Gabinet terapii bólu kręgosłupa i narządu ruchu – Łódź | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Gabinet terapii bólu kręgosłupa i narządu ruchu – Łódź

16 maja 2013, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

INSTYTUT MEDYCYNY MANUALNEJ
Al. Wyszyńskiego 25A
94-004 Łódź
Zapraszamy: Poniedziałek, Środa, Piątek
mail: [email protected]

tel. 502 677 898

Terapeuci Manualni, diagnozują choroby na podstawie wywiadu chorobowego, badań fizykalnych, testowania ortopedycznego, badania neurologicznego, badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Szeroki wachlarz metod manualnych stosowany w gabinetach powoduje ze wykonane zabiegi na kręgosłupie i stawach przywracają prawidłową biomechanikę stawów i zapobiegają dalszym zmianom w układzie nerwowym i mięśniowo-szkieletowym. eliminuje skurcze mięśniowe, zmniejsza ból i przyspiesza powrót do zdrowia. Ma także wpływ na inne systemy organizmu ludzkiego poprzez stymulację układu nerwowego.

bol

Terapia manualna jest dziedziną medycyny, która nie stosuje lekarstw farmaceutycznych ani zabiegów operacyjnych. Większość terapeutów przepisuje jednak naturalne produkty żywnościowe, a także witaminy i związki mineralne ogólnie dostępne w sklepach zdrowej żywności. Zasadniczym polem działania Terapii Manualnej jest wykrywanie i usuwanie zaburzeń ruchowych i to zarówno w odniesieniu do ruchomości stawów kręgosłupa lub całych jego jednostek ruchowych, stawów obwodowych, jak i ruchomości tkanek miękkich związanych z narządem ruchu: skóry, tkanki podskórnej, powięzi, więzadeł, torebek stawowych, ścięgien a przede wszystkim mięśni ( Hartman, 1997).

Zajmuje się ona również zaburzeniami złożonych aktów ruchowych, postawnych, oddechowych, a także profilaktyką dolegliwości ze strony układu ruchu (Arkuszewski, 2001). Każde z tych zaburzeń, w zależności od rodzaju czy umiejscowienia, może być w określonych warunkach źródłem ostrych dolegliwości bólowych, obejmujących region zarówno tułowia, jak i kończyn. Mogą one powstawać zupełnie niezależnie od morfologicznych zmian tkankowych oraz z nimi współistnieć. W pojęciu powyższych zaburzeń mieści się zarówno zjawisko restrykcji ruchowych (barier czynnościowych) – głównie w zakresie ruchomości biernej stawów i tkanek miękkich, jak i nadmiernej ruchomości w obrębie tych struktur (hipermobilności) ( Hartman, 1997). Ograniczenia mogą wystąpić w każdym punkcie fizjologicznego toru ruchu od ustawienia neutralnego do skrajnego, przy czym ruchomość nie jest całkowicie zniesiona, lecz ograniczona w jednym lub kilku kierunkach. Z reguły upośledzona jest gra stawowa (zaburzenie zdolności ślizgowych powierzchni stawowych). Na drodze neurofizjologicznego odruchu dochodzi do wzmożenia napięcia mięśni hamujących ruch w kierunku ograniczenia. Można stwierdzić zaburzenia funkcji tkanek miękkich i narządów wewnętrznych, połączonych segmentowo z danym stawem (Rakowski,1994). Cały zespół zmian odruchowych określany jest jako „dysfunkcja somatyczna” (Lewit, 2001).

Zatem również choroby wewnętrzne, oprócz czynników negatywnych środowiska zewnętrznego wraz z przeciążeniami ruchowo-statycznymi, objawiać się mogą bólem i zaburzeniami czynności ruchowych (Kasperczyk, Walaszek, 2001).

 

TERAPIA DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA I NARZĄDU RUCHU

  • Rwa kulszowa, dyskopatia, bóle w obrębie miednicy itp.
  • Zespół bolesnego barku
  • Porażenie nerwu twarzowego
  • Bolesne napięcia mięśni szyi, ograniczenie skrętu głowy
  • Bóle migrenowe, zawroty głowy, szum w uszach
  • Bóle: karku, barku
  • Bóle pomiędzy łopatkami (pieczenie)
  • Przeciążenia powstałe w wyniku niewłaściwej postawy ciała w pracy
  • Drętwienie, mrowienie,niedowład rąk i nóg
  • Bóle i drętwienie nóg, trudności z poruszaniem się
  • Bóle przy reumatoidalnym zapaleniu, zwyrodnieniu stawów
  • Skoliozy
  • Usprawnianie przed i pooperacyjne
  • Badanie oraz korekta wad postawy
  • Poradnictwo żywieniowe

kregoslup-roll.pl



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz