1

Temat: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Cześć. Czy zauważyłyście jak drogie są obecnie produkty eko? Są takie stoiska w supermarketach ale szczerze to nie wiem kto tam kupuje.Gdzie kupujecie żywność wytwarzaną bez nawozów, oprysków? Macie jakieś sprawdzone, zaprzyjaźnione gospodarstwa, gdzie można kupić takie swojskie kiełbasy, jaka od szczęśliwych kur czy nawet przetwory, ciasta?

2

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Ja kupuję w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, gdzie wiem, że nie używają nawozów, oprysków itp. A jest taniej , bo bezpośrednio od producenta:)

3

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

[quote=evitka]Ja kupuję w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, gdzie wiem, że nie używają nawozów, oprysków itp. A jest taniej , bo bezpośrednio od producenta:)[/quote]

Ja tak samo. Moja babcia ma sąsiadkę , która prowadzi gospodarstwo. Kupujemy tam u niej jajka i czasami warzywa .Mam pewnosć,że nie jest to pryskane i przynajmniej nie boję się takich produktów dawać dzieciom. Mięso również kupujemy od znajomego bo nie mam zaufania do tego mięsa w sklepie.
Raz na miesiąc również robię sobie większe zakupy w sklepie ekologicznym w sieci bo jest taniej niż w supermarketach i mniejszych sklepach eko. Zerknij sobie tutaj: zielonyspichlerz .pl -  w sklepie obecnie mają sporo produktów tego typu. Przy wiekszym zamówieniu wysyłka oczywiście jest tam za darmo.

4

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Część produktów warto kupić drożej, ale nie przesadzałabym z pilnowaniem, żeby wszystko było eko, bo tak naprawdę to nie wiadomo, czy dane gospodarstwo mimo że nie stosuje oprysków czy nawozów, nie znajduje się np. niedaleko trasy szybkiego ruchu albo innego źródła zanieczyszczeń. Nie zapominajcie też, że na wsiach ciągle jest mnóstwo azbestu, który osiada gdzie popadnie, w tym na uprawach ekologicznych...

5

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

To prawda. Sama uprawiam sporo warzyw, ale mam świadomość tego, że gdyby były one całkowicie ekologiczne, pewnie szkodniki zupełnie by mi je zjadły. Dlatego też stosuję tylko śladowe ilości środków ochrony roślin z zrjagro .pl i wiem, że to co jedzą moje dzieci, nie jest aż tak napompowane chemią, jak piękne marchewki i pomidory z marketów.

6

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

U mnie w mieście co sobotę jest organizowany BioBazar i tam najczęściej kupuję produkty ekologiczne. Ostatnio wyszłam z BioBazaru z warzywami na rosół, ekologicznym indykiem i z kwiatami cukinii.

7

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Czytałam, że niektóre ekoprodukty wcale nie są takie warte uwagi, że np. cebula ma niską zdolność do absorbowania toksyn z gleby, więc ta 'normalna' też nie truje, a jest 3 razy tańsza:)

8

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Raz na dwa tyg jadę do teściów i tam zakupuję w gospodarstwie rolniczym warzywa ekologiczne .

9

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Ja część kupuje lokalnie na takim targu rolniczym, aczkolwiek tam też trzeba uważać na cwaniaków co biorą warzywa z giełdy i niby sprzedają jako eko od rolnika smile. A jakieś takie bardziej egzotyczne eko produkty to kupuje na raz na jakiś czas robię sobie większe zamówienie.

10

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

A na jakie owoce najczęściej macie ochotę? mnie to chyba najlepiej smakują truskawki. Można z nich zrobić deser albo po prostu jeść na przekąskę...

11

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Polecam Hanoju-sklep - znacie?  Mają tam właśnie darmową dostawę w ten weekend, warto skorzystać:
[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-z-urodaizdrowie-pl-15-17-stycznia[/url]

Ostatnio edytowany przez milagro (2016-01-15 11:28:15)

12

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Witaj smile  Ja osobiście zaopatruję się w produkty tu - bo wiem, że mają produkty najwyższej jakości. Polecam Ci, jeśli dużo pieczesz smile

13

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Ja kupuję u znajomego, który na na swym polu kilka tuneli i uprawia w nich warzywa oraz owoce. Przyznam, że nie ma nic lepszego, niż nie przetworzona żywność z pewnego źródła smile

14

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Jak zajdzie potrzeba to idę na ryneczek koło nas. Ale najczęściej wędzę wędliny i doprawiam je sama.

15

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Jak piszecie o zdrowej żywności przyszło mi na myśl wspomnienie o garnkach w których nie zmarnuję nam się ta zdrowa żywność.
Ostatnio kupiłem żonie garnki, które nie mają niklu i mają od wewnątrz powłokę -połączenie stali i ceramiki dzięki jej właściwością powłoka ta jest antybakteryjna.

16

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Niektóre produkty eko kupuję w markecie, albo w sklepach ze zdrową żywnością. Wędliny zaś od zaufanej Pani na bazarku, ma pyszne swojskie kiełbasy i szynki smile

17

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Najlepiej szukać na bazarach. Tylko warto testować od różnych sprzedawców.

18

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Jeżeli chodzi o produkty ekologiczne, to ja tylko i wyłącznie w sklepie, który został mi polecony przez koleżankę i do tej pory nie zawiodłam się na nim.

19

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Ja mieszkam na wsi, nie mam więc problemu z zakupem zdrowej, ekologicznej, organicznej żywności. Ale są produkty, których tam nie dostanę i trzeba ich szukać w sieci. I tu też warto wiedzieć, gdzie szukać. Jeśli chodzi np. o organiczny, wysokiej jakości olej kokosowy to  mam taki. Mam też organiczne mąki kokosowe, mleko, śmietanki, cukier itp.

20

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Najczesciej kupuje na targu od zaprzyjaźnionego sprzedawcy. Wtedy mam pewnosc, ze np. jajka nie pochodza z chowu klatkowego, dzieki czemu sa zdrowsze i smaczniejsze. Takie odzwierzece produkty sa kontrolowane przez lekarzy weterynarii, nie wiedzialam ze ten zawod polega rowniez na kontrolowaniu zywnosci.

21

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Na rynku jest rolnik, który przywozi swoje sery i wędliny, a przed świętami nawet ciasta, tak że jak się chce to można kupić takie wyroby nie jadąc na wieś.

22

Odp: Gdzie kupujecie produkty ekologiczne, wędliny własnego wyrobu itp?

Ale to bezpieczne, kupować od prywatnej osoby? Jak sprawdzić, czy to mięso jest badane...?