1

Temat: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Pytanie w szczególności do osób introwertycznych. Czy potraficie nawiązywać nowe relacje z ludźmi? Mi to nie przychodzi zbyt łatwo. A szczególnie jeśli mnie również interesują spokojne osoby. Do introwertyka trzeba mieć trochę cierpliwości, bo sam nie wykaże inicjatywy. A jak dwoje takich osób się znajdzie to mamy niezłe wyzwanie...

2

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Najłatwiej poznać w miejscach, gdzie ludzie realizują swoje pasje, np. w szkole tańca, na jakimś kursie... Łatwiej się rozmawia z kimś, kto ma podobne zainteresowania...

3

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Introwertyzm jest uciążliwy, ale  fobia społeczna jest gorsza

4

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Myślę podobnie jak Virg11.
Po pierwsze, w miejscach, w których można realizować swoje pasje, spotyka się ludzi, z którymi coś już na wstępie nas połączy, zainicjuje kontakt, dostarczy tematu do rozmowy, co w innych okolicznościach mogłoby być trudne.
Po drugie, regularne pojawianie się w takich miejscach pomoże tym ludziom oswoić się ze sobą, zanim któreś odważy się zaproponować spotkanie poza zajęciami lub podprowadzi/podwiezie do domu.

5

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

A może trzeba nad sobą pracować, przezwyciężać to zamknięcie w sobie, częściej wychodzić do ludzi? Wtedy jest większa szansa, że jakiś ekstrawertyk Cię sobą zainteresuje na tyle, że zechcesz jednak się otworzyć wink

6

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Bardzo współczuję osobom, które są introwertykami. Zawieranie dłuższej znajomości w tym przypadku nie jest łatwe. Trzeba mieć w sobie naprawdę dużo chęci, determinacji, by wyjść z domu i zrobić pierwszy krok. Myślę, że warto poprosić swoich bliskich znajomych o pomoc, na pewno każdy ma choć jedną zaufaną osobę, która pomogła by mu wyjść z cienia.

7

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Sam jako nastolatka chodziłam wszędzie z koleżanką, która była śmielsza i dzięki niej poznałam wiele fajnych osób, nie tylko chłopaków:)

8

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Do nawiązania bliższych relacji potrzebuję czasu. Po wcześniejszych doświadczeniach wiem, że co szybko się zaczyna - równie szybko się kończy. Ale ludzie są niecierpliwi. Chcą "iskrzenia" od razu. Jeśli kogoś poznam, to prędzej niż później słyszę zarzuty, że "relacja się nie rozwija" i na tym koniec. Ale te osoby same nie przyczyniają się do jej rozwoju.

9

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Trudno się czasem przełamać i podejść żeby zagadać do kogoś, zwłaszcza jak wiele osób sprawia wrażenie nieprzystępnych,  zajętych głownie sobą...

10

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Siedzę w pracy wśród kilku osób, które nic praktycznie o mnie nie wiedzą... Wiedzą, że jestem, że robię to co mam robić... Tyle...i tak godzina za godziną...
Za chwilę wyjdę z pracy...  Wtopię się w tłum, który mijam i który mnie nie widzi, nie zna...
Zamknę się w mieszkaniu... Nikt się nie spyta: jak dzień? o czym myślę?
Co jakiś czas wyjazd gdzieś dalej... Patrzenie na piękne miejsca, bez możliwości podzielenia się radością... Pokazania drugiej osobie czegoś wyjątkowego... Znowu sama...
Jakoś sobie radzę... Przecież nie jest źle, tylko co dalej...

11

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Jaką samotność musi czuć człowiek żeby tak napisać? Ja też  zapytam: gdzie Ty w końcu jesteś?! Przecież ja już nie jestem w stanie czekać. Pytam co mam zrobić z tym ogromem miłości,czułości,opiekuńczości, które mam dla Ciebie...? Czy ma to się "zmarnować", czemu mamy tego nie wykorzystać? Co mam z tym zrobić? I dlaczego Cię jeszcze nie ma?

12

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Najlepiej jak się spotka dwoje introwertyków, wtedy będą w stanie zrozumieć swoje ograniczenia:)

13

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Eastgirl, ja bym Cię od razu zauważyła smile

14

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Dziękuję smile Już się czuję zauważona wink

15

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Introwertycy najlepiej czują się we własnym towarzystwie, więc jeśli potrzebujesz czyjejś uwagi, to nie do końca jesteś introwertyczna;)

16

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Ja jestem totalnym introwertykiem i bardzo cięzko jest mi poznać innych ludzi.

17

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Chyba to jest problem dzisiejszych czasów, że jak ktoś nieznajomy do nas zagada to się czujemy niepewnie, zaraz snujemy domysły, czego od nas chce, że na pewno coś knuje...  W dużym mieście każdy żyje zamknięty  na innych, oddzielony drzwiami zamkniętymi na klucz, nieznajomi są nawet sąsiedzi... Ekstrawertycy szukający kontaktu z obcymi,  są postrzegani jako ludzie  dziwni, może nawet groźni...

18

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

szyscy jesteśmy ubrani w różne maski bo tak skonstruowano świat. Ale kto nie marzy o tym aby robić w życiu czegoś, czego faktycznie chce? Któż nie marzy o tym, żeby móc zrzucić te wszystkie opakowania w jakie jesteśmy ubrani i być po prostu szczęśliwym i pozwolić sobie na swobodę? Jeżeli coś jest bliskie naszemu sercu to trzymajmy się tego. Bądźmy wierni ludziom, miejscom, uczuciom. Nie rezygnujmy nigdy z czegoś, o czym nie możemy zapomnieć nawet choć na jeden dzień bo nie ma nic bardziej budującego niż świadomość, że możemy spełniać swoje marzenia i zachcianki. Te najprostsze rzeczy, które cieszą najbardziej. Dla mnie wiele rzeczy się zatrzymało i przeminęło bezpowrotnie tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś zniszczył mi dzieciństwo, zrujnował dorosłość i odebrał prawo do decyzji za to, co dla mnie jest dobre.

19

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Przede wszystkim trzeba chcieć ich poznać, inaczej nic z tego nie wyjdzie... Ja bym najpierw doradzała terapię.

20

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Można trzymać się z innymi introwertykami...

21

Odp: Introwertycy - jak łatwo poznać nowych ludzi

Warto budować mały krąg znajomych i dbać o te relacje, nie rozdrabniać się na wiele powierzchownych kontaktów.