste, z haczykami czy skręcone?

W gabinetach medycyny estetycznej używane są trzy rodzaje nici: proste, skręcone i z haczykami. Nici proste najlepsze są do likwidacji sieci drobnych zmarszczek. Bardzo dobrze liftingują cienką skórę szyi oraz okolicy oczu. U młodych osób nadają się do delikatnego modelowania policzków, a podane z osoczem bogatopłytkowym mają doskonałe działanie rewitalizująco-odbudowujące. Ważne, żeby podać ich stosunkowo dużo, wtedy efekt będzie wyraźnie widoczny. Drugi rodzaj nici, z haczykami, podciąga skórę twarzy, dzięki czemu można ją ładnie wymodelować. Polecam je przede wszystkim kobietom z „chomikami”.

 

Doskonale zastępują lifting chirurgiczny, który (o czym się rzadko mówi) nie rozwiązuje problemu starzejącej się twarzy raz na zawsze, bo należałoby go powtarzać co dwa lata. Lepiej więc, zamiast dać się pokroić, zbudować nowe rusztowanie dla skóry za pomocą nici z haczykami. Z podobnym problemem – opadających policzków, chomików, a także podbródka – można uporać się nićmi skręcanymi (screw). Polecane są one wówczas, gdy problemom tym towarzyszy nadmiar tkanki tłuszczowej i gruby naskórek. Nicie skręcane działają jak sprężynka, ściągają nadmiar skóry. Mają też dodatkowe działanie lipolityczne, czyli rozpuszczające tkankę tłuszczową.

Często łączymy nici z innymi zabiegami, np. z osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi. Szczególnie ten ostatni zabieg, z najwyższej półki terapii oferowanych przez medycynę estetyczną, daje spektakularne efekty odmładzające.

 

Szycie ciała
Nici stosuje się nie tylko do zabiegów na twarz. Całe ciało można poddać ich liftingującemu działaniu. Nici proste rewitalizują skórę na dekolcie. Można je także włożyć w rozstępy – nie zlikwidują ich całkowicie, ale nieco obkurczą. Z kolei nici z haczykami podciągają tzw. motylki, czyli opadającą skórę na ramionach, a także nad kolanami (szczególnie od wewnętrznej strony). Stosuje się je również u kobiet po ciąży i liposukcji. Działają wtedy dwutorowo: obkurczają skórę i rewitalizują ją. Kobiety, które prowadzą siedzący tryb życia i mają wiotkie pośladki, mogą wspomóc je nićmi, delikatnie je podnosząc. Do większości zabiegów na ciało stosuje się długie nici z haczykami, którymi niejako szyje się ciało.

 

Cena piękna
Kobiety poddające się zabiegom z nićmi na twarz powinny być świadome, że zabieg ten jest bezbolesny, bo stosujemy znieczulenie iniekcyjne, ale pozostawia siniaki. Twarz przez jeden dzień lub dwa jest obrzęknięta. Dobrze się na to przygotować, wziąć kilka dni urlopu lub maskować siniaki odpowiednim makijażem albo fryzurą przysłaniającą twarz. Gdy stosujemy nici skręcone, skóra jest ściągnięta i przez dwa tygodnie następuje proces jej prostowania. Rezultat, jaki daje zabieg z nićmi wart jest tego niewielkiego dyskomfortu. Efekt zabiegu osiąga swoje apogeum po 2-4 tygodniach po wykonaniu. Uprzedzam moje Pacjentki, żeby się nie zdziwiły, gdy zaczną słyszeć ze wszystkich stron: O, jak ładnie pani wygląda.

———————-

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak działają nici liftingujące?

  1. avatar Werka pisze:

    Dobrym miejscem w Warszawie na wykonanie zabiegu nićmi liftingującymi jest Medycyna Młodości. Zabieg jest robiony pod okiem prawdziwej profesjonalistki, dr Jolanty Przybylskiej. Nie zauważyłam potem pod skórą żadnych grudek, których się wcześniej bardzo obawiałam. Skóra ładnie podniosła się i zniknęły zmarszczki wokół ust. Doktor Przybylska jest bardzo sympatyczna, co tylko jest dodatkowym plusem.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...