1

Temat: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?
Czy to tylko takie placebo i bez ruchu i tak wyżej płotu nie podskoczysz?

2

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Wspomagają przemianę materii, dlatego zaleca się je przy odchudzaniu. Ponadto usprawniają pozbywanie toksyn z organizmu, a to przy odchudzaniu równie ważne.

Czerwona na przykład stymuluje pracę jelit, a m.in. w nich dochodzi do rozkładu tłuszczów. Im sprawniej się to odbywa, tym lepiej, choć oczywiście jeśli ktoś spożywa tłuszcz w nadmiarze, to organizm i tak nie wyrobi na żadnym z etapów trawienia, które odbywa się w kilku miejscach: jama ustna, żołądek, dwunastnica, jelito cienkie. Niemniej jednak zakłócenia w procesie trawienia mogą się odbić na naszej wadze, objawić niedoborami itd.

Tak więc... nie jest to placebo, ale z drugiej strony stwierdzenie, że te herbaty odchudzają jest nieścisłe. Dokładniej to mają swój udział w odchudzaniu poprzez wspomaganie niektórych z wielu procesów wpływających na chudnięcie, wspomniane przyspieszanie metabolizmu, usuwanie produktów przemiany materii.

3

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Myślę, że sporo jest racji w tym, co napisałaś - wielu z nas w ogóle wychodzi z takiego założenia, że jak coś jest "na odchudzanie" to wystarczy to brać i od razu będzie sie pięknym, i szczupłym. A przecież poza detoksykacją jak piszesz, czy wspomaganiem odchudzania, to  w tym procesie najważniejsza jest odpowiednia dieta, zmiana pewnych nawyków  żywieniowych , ruch, ćwiczenia, systematyczność itd. I to że np na herbacianym serwisie, jak jeden z lubianych: [url]http://www.herbata.info/[/url] piszą, że herbata czerwona czy zielona odchudzają, to nie znaczy, ze robią to same i wystarczy tylko popijać i vłala...
smile

4

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Nie wiem czy odchudzają, ale świetnie smakują. Planuję sobie zakupić  zieloną herbatę na [url]http://www.konesso.pl/product-pol-1051-Zielona-herbata-Ronnefeldt-Couture-Japan-Sencha-Kiyomizu-100g.html[/url] . Słyszałam, że jest bardzo smaczna i aromatyczna. Słyszałam dużo opinii o rzekomych właściwościach odchudzających aczkolwiek wydaje mi się że to jest grubo przesadzone. Oczywiście mogą wspomagać proces chudnięcia, ale napewno trzeba połączyć ją z sportem i odpowiednią dietą.

Ostatnio edytowany przez Werka89 (2015-07-12 12:26:17)

5

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

ja piłam kiedyś namiętnie czerwoną, ale nie zauważyłam rezultatów;)

6

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Piję dużo herbaty, najczęściej czerwona i czarna, latem więcej lekkiej zielonej z kropelką cytrynowego syropu Paola i lodem. Lepsze to niż jakiś sztuczny gazowaniec, przynajmniej wiem ile dodałam cukru. wink

7

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Ja wolę z sokiem z Herbapolu, bo jak dla mnie Łowicz i Paola to dużo cukru i za mało smaku, ale z jednym się zgodzę w 100% - to zdecydowanie lepsze niż te kolorowe napoje. Kiedyś się nimi zapijałam, a teraz nawet w smaku mi nie odpowiadają, wgl odrzuciło mnie od nich.

A jeśli chodzi o herbatę i odchudzanie, to w tych "odchudzających" jest liść senesu. Piłam kiedyś dużo takich i nie zauważyłam nawet najmniejszego wpływu.

8

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Senes może być niebezpieczny, podobno takie ziółka mogą przyczynić się kłopotów z wypróżnianiem. smile smile

9

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Zielona herbata wspomaga przemianę materii więc jakiś tam wpływ na odchudzanie ma. Jednak na pewno nie jest spaaczem tłuszczu czy super odchudzaczem.

10

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Czyli jednym słowem działa łagodnie, tak jak natura. wink

11

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Działanie czerwonej herbaty polega na wspomaganiu przemiany materii, spalaniu tłuszczu, regulacji wydzielania żółci, obniżaniu poziom cholesterolu, czerwona herbata ma także właściwości moczopędne. Czerwone herbaty zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych i normalizują ciśnienie. Zawiera mangan, wapń, fluor, olejki eteryczne i białko.
Zielona herbata na odchudzanie: podwyższa spalanie tłuszczu i termogenezę, obniża poziom złego cholesterolu, blokuje utlenianie LDL, obniża poziom cukru, sprzyja zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Podobnie jak w czerwonej herbacie, znajdują się polifenole, które wykazują skuteczne działanie przeciwrakowe. Ponadto polifenole chronią nasz organizm przez wpływem wolnych rodników. W skład zielonej herbaty wchodzą witaminy i minerały, dlatego jej picie uzupełnia ich niedobory. Zielona herbata wpływa korzystnie na układ trawienny, sercowo-naczyniowy i nerwowy.

12

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Ani jedna ani druga nie odchudza. Co najwyżej, jak większość niesłodkich płynów, pomaga w przemianie materii, wypłukuje toksyny. W schudnięciu najbardziej pomaga ruch i racjonalna dieta.

13

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Napar z czerwonej herbaty działa pobudzająco na wytwarzanie soków trawiennych i stymuluje pracę jelit co przyśpiesza metabolizm, a w efekcie spalanie tłuszczów. Obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi poprawiając przy tym krążenie. Przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu. Ma działanie moczopędne.

14

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Też tak czytałam, ale nie widzę efektów.

15

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Żadna herbata nie odchudzi, jeśli nie ma ruchu i diety.
Największa bomba kaloryczna, to połączenie cukru, białej mąki i cukru,
czyli słodkości tongue

16

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Pewnie, że żadna herbata nie odchudza. Pomaga tylko wypłukać toksyny z organizmu.

17

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Ostatnio mi właśnie koleżanka powiedziała, że czerwona jest bardziej. Piję ją tak od dwóch tygodni, więc jeszcze za specjalnie efektów nie widać, ale ogólnie w smaku jest bardzo dobra. Nawet na stronie, z której to zamawiałam swoja herbatę, czyli na tej stornie [url]http://www.big-active.pl/herbata-czerwona-pu-erh-z-cytryna-40tb[/url] jest napisane, że ta herbata ma działania detoksykacyjne i odchudzające, więc wydaje mi się, że naprawdę spróbować takiej czerwonej herbatki smile

18

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

A czy herbatę zieloną można pić "bez ograniczeń"? Kiedyś piłam tylko czarną herbatę ale znudził mi się jej smak i przerzuciłam się na zieloną, która ma ciekawe właściwości. No i teraz właściwie nie pije nic innego (prócz wody oczywiście) smile Ale spotkałam się gdzieś ze stwierdzeniem, że nadmierna ilość zielonej herbaty szkodzi.... sad Czy 5-6 większych kubków to nie za dużo? A może powinnam przerzucić się na jakąś inną, która będzie mniej "szkodliwa"?
PS. Jakie są wasze ulubione zielone? Ja piję właśnie mango-pomarańcza, pychotka smile

19

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Ja nie lubię zielonej herbaty, zdecydowanie wolę czarną. Za to przestałam słodzić i wtedy moja waga przestała skakać a piłam i pijam bardzo dużo herbaty. Latem natomiast to tylko mięta wchodzi w grę, najlepiej chłodna.

Ostatnio edytowany przez hanyska (2015-10-08 20:32:55)

20

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

[quote=porFarora]
Jakie są wasze ulubione zielone? Ja piję właśnie mango-pomarańcza, pychotka smile[/quote]

Chyba nie mam ulubionych smaków zielonej. Odpowiada mi bardzo jej smak i kolor. Czasami pije z opuncją, ananasem, grapefruitem, cytryną. Jaka się kupi, taka jest smile

Jeśli chodzi o ilość, to chyba każdy nadmiar jest niewskazany. Czujesz się dobrze? Jeśli tak, to nie widziałabym większego powodu, żeby ograniczać, choć 5-6 dużych kubków, jak to jest w Twoim przypadku, znudziłoby moje kubki smakowe big_smile
Piję codziennie jedną lub dwie zielone, czarną rzadko, jedną kawę, a resztę płynów uzupełniam wodą, przeróżnymi rodzajami kawy zbożowej, kakao, różnymi ziołowymi herbatami (np. pokrzywa, czystek, mięta) i owocowymi, herbatą czerwoną i innymi także.

21

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Fakt także wypróbowałam te dwie herbatki i rzeczywiście są na odchudzanie to jest złe stwierdzeni. Ja bym napisała, że bardzo ale to bardzo wspomagają ten cały trudny i żmudny proces. jednak one same cudów nie uczynią. Podstawa to regularność, ćwiczenia, prawidłowa dieta i zrównoważony tryb życia plus oczywiście te dwie herbatki :-).

22

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Wszystko ma jakiś wpływ. W przypadku odchudzania to co jemy/pijemy i sposób w jaki to robimy jest ważne. Herbatki z pewnością mają wpływ mniejszy niż ilość i wartość energetyczna posiłków, ich regularność, a nawet ilość śliny i spożywanie w odpowiednim tempie, ale wspomagają cały proces.
W przypadku płynów ważne jest picie ich małymi łykami, żeby organizm przyswoił składniki naparu lub wody mineralnej czy innego napoju.

23

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Ja tam nie wierzę w odchudzającą moc herbaty. Chcesz schudnąć? Zmień dietę na zdrowszą i zacznij się ruszać. Możesz też wybrać się na [url=http://odchudzanie.primaveraspa.pl/programy-odchudzajace/]wczasy odchudzające w Primavera[/url] gdzie przez kilka dni będziesz pod okiem specjalistów i dowiesz się jak zdrowo schudnąć.

24

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Dla mnie po czarnej, zielonej i czerwonej herbacie zaraz chce się jeść smile

25

Odp: Czy herbata zielona i czerwona odchudzają?

Może nie tyle odchudzają ,co przyspieszają nasz metabolizm ,bo jedzenie słodkich rzeczy i picie herbaty na schudnięcie to nic nie pomoże .A żeby oczyścić się z toksyn ,to należy pić zieloną herbatę.