1

Temat: Dzieci i chodziki

Witam, chciałbym rozpocząć dyskusje na temat chodzików. Ja nasz mały Michaś zaczynał chodzić to pomiędzy mną, a żoną doszło do ostrej wymiany zdań na temat tego czy mamy mu sprawić chodzik. Żona jest zdecydowaną przeciwniczką, ja nie widzę nic złego w tym. A u Was jak to wygląda, maluszki używają chodzików?

2

Odp: Dzieci i chodziki

Mój Adaś uczył się chodzić samodzielnie, ale osobiście nie widzę przeciwskazań, aby inne maluchy uczyły się w chodziku.

3

Odp: Dzieci i chodziki

a dlaczego przeciwniczką? jakieś argumenty?

4

Odp: Dzieci i chodziki

Coś o problemach z biodrami czy coś wspominała.

5

Odp: Dzieci i chodziki

e tam, większy % dzieciaków śmiga w chodzikach, mój mały jak podrośnie też będzie - wole żeby mały był zabezpieczony podczs nauki przez chodzik, niż miałby się przewracać i obijać o Bóg wie co Te z problemami to pewnie niewielki odsetek dzieci, które mają dodatkowo jakie wady układu ruchu

6

Odp: Dzieci i chodziki

Mojemu bratankowi kupili chodzik. Wpadał w szal, jak go tam wkładaliśmy. Nauczył się chodzić trzymany za ręce. Chodzik to był niepotrzebny wydatek...

7

Odp: Dzieci i chodziki

My przymierzaliśmy młodego do pojazdu jego kuzynki, która już biega w takim chodziku i nie było wyrywania czy kręcenia się. Młodemu się chyba spodobało. Jest na tym etapie (kilka kroków i bęc na pupę), że chodzik serio pomógłby mu się rozkręcić, ale Gośka nie i nie - bo niezdrowe ;/

8

Odp: Dzieci i chodziki

Zgadałam się ostatnio z moją siostrą na temat chodzików i jej córka Kasia używała chodzika i problemów zdrowotnych nie było.

9

Odp: Dzieci i chodziki

[quote=Lisiczka]Zgadałam się ostatnio z moją siostrą na temat chodzików i jej córka Kasia używała chodzika i problemów zdrowotnych nie było.[/quote]
I założe się, że nie był to jakiś wybajerzony przystosowany co do mm do dziecka chodzik. Można? Można ;D

10

Odp: Dzieci i chodziki

Oczywiście, że standardowy - kupowała w sieci więc mowy o jakimś większym dopasowywaniu nie było.

11

Odp: Dzieci i chodziki

No tak w sieci taniej smile A mi powoli chyba udaje się przekonywać żonkę do chodzika. Mały w sumie jeszcze świetnie nie chodzi, a i kolejny maluszek skorzystałby, gdyby dała się przekonać do zakupów.

Ostatnio edytowany przez thomasz (2015-10-22 12:13:45)

12

Odp: Dzieci i chodziki

Podrzuć ukochanej jakiegoś linka do sklepu z takimi artykułami, pokaża jakie tanie, ładnie, funkcjonalne i kolorowe i będzie ok smile

13

Odp: Dzieci i chodziki

Lisiczka, a ty mogłabyś zdradzić gdzie kupowała twoja siotra ten chodzik, to może nie będę musiał całych Internetów przeglądać ;D Tak wiem wysługuje się kobietą wink

14

Odp: Dzieci i chodziki

Nie da się ukryć, że się wysługujesz kobietą ;D Lisiczka żyjesz??

15

Odp: Dzieci i chodziki

żyję, żyję - przez weekend człowieka nie ma i już pytanie czy żyję big_smile czytałam twojego posta thomasz i w weekend specjalnie zadzwoniłam do sis i spytałam oto gdzie dokładnie kupowali.  W sumie to nie miałam przyjemności przeglądnąć, ale jak znajdziesz chwile to podejrzyj co i jak.

16

Odp: Dzieci i chodziki

Dziękuje Lisiczka za szybki odzew. Jeszcze dziś przejrzę co i jak i jeszcze raz podejmę próbę przekonania żony smile Pozdrawiam miłe panie życząc miłego popołudnia.

17

Odp: Dzieci i chodziki

Mój brat kupował jakiś na allegro. Odradzam ten pomysł. Te z tej strony wyglądają znacznie lepiej.

18

Odp: Dzieci i chodziki

Chyba oprócz chodzika potrzebny jest też jakiś lekki wózek na spacery prawda? Znacie może ten model? Nadaje się na takie miejskie wyprawy?

19

Odp: Dzieci i chodziki

Zamiast chodzika można kupić taki pchacz dla dziecka :)Ja osobiście tez nie jestem za chodzikami ale nie miałam z tym problemów bo mój synek po prostu stanął na nogi i zaczął śmigać :)Oczywiście na dzień dobry kurczowo czegoś się trzymał ale opanował na spokojnie smile

20

Odp: Dzieci i chodziki

Ten chodzik to niby ułatwienie, ale sporo słyszałam negatywnych opinii. Właśnie o tym, że źle wpływa na rozwój dziecka. Ile w tym prawda? - tego nie wiem

21

Odp: Dzieci i chodziki

Na pewno ułatwiają naukę chodzenia,  ale i trochę pozbawiają dziecko kreatywności...

22

Odp: Dzieci i chodziki

w chodziku dziecko tylko rusza nogami, nie musi umiec trzymać równowagi

23

Odp: Dzieci i chodziki

Moim zdaniem takie udogodnienia trochę rozleniwiają  dzieci