Glinka – dobroczynne działanie na skórę i cały organizm | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Glinka – dobroczynne działanie na skórę i cały organizm

29 sierpnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Glinka, która posiada kilka odmian, ma bardzo szerokie zastosowanie wśród kosmetologów i dermatologów. Z jej dobroczynnego działania możesz korzystać również samodzielne, tworząc naturalne maseczki, odżywki czy bazy do relaksujących kąpieli. Poznaj zastosowanie i działanie dostępnych w naszym sklepie glinek, które wyrównują pH skóry, wygładzają cerę, usuwają toksyny i dostarczają szeregu cennych substancji mineralnych.

 Spa

Dla cery wrażliwej

Glinka kaolinowa biała – najdelikatniejsza z glinek, która jest idealnym rozwiązaniem dla cery suchej i wrażliwej. Razem ze środkami pektynowymi stanowi skuteczny „pochłaniacz toksyn”, jednocześnie będąc źródłem cennego krzemu. Opisywana glinka pod względem funkcji jest odpowiednikiem stosowanej przez Nadieżdę Siemionową glinki kaolinowej „KaoGsil”. Mimo, że skład procentowy składników glinki może się trochę różnić w zależności od złoża, jej ogólne zastosowanie i działanie pozostają takie same jak oryginalnego preparatu opisanego w książce. Glinka biała posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak na przykład krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne; zawiera ponadto szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk.

 

Zastosowanie zewnętrzne glinki białej

Rozdrobnioną glinkę nakładamy na wybrane miejsca, tworząc warstwę o grubości około 2-3 cm. Taki okład można delikatnie zawinąć bandażem elastycznym. Po godzinie glinkę delikatnie zmywamy wodą lub naparem z ziół. Inne zastosowanie to domowe maseczki i maski z glinką białą, którą miesza się z wodą i opcjonalnie kilkoma kropelkami olejku eterycznego, aż do uzyskania pasty. Glinkę białą można również dodawać do kąpieli.

 

Zastosowanie wewnętrzne glinki białej

Michael Abehser opisuje trzytygodniową kurację glinką, po której zaleca tydzień przerwy i ponowne jej wznowienie w modelu „tydzień terapii – tydzień przerwy”[1]. Przepis na wodę glinkową odnaleźć można w książce „7 kolorów glinek”: jedną łyżeczkę glinki wsypujemy do szklanki i zalewamy wodą mineralną lub przegotowaną, po czym odstawiamy na noc. Ważne jest, żeby początkowo, na czczo, wypić samą wodę glinkową – a resztę wyrzucić. Po tygodniu, przed wypiciem roztwór mieszamy – i pijemy wszystko. Kuracji i przepisów jest dużo – ważne, żeby godzinę po wypiciu glinki wystrzegać się spożywania tłuszczów.

 

Cera zmęczona i trądzikowa

Glinka zielona – najmocniejsza z dostępnych glinek, zalecana do oczyszczania twarzy w przypadku cery zmęczonej, tłustej i trądzikowej, a także w kuracjach wyszczuplających i leczniczych. Leczy trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Posiada szereg aktywnych składników: krzem, aluminium, żelazo, potas, wapń, magnez i inne. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom. Ma także szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej, zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego – jako okłady lecznicze i wyszczuplające. W kosmetyce profesjonalnej używana jest również do zabiegów formowania sylwetki – Body Wrap.

 

Zastosowanie zewnętrzne glinki zielonej

Maseczkę z glinki zielonej uzyskuje się, mieszając dwie łyżeczki glinki z wodą, olejkami lub kwasem hialuronowym. Skórę można również nacierać, wykorzystując 4 łyżeczki glinki i 100 ml wody. Uzyskany płyn odstawiamy na dwie godziny, co jakiś czas mieszając. Uzyskanym roztworem przemywamy zmienione chorobowo miejsca, na przykład za pomocą wacika. Z glinki można stworzyć również doskonałą odżywkę na włosy: 4 łyżki glinki mieszamy z dwiema łyżeczkami olejku rycynowego (ok. 10 ml) i czterema łyżeczkami wody (ok. 20 ml), po czym nakładamy na włosy na około 20 minut i zmywamy szamponem. Dzięki temu skóra zostaje odciążona i oczyszczona, a łuski włosów zamykają się. Glinkę można dodawać również do kąpieli.

 

Zastosowanie wewnętrzne glinki zielonej

Glinka zielona doskonale absorbuje toksyny, dlatego zaleca się picie jej roztworów, aby usuwać zanieczyszczenia i infekcje. Przykładowy przepis na wodę glinkową: dwie łyżeczki glinki należy zalać wodą i odstawić na noc, po czym wypić. Taki płyn sprawdzi się w stanach podrażnienia układu pokarmowego, wzdęciach, alergii.

Pamiętaj, żeby glinkę rozprowadzać w letniej wodzie, zawsze przy użyciu innych niż metalowe przedmiotów. Po sporządzeniu roztworów, zawsze szczelnie zamknij opakowanie, a pozostałości glinki dokładnie zmyj. Przed rozpoczęciem kuracji upewnij się, że wybrana glinka jest odpowiednia dla Ciebie.

 

Mydła na bazie glinek

Jeżeli wolisz skorzystać z wygodnych, gotowych rozwiązań, doskonale sprawdzą się mydła oparte na glinkach.

Mydło – glinka zielona: Doskonałe dla  skóry tłustej, zarówno do twarzy, jak i ciała. Mydło jest bogate w minerały i ma działanie bakteriobójcze. Zabliźnia i ujędrnia, dając skórze witalność i usuwając szarość i zmęczenie. Wycisza podrażnienia i matuje skórę. Duża ilość krzemu skutecznie zwalcza cellulit.

Mydło – glinka żółta: Delikatne mydło dla skóry normalnej i mieszanej, do twarzy i ciała. Formuła składników bogatych w minerały działa bakteriobójczo, zabliźnia i ujędrnia, nadając skórze witalności. Odżywia i reguluje PH, wyciszając podrażnienia skóry i matując ją.

Mydło – glinka biała: Bardzo delikatne mydło dla skóry suchej. Nawilża, odżywia i rewitalizuje. Wygładza i ujędrnia skórę. Doskonałe do pielęgnacji twarzy i ciała. Bogate składy mineralne glinki i geranium powodują, że skóra staje się elastyczna, nawilżona, gładka i zdrowa.

———

[1] M. Abehser, Uzdrawiająca glinka, s. 61.
ateraz

Sklep Ateraz
tel: (58)350-80-25
tel kom: 664-988-890
mail: [email protected]
Sklep Stacjonarny: ul. Jaśkowa Dolina 9, 80-252 Gdańsk
Sklep Internetowy: www.sklepateraz.pl



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...