101

Odp: Typy mężczyzn

Pewnie nawet nie chciał o tym słyszeć, bo nie sądzę żeby wiał dopiero sprzed ołtarza, ryzykując że go jednak złapią i doprowadzą siłą do stanu małżeńskiego big_smile

102

Odp: Typy mężczyzn

A tego to ja nie wiem big_smile
Czasem rozmawiamy tylko przez telefon.
Opowiadał,że jak jego jedna kobieta wkurzyła i zaczęła wyzywać, to uciekł
na podwórze i idąc dopiero się zorientował,że idzie w jednym bucie big_smile

103

Odp: Typy mężczyzn

Po prostu za bardzo  boi się kobiet, żeby się z nimi wiązać na stałe wink

104

Odp: Typy mężczyzn

Jeśli kobieta denerwuje się na mężczyznę, to pewnie jest powód...

105

Odp: Typy mężczyzn

Może właśnie mu się oświadczyła i powiedział "nie", więc postanowiła go zabić wink

106

Odp: Typy mężczyzn

Scarabea ale się uśmiałam big_smile big_smile big_smile
No właśnie, to przecież kobieta wybiera mężczyznę, a nie mężczyzna kobietę wink

107

Odp: Typy mężczyzn

[quote=subtellna]A tego to ja nie wiem big_smile
Czasem rozmawiamy tylko przez telefon.
Opowiadał,że jak jego jedna kobieta wkurzyła i zaczęła wyzywać, to uciekł
na podwórze i idąc dopiero się zorientował,że idzie w jednym bucie big_smile[/quote]

Skoro kobiety go puszczają w skarpetkach to może dobrze, że się nie ożenił, bo byłby chyba już  całkiem nagi wink

108

Odp: Typy mężczyzn

Ciekawy przypadek, a może on trafia ciągle na dominujące kobiety i przez to nabawił się takich lęków przed nimi..?

109

Odp: Typy mężczyzn

Siła kobiet tkwi nie w tym co mówią, ale ile razy to powtarzają big_smile
A facet, ten typ tak ma...
Gdzie ci mężczyźni, którzy byli kiedyś, męscy, romantyczni, mądrzy... echh
Pewnie gdzieś są, czasem w filmach tongue

110

Odp: Typy mężczyzn

A może to kiedyś kobiety miały mniejsze oczekiwania...?

111

Odp: Typy mężczyzn

Jeśli kobiety miały mniejsze oczekiwania, to mężczyźni też wink

112

Odp: Typy mężczyzn

Kiedyś generalnie obie strony dążyły do zbudowania małżeństwa, bo tak było przyjęte, że  zaraz po skończeniu szkoły wypadało zakładać rodzinę, takie było społeczne oczekiwanie. Więc zamiast śnić o wielkich uniesieniach i czekać na księcia/królewnę z bajki, kierowano się bardziej racjonalnymi  motywacjami... Mniej było tych wahań, dramatów, więcej ingerencji rodziców i  zgody na to, że nie zawsze małżeństwo musi być z miłości.

113

Odp: Typy mężczyzn

To prawda co piszesz Milagro. Małżeństwa było z potrzeby lub z rozsądku. Miłość przychodziła z czasem.
Nie było też takiej cywilizacji i tylu "udoskonaleń" jak dziś, pomagających w rozpadzie małżeństwa.
Nie było internetu i takich miejsc, gdzie można pójść i łatwo poznać kogoś do... przygody.
Zresztą wtedy było inne myślenie, bardziej logiczne.

114

Odp: Typy mężczyzn

Jeśli były przygody, to pokątnie, jawnie się nie romansowało... Niestety, tamte czasy już nie wrócą i dziś budowanie związku jest dwa razy trudniejsze, bo łatwo się rozbić  o czyjś brak odpowiedzialności...

115

Odp: Typy mężczyzn

Pomyślcie, ile młodych kobiet nie chce się dziś wiązać, bo widziały, jak ich matki muszą rezygnować z siebie na rzecz rodziny, a one  poświęcać się tak nie chcą...

116

Odp: Typy mężczyzn

Millagro, moim zdaniem to nie jest główny powód. Dużo kobiet jest w "modnych" dziś nieformalnych związkach. Tłumaczą,że tak lepiej się żyje, zgodniej i że papierek nie jest im potrzebny.
Ale to nie jest małżeństwo...

117

Odp: Typy mężczyzn

Nieformalne związki dają namiastkę niezależności, nie musimy, tylko chcemy, a jak nie wychodzi to można się rozstać bez tych przykrych procedur w sądzie...

118

Odp: Typy mężczyzn

Taka niezależność to jest czasem lęk przed pełnym zaufaniem...

119

Odp: Typy mężczyzn

Tylko jak są dzieci, to czy jest to dobre?

120

Odp: Typy mężczyzn

Dzieci raczej nie odczuwają tego, czy rodzice są małżeństwem... Ważniejsze jest , czy się ze sobą dogadują:)

121

Odp: Typy mężczyzn

W końcu jednak trzeba komuś zaufać, nie można żyć tylko lękiem, że ludzie nas zawiodą...

122

Odp: Typy mężczyzn

Dawniej uznawałam luźne związki, ale moje myślenie się zmieniło i jak żyć,
to na dobre i gorsze dni, ale ze ślubem. Chyba,że ktoś nigdy nie dorośnie do takiej decyzji...

123

Odp: Typy mężczyzn

Z wiekiem chcemy większej stabilności, myślimy, że jak ktoś się zdeklaruje przed urzędem to bardziej dotrzyma słowa... Niekoniecznie tak jest w praktyce, ale w coś trzeba wierzyć, prawda...?

124

Odp: Typy mężczyzn

Jak zawsze są wyjątki od reguły, ale jeśli mężczyzna chce mieć ślub,
to poważnie myśli o życiu z tą kobietą.

125

Odp: Typy mężczyzn

Na pewno to jest jakiś miernik  postawy wobec kobiety, ale czasem po prostu poddaje się naciskowi rodziny, albo samej kobiety,  i bierze ten ślub dla świętego spokoju, zostawiając sobie tyle wolności, ile się da...