1

Temat: Sens życia - znacie go?

Czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś nad sensem życia?? Jeśli tak to jaki on jest?? Ja go nie widzę. Czy w ogóle jest sens żyć, jeżeli rodzimy się z płaczem, dorastamy z wieloma wyrzeczeniami, jak jesteśmy dorośli to ciężko pracujemy, a i tak zastanawiamy się jak przeżyć następny dzień. Tyramy po kilka godzin, by zapewnić rodzinie chociażby byle jaki byt w domu, a potem na starość i tak nie ma kto nam podać nawet szklanki wody ....

2

Odp: Sens życia - znacie go?

Całe życie ma sens Każda chwila przecież jest dowodem na to,że jesteśmy, żyjemy, pracujemy, martwimy się o dzieci ,rodzinę przyszłość... nawet marzenia chociaż się może nie spełnią, też dodają sensu w życiu , bo pomagają nam iść do przodu chociaz nieraz jest ciężko ... Człowiek żyje iskierką nadziei na lepsze jutro, chociaż zadaje sobie pytanie: ile jeszcze takich dni?

3

Odp: Sens życia - znacie go?

Czasem przychodzą ciężkie chwile, ale wszystko ma swój koniec i początek, nadzieja na lepsze jutro  pozwoli przetrwać gorsze dni.Dla osób wierzących , życie na ziemi jest tylko etapem, drogą prowadzącą do raju.
Życie ma sens, jeśli staramy się kochać innych i siebie. Z dnia na dzień coraz prawdziwiej, mocniej. Tylko tyle i aż tyle.

4

Odp: Sens życia - znacie go?

Sens życia ? To coś, co chciałabyś w życiu osiągnąć, do czego chciałabyś dojść. Na SWÓJ sposób...

5

Odp: Sens życia - znacie go?

Sens ma wszystko to, czemu go nadamy. Dla jednych będzie to założenie rodziny, dla innych osiągnięcia, wkład w rozwój nauki czy kultury, rzeczy mniejsze i większe, zostawienie czegoś po sobie lub bycie użytecznym dla ludzi póki życia starczy, poprzez np. niesienie pomocy na różne sposoby, przez pracę, przez obecność. Coś, co stanowi dla jednych większą wartość, dla innych niemal żadną. Życie dla jednych samo w sobie stanowi sens, poprzez przeżywanie, poznawanie, działanie, a są tacy, którzy potrzebują innego wyznacznika i muszą sami nadać swojemu życiu sens.

Wiele razy wątpiłam - cóż, chyba każdego nachodzą czasami depresyjne myśli - zawsze jednak relacje z innymi ludźmi uświadamiają mi, jak bardzo wchodzenie w interakcje z nimi, doświadczanie kontaktu, budowanie więzi, wymiana informacji, uczenie się, obserwowanie, emocje, jak to wszystko razem sprawia, że czuję, że warto żyć. I mam na myśli przeróżne doświadczenia z ludźmi związane, od jednorazowych po trwałe związki różnego typu. Wiem też, że nieraz jeszcze zwątpię i z pewnością odkryję kolejne elementy nadające mojemu życiu sens na różnych jego etapach.

Polecam książkę [url=http://urodaizdrowie.pl/zycie-nastepny-poziom-recenzja]"Życie. Następny poziom" - Jarosław Gibas[/url]

6

Odp: Sens życia - znacie go?

Sens życia zmienia się z wiekiem - pojawiają się inne priorytety i wszystko potrafi się zmienić w ciągu kilku miesięcy... Kiedyś dla mnie był to związek, ale małżeństwo się rozpadło, jak wiele innych przez nudę, brak starań z obu stron, poświęcenie dla pracy, dziś skupiłam się na córce, żeby miała łatwiej w życiu niż ja...

7

Odp: Sens życia - znacie go?

Trzeba obrać sobie jakiś cel konkretny, i dążyć do niego. ...

8

Odp: Sens życia - znacie go?

Ja nad sensem swojego życia zastanawiam się teraz po raz kolejny. Ponieważ po raz kolejny wracam do tak zwanego punktu wyjścia. Zmieniając po raz kolejny w swoim życiu miejsce zamieszkania, zaczynając znowu od zera... Wierzę że to  się uda i jest możliwe:)

9

Odp: Sens życia - znacie go?

Pamiętaj, że od twojego wyboru zależy, co widzisz, co myślisz i co słyszysz. Z tego płynie poczucie sensu życia.
Codziennie przypomnij sobie, że świat już jest piękny i nie trzeba go zmieniać. Możesz
natomiast zmienić siebie.
Jeżeli dopadnie cię chandra - jak najszybciej znajdź sobie jakieś zajęcie. Zajmij się czymś
przez 5 minut, inwestując całą swoją energię. Po tych pięciu minutach poczujesz się lepiej.
Wiedz, że najlepszym sposobem na polepszenie własnego samopoczucia jest zrobienie
czegoś dla kogoś innego.

10

Odp: Sens życia - znacie go?

Każdy chyba zadaje sobie pytanie o sens życia. Generalnie chodzi tylko o to, żeby zapewnić ciągłość rodu. Choć coraz ciężej w dzisiejszych czasach kobietom zostać matkami. Także chyba nie warto się nad tym roztkliwiać. Trzeba chwytać chwile, bo tylko one są w życiu piękne.

11

Odp: Sens życia - znacie go?

Czasami piętrzące się trudności życiowe zamęczają do tego stopnia, że traci się ten sens z oczu sad

12

Odp: Sens życia - znacie go?

Myślę, że nie ma jakiegoś uniwersalnego sensu życia. Ewentualnie jeżeli mielibyśmy taki znaleźć to można go upatrywać w ogólnie rozumianym przedłużeniu gatunku, czyli posiadaniu potomstwa. Dotyczy to wszystkich żywych organizmów, ale wiadomo, że człowiek jest bardziej złożony wink

13

Odp: Sens życia - znacie go?

Z pewnością dla wielu osób sensem jest wniesienie osobistego wkładu w naukę, kulturę itd.
Odchodzą zostawiając po sobie efekty wielu lat pracy. Dodali jakąś cegiełkę do udoskonalania poznania świata, na podbudowie ich dorobku następcy będą szli krok dalej. To się tyczy głównie naukowców, dzięki którym poznajemy świat i wszechświat, dzięki którym rozwija się medycyna i inne dziedziny nauk.

Są też artyści, których dzieła będziemy podziwiać przez wiele następnych pokoleń.

A czy ludzie, którzy nie posiadają genialnych umysłów albo wysoce rozwiniętych talentów też mogą wnieść znaczący wkład? Myślę, że tak. Choćby działając w lokalnej społeczności, inspirując innych, swoim słowem i czynem sprawiać, że fragment świata staje się lepszy. MAŁE rzeczy dają wielki efekt i od małych spraw wszystko się zaczyna.
Poza tym każdy z nas może przyczynić się do usprawniania życia ogółu, ale to musimy wyjść poniekąd poza siebie, bo ludzie, którzy robią dobrze tylko sobie... cóż... oni nie wnoszą nic szczególnego i niewiele po sobie wartościowego pozostawiają.

14

Odp: Sens życia - znacie go?

Sens życia czuję gdy zaczynam rozumieć siebie; wrażliwość tu nie wystarcza, trzeba zrozumieć, dlaczego, po co, jaki to ma związek, kim jestem i co mnie porusza. Wtedy jasne się staje dlaczego w niektórych momentach irytuje rzeczywistość albo odwrotnie - odzywa się dojmująca tęsknota... Czasem mam dosyć, czasem mam za mało.. smile

W życiu liczy się uwaga, inteligencja i pogoda ducha, a cała reszta jest konsekwencją...

15

Odp: Sens życia - znacie go?

Witam, mocne forum, czy życie ma sens nie do końca wiele rzeczy musimy zrobić by móc trwać, niestety ani jednej chwili szczęścia z tego nie mówię tu o radości bo dostałem nowy komputer, tylko chwili wytchnienia i poczucie bezpieczeństwa.

16

Odp: Sens życia - znacie go?

Kazdy ma swój sesn życia i musi go odkryć. Dla każdego coś innego jest ważne. Ja np stawiam na karierę i póki co nie myślę o rodzinie. Trafiłam ostatnio na coaching menadżerski  i chciałabym wziać udział w tym programie. Pozwoli on na rozwinięcie moich umiejętności, pokaże jak dążyc do celu i realizować zawodowe zadania. Na tym mi zależy, chcę być najlepsza w tym co robię. Każdy powinien znaleźć taki swój sens.

17

Odp: Sens życia - znacie go?

I bardzo fajnie. Trzeba szukać swojej drogi, próbować różnych rzeczy smile

18

Odp: Sens życia - znacie go?

Nie wszystko toczy się po twojej myśli, nic nie jest tym czym się wydaje. Dzień kiedy wszystko będzie na swoim miejscu może nigdy nie nadejść. Sprawy mogą pójść w dobrym kierunku, nawet gdy nie idą zgodnie z planem. Czasem po prostu czujesz, że wszystko jest właściwe, że sprawy układają się i możesz zrobić krok na przód w kierunku dnia w odległej przyszłości. To właśnie o tym jest życie i nie jest to skomplikowane...jest kompletne....

19

Odp: Sens życia - znacie go?

Zastanawia mnie jak to jest, że szukamy miłości, przyjaźni, znajomości, seksu. Często jednak sami nie wiemy, czego tak naprawdę chcemy. Ważne są tylko chwile, które dadzą nam spełnienie samego siebie, a ta druga osoba wydaje się być w tym wszystkim mało istotna. Większość z nas w "pędzie życia" zapomina kim tak naprawdę jest, starając się na siłę dopasować do otoczenia, w którym przebywa. I gdzie tu sens?

20

Odp: Sens życia - znacie go?

Właśnie się zastanawiam, jaki to nasze życie ma sens, skoro ciągle żyjemy  w biegu, myślimy głównie o przyszłości i przyszłości, a teraźniejszość nam umyka ze świadomości, nie potrafimy cieszyć się chwilą, smakować jej...

21

Odp: Sens życia - znacie go?

Każde pokolenie ma takie dylematy, ale w końcu jakoś trzeba pchać ten wózek ze swoim przeznaczeniem... Bunt niewiele tu da, nie każdy nadaje się na życie w odcięciu od prozy codzienności...

22

Odp: Sens życia - znacie go?

Chyba najlepiej za  dużo nie myśleć, bo z takiego dywagowania to jest tylko problem, co później zrobić z takimi myślami...

23

Odp: Sens życia - znacie go?

Sens zżycia jest w drobnych codziennych sprawach, w tym, że umiemy  funkcjonować wśród innych ludzi, nie jesteśmy odcięci od świata i dajemy z siebie innym tyle, ile możemy, biorąc tyle, ile się da:)

24

Odp: Sens życia - znacie go?

Sens życia zna ten, kto umie zaryzykować pewność dla niepewności realizacji marzeń...

25

Odp: Sens życia - znacie go?

Pięknie powiedziane smile
Aż mi się szkoda zrobiło, że mam tak niewiele marzeń.