126

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Kalinko ja pije tylko okazyjnie smile Dla mnie dzień bez alkoholu nie jest dniem Straconym

127

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

[quote=izaurus1]Mam wrażenie, że takie szukanie wrażeń poza związkiem to jednak jest bilet w jedną stronę.[/quote]
Też tak uważam. Nawet jeśli para będzie nadal parą, to to już nigdy nie będzie to samo, bo pewna granica została przekroczona, a przekroczyć ją ponownie jest już baaardzo łatwo. Można równie dobrze uznać, że została trwale przesunięta.

128

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Zwłaszcza jak  pozostaje to bez konsekwencji, bo czasem zbyt  dużo można wybaczyć z tzw. miłości...

129

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Kiedyś wybaczyłam zdradę po jakimś czasie.
Na początku nie byłam w stanie,żeby doszło do zbliżenia, miałam jej widok przed oczami.
Z czasem minęło, ale to już przeszłość, zdrada i on też ...
Nie nadawał się do związku i tyle.

130

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Miałam różne etapy w związku i lepsze i gorsze. jednak wreszcie doszliśmy z partnerem do takiego etapu gdzie i miłość i zaufanie i namiętność i żar też jest. Więc kobiety jedna rada; szukajcie złotego środka bo jeżeli było uczucie to dalej jest i trzeba je wskrzesić na nowo.

131

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Da się wskrzesić jeśli wygasło całkiem?

132

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Problem w tym, że żar jest największy na początku, kiedy jeszcze się nie zbudowało zaufania... A jak już jest zaufanie i przywiązanie, to pojawia się też rutyna...

133

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Często słyszymy od drugiej osoby, że nas kocha i zrobi dla nas wszystko.
A jak przyjdą ciężkie dni, gdzie cały świat zaczyna się sypać, to zostajemy sami.
Gdzie są ludzie, którzy nie rzucają słów na wiatr?

134

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

[quote=Tolonis]Miałam różne etapy w związku i lepsze i gorsze. jednak wreszcie doszliśmy z partnerem do takiego etapu gdzie i miłość i zaufanie i namiętność i żar też jest. Więc kobiety jedna rada; szukajcie złotego środka bo jeżeli było uczucie to dalej jest i trzeba je wskrzesić na nowo.[/quote]

Po latach związku jest  trudno przeżyć drugi raz takie zakochanie... No chyba że po poszukiwaniach kogoś na boku okaże się, że to co najlepsze i tak mamy w domu wink

135

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Miłości nie udowadnia się słowami...

136

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

[quote=pinklogo]Często słyszymy od drugiej osoby, że nas kocha i zrobi dla nas wszystko.
A jak przyjdą ciężkie dni, gdzie cały świat zaczyna się sypać, to zostajemy sami.
Gdzie są ludzie, którzy nie rzucają słów na wiatr?[/quote]

W pierwszej fazie zakochania ludzie są gotowi do wielu poświęceń dla drugiej osoby, ale z czasem ten zapał słabnie, gdy się przekonają że np.  ona nie jest tak samo skłonna do pomocy, że nie zawsze można na nią liczyć... odkrywają się te wady, które zniechęcają nas do drugiego człowieka...

137

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Ludzie są psychologicznie tak zorganizowani, że chronią się przed emocjonalną porażką poprzez utrzymywanie uczuć i niepokojących myśli z dala od umysłu. Nie chcą przyznać się,że nasze romantyczne partnerstwo wymaga  kompromisu.

138

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Ale udawanie przed samym sobą nie jest na dłuższą metę wykonalne, jak coś nas dobija to trudno się samemu oszukiwać...

139

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

To męczy. Samooszukiwanie się rzeczywiście może i pomaga na jakiś czas POZORNIE się zdystansować, ale żre od środka przez cały czas.

"Kiedy wypierasz lub tłumisz to, z czym mnie chcesz żyć, nie rozwiązujesz żadnego problemu, ponieważ nie zagrzebujesz czegoś, co jest martwe. Zagrzebujesz problem żywy, który żywy w tobie pozostanie." - John Powell, "Dlaczego boję się kochać?"

140

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Niektórzy dobrze się czują kręcąc.
Mam kuzynkę,że całe lata zmyśla.
Mąż jej wierzy, ona fantazjuje.
Nie zdradza, ale np. kupi jakieś piękne gotowe danie i mówi,że sama zrobiła.
A mąż wychwala, jaka to jego żona jest świetna tongue

141

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Nie ma to jak umieć dobrze oszukać, pewnie sama w końcu wierzy w te swoje kłamstwa wink

142

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Jest tak pewna siebie,że chyba wierzy big_smile

143

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

[quote=subtellna]Niektórzy dobrze się czują kręcąc.
Mam kuzynkę,że całe lata zmyśla.
Mąż jej wierzy, ona fantazjuje.
Nie zdradza, ale np. kupi jakieś piękne gotowe danie i mówi,że sama zrobiła.
A mąż wychwala, jaka to jego żona jest świetna tongue[/quote]

To ten mąż chyba mało bystry, skoro jeszcze się nie poznał na tym, że żona nie umie aż tak dobrze gotować:) Albo udaje że jej wierzy , żeby jej sprawić przyjemność wink

144

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Rodzice ją bardzo wywyższali. Najmłodsza córka i oczko w głowie.
Skończyła ogólniak i udało się jej pracować w przedszkolu.
Mąż policjant, plecy miała. Rodzice chwalili,że skończyła najlepszą szkołę
mimo,że nie zdała matury.
Dawniej on ją olewał, ożenił się żeby zapomnieć dziewczynę, która jego zostawiła.
Z czasem cwana babka "przerobiła" jego tongue

145

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Zawiła historia, ale dowodzi, że z czasem też można kogoś pokochać:)

146

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Kiedyś ludzie często pobierali się, bo ich "wyswatali"
i z czasem pokochali się, albo żyli z obowiązku.

147

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Pewnie niejeden dziś żałuje, że nie ma swatki, bo to ona przecież załatwiała to, czego np. tacy nieśmiali nie dają rady wink

148

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Może ona ma zaniki pamięci i konfabuluje. Jak miałam praktykę fryzjerską do salonu przyszła koleżanka fryzjerki z pysznymi ciasteczkami. Chwaliła się jak je zrobiła, ale na przerwie zeszłam do spożywczaka piętro niżej i zobaczyłam, że akurat jest na nie promocja. Biedna miała tak krótką pamięć, że wchodząc po schodach zapomniała, że je kupiła.

Moja babcia była tak wyswatana i pokochała męża. Kochała się w kimś innym, ale był z innej wioski i ojciec jej zabronił się z nim zadawać. Wyswatali ją za Michała. Po jego śmierci miała innego faceta i dziecko z nim, ale ani on, ani ten pierwszy nie znaleźli miejsca w jej serduchu na dłużej, bo pokochała tego, do małżeństwa z którym ją zmuszono.

149

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Czasem swatanie miało dobre strony, jak widać smile
A z ciasteczkami, pomysłowa ta fryzjerka, no tak się żyje czasem z fałszem hmm

150

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

ja znam sytuację, jak rodzice mojej koleżanki ją poniekąd zmusili do małżeństwa z upatrzonym swoim znajomym piekarzem , obiecując że przepiszą na nią cukiernię i w ten sposób  powiększyła sobie firmę o piekarnię:)