601

Odp: Co byś teraz zjadła?

Mmm mach ochotę na smoothie z mango.

602

Odp: Co byś teraz zjadła?

Soczysty owoc mmm : ) a możesz powiedzieć co dokładnie? Ja to w sumie mam teraz ochotę na taki zestaw 2 daniowy obiadowy - pyszna akurat taka pieczarkowa a do tego na 2 jakiś taki placek po węgiersku, który moim zdaniem właśnie może być jakiś taki właśnie najlepszy akurat przy tym wtorku przecież : )

603

Odp: Co byś teraz zjadła?

mm super sprawa z owocem powiem szczerze a do tego jakieś placki naleśniki z musem jabłkowym odrobinę cynamonu coś pysznego albo takie naleśniki z nutellą! Chyba będę sobie musiała to zrobić! nie ma innego wyjścia

604

Odp: Co byś teraz zjadła?

Teraz to ja mam wielkiego smaka na tosty i po prostu je właśnie sobie zjem : ) nie będę się nawet nad tym zastanawiać, że wieczorem nie można i jakoś mi w boki pójdą ; ) na modelkę nie startuję a mój facet sam mi powiedział, że on zawsze lubi mnie za to ba mnie za co złapać.

605

Odp: Co byś teraz zjadła?

KOTLETY MIELONE Z PIEKARNIKA


Skład: 0,5 kg mielonego mięsa, 1 średni surowy ziemniak, 1 średnia cebula, sól, pieprz ziołowy (pieprz, w którym nie ma liścia laurowego)…

Wykonanie: do miski włożyć mięso + zetrzeć na tarce miałkiej ziemniaka i cebulkę (jeżeli sami mielimy mięso, można też zmielić cebulę) + sól + pieprz ziołowy – dokładnie wymieszać – formować rozpłaszczone kulki – układać je na lekko natłuszczonej blaszce – piec w piekarniku – 15 minut z termoobiegiem w temperaturze 180 stopni – następnie – przełączyć na grilla i piec jeszcze 10-15 minut, aż kotlety będą rumiane. Jeśli wysmaży się tłuszczyk, można go zlać do miseczki i będzie pyszny smalczyk do pieczywa… (obecność tłuszczyku zależy od rodzaju mięsa jakiego używamy do  kotletów, więc jeśli go nie ma, to też nic nie szkodzi, oznacza to jedynie tyle, że mięso było dość chude).

606

Odp: Co byś teraz zjadła?

Dużą porcję lodów (ale tylko ciepłych) smile

607

Odp: Co byś teraz zjadła?

Ja miałam tak wielką ochotę na pizzę, że uległam pokusie i zamówiłam sad

608

Odp: Co byś teraz zjadła?

Ja bym zjadła pizzę lub lody takie pyszne u nas na rynku z automatu są:)

609

Odp: Co byś teraz zjadła?

sałatka z kurczakiem
ilość porcji: 10
35 g (1/4 szklanki) ziarna sezamowego
450 g makaronu kokardki
120 ml (1/2 szklanki) oleju roślinnego
80 ml (1/3 szklanki) jasnego sosu sojowego
80 ml (1/3 szklanki) octu ryżowego
1 łyżeczka oleju sezamowego
3 łyżki cukru
1/2 łyżeczki mielonego imbiru
3/4 łyżeczki czarnego mielonego pieprzu
450 g gotowanego mięsa z piersi kurczaka pokrojonego na małe kawałki
15 g (1/3 szklanki) posiekanej świeżej kolendry
35 g (1/3 szklanki) posiekanej dymki
Dodaj do listy zakupów
Listę zakupów wydrukuj, wyślij e-mailem lub na telefon.   
Sposób przygotowania
Przygotowanie: 20min.  ›  Gotowanie: 10min.  ›  Gotowe w: 30min.
Rozgrzać patelnię na średnim ogniu. Wsypać ziarna sezamu i prażyć, często mieszając, aż się lekko podpieką. Zdjąć z ognia i odstawić.
W dużym garnku zagotować osoloną wodę, wsypać makaron i gotować przez 8 do 10 minut, lub aż będzie al dente. Odcedzić i przepłukać w zimnej wodzie, aż całkiem ostygnie. Przełożyć do dużej miski.
Do słoika ze szczelną pokrywką wlać olej roślinny, sos sojowy, ocet i olej sezamowy, a następnie dodać cukier, nasiona sezamu, imbir i pieprz. Kilka razy wstrząsnąć słoikiem, by wszystko dobrze wymieszać.
Polać sosem sezamowym makaron i wymieszać, by sos równomiernie pokrył makaron. Na koniec dodać mięso kurczaka, kolendrę i dymkę, i delikatnie wymieszać.

610

Odp: Co byś teraz zjadła?

Parmentier z orzechami... :-)

    25 dag zielonego groszku
    10 dag kremowego serka
    2 łyżki oliwy
    łyżka szczypiorku
    sól, pieprz
    2szalotki
    oliwa
    35 dag okrawków pieczeni wołowej
    łyżka sosu sojowego
    garść uprażonych orzechów laskowych
    natka pietruszki
Groszek gotujemy na parze. Odcedzamy i miksujemy z serkiem, oliwą i szczypiorkiem. Przyprawiamy solą i pieprzem. Pokrojone szalotki szklimy na oliwie. Dodajemy mięso, sos sojowy i 3 łyżki gorącej wody, mieszamy.  Pozostawiamy na 5 min. Przekładamy mięso do pucharków. Dodajemy purée z zielonego groszku, grubo pokruszone orzechy i dekorujemy natką.

611

Odp: Co byś teraz zjadła?

Jak to co? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i przewidywalna. Endorfinki dziewczyny, endorfinki! A ściślej mówiąc-czekoladę. Gorzką, karmelową, z nadzieniem truskawkowym, miętową, z wiórkami kokosowymi, z herbatnikami. I lody czekoladowe do tego smile

612

Odp: Co byś teraz zjadła?

Też właśnie bym zjadła gorzką prawdziwą czekoladę dawno tak naprawdę nie jadłam i nie wiem czego się w sklepach można spodziewać czy jest to dobra czekolada czy raczej tanie podróby gdzie nie ma zawartości czekolady w czekoladzie. Oprócz tego zjadła bym sobie szarlotke z lodami waniliowymi.

613

Odp: Co byś teraz zjadła?

można też zrobić takie szybkie chili con carne z mielonego mięsa ,fasoli czerwonej z puszki ,kukurydzy z puszki ,papryki ,pomidorów (pestki i wodę ze środka wywalasz ) cebula i mnóstwo czerwonej słodkie i odrobina ostrej papryki
do tego ryż na sypko -ja robię tak ,podsmażam odrobinę cebulki poszatkowanej ,ząbek czosnku i szczypta imbiru (ja daje suszony ) pote wsypuję ryż, mieszam aby ryż nabrał tłuszczu i się zeszklił i zalewam wodą jeden centymetr ponad ryż i co jakiś czas mieszam ,w razie czego dolewam odrobine wody ,potem wyłączam palnik i zostawiam ryż pod przykrywką aż "dojdzie "na jakies 10 minut dosłownie usmiech.gif potem tylko widelcem rozbijam ziarna i wsio ,na prawdę dobre i aromatyczne to jest
Takie ryż możesz przygotować dzień wcześniej wieczorem i włożyć go do miseczek ,ugnieść a na drugie dzień tylko wywrócisz miskę do "góry nogami "i masz ryż uformowany i gotowy do jedzenia ,ewentualnie jak nie lubisz zimnego ryżu to możesz podgrzać w piekarniku ,tylko musi być przykryty bo wyschnie z wierchu

614

Odp: Co byś teraz zjadła?

Ja bym szybko zjadła to przepis z Lidla mam tongue
Mus czekoladowy
Przygotowanie

Obie czekolady rozpuszczamy w kąpieli wodnej: kruszymy czekoladę i wrzucamy ją do miski lub rondelka. Do drugiego rondelka nalewamy wodę, którą doporowadzamy do wrzenia.
Stawiamy miskę z czekoladą na rondelku z gotującą wodą i mieszamy rozpuszczającą się czekoladę, tak długo aż wszsytkie kawałki się roztopią.
Musimy pamiętać, aby dno miski nie dotykało powierzchni gotującej się wody.
Rozpuszczoną czekoladę studzimy, żeby była lekko ciepła.

Śmietanę ubijamy na sztywno, odkładamy trochę śmietany do dekoracji. Stopniowo dolewamy rozpuszczoną, ostudzoną czekoladę, aż połączy się dobrze ze śmietaną. Schładzamy przed podaniem.

615

Odp: Co byś teraz zjadła?

ja bym teraz zjadła jakiegoś kebaba smile ale nie takiego kupowanego w jakiejś budce tylko bym go zjadła takiego własnej roboty i przede wszystkim bym zjadał go jakoś tak no nie wiem zrobionego przez moją mamę. To byłoby najlepsze i według mnie to byłoby smaczne mm

616

Odp: Co byś teraz zjadła?

Kotlety jajeczne ze szczypiorkiem i sosem musztardowym

Przepis na kotleciki autorstwa mojej Mamy, sos – przepis autorski.

Składniki (duży talerz kotlecików):

    8 + 2 jajka
    3 łyżki bułki tartej + więcej do obtaczania
    1 cebula
    niecały pęczek szczypiorku
    olej
    sól, pieprz

Cebulkę podsmażyć na łyżce oleju. 8 jajek ugotować na twardo, zalać zimną wodą. Obrać i ugnieść tłuczkiem do ziemniaków. Następnie dodać surowe jajka, bułkę tartą, podsmażoną cebulkę, posiekany szczypiorek (ja zawsze tnę go nożyczkami). Doprawić solą i pieprzem do smaku. Jeśli masa jest zbyt gęsta, dodać trochę śmietany, jeśli za rzadka – bułki tartej.

Na patelni rozgrzać olej. Z masy kolejno formować niewielkie kotleciki, obtaczać w bułce tartej i smażyć z obu stron na niewielkim ogniu, aż się lekko przyrumienią. Podawać z ulubionymi dodatkami – np. z kremowym sosem musztardowym (przepis poniżej).

617

Odp: Co byś teraz zjadła?

Najchętniej zjadłabym dobrej domowej pizzy zastanawiam czy nie zrobię sobie jutro na obiad. Teraz już w sumie za póżno na taki kąśek smakowity. Albo hm  zjadłabym sobie sałateczke najlepiej ze śledzi albo gyrosa po prostu bardzo teraz sobie smaki pobudziłam ale trzeba jakoś wytrzymać smile

618

Odp: Co byś teraz zjadła?

Hmm mnie jak zwykle wzięła ochota na lasagne. Może dlatego, że tak rzadko ją robię.

619

Odp: Co byś teraz zjadła?

Wiecie na co ja obecnie mam ochotę? Na ptasie mleczko !Ze wszystkich słodyczy właśnie ptasie mleczko jest moim ulubionym. Do tej pory głównie zajadałam się tym tradycyjnym ze śmietankowym nadzieniem w ciemnej czekoladzie. W taki gorące dni znacznie lepsze jest jednak wedlowskie ptasie mleczko o smaku Frappe.Można je zamrozić. Wtedy jest jeszcze smaczniejsze. Na opakowaniu była taka sugestia, spróbowałam i powiem Wam,że na takie upalne dni jak teraz jest to chyba najlepsza przekąska pod słońcem !
[img]https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/l/t51.2885-15/s320x320/e15/11381464_1675394229347051_2144466050_n.jpg[/img]

620

Odp: Co byś teraz zjadła?

Od paru dni "chodzi" za mną sorbet cytrynowy. Ale dopiero w weekend będę na centrum i mogę zajść do Grycana na lody.

621

Odp: Co byś teraz zjadła?

najlepiej coś słodkiego;)

622

Odp: Co byś teraz zjadła?

Za mną dzisiaj od rana chodzi pizza. Słyszałam, ze mają swietne ciasto i dodatki. Nie wiem czy nie namówię męża na krótki wypad do pizzerii lub zamowienie pizzy do domu.
Zrobiłabym sama pizzę ale wiem, ze mi nie wyjdzie taka smaczna.

623

Odp: Co byś teraz zjadła?

Ja bym zjadła chałwę słonecznikową smile

624

Odp: Co byś teraz zjadła?

Turecką  tortillę -ale sobie smaku narobiłam ech .

625

Odp: Co byś teraz zjadła?

Dużego hot-doga z ciepłą kiełbaską:)