626

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kupiłam właśnie na promocji 2 duże pstrągi i zaraz biorę je na grilla z cytrynką i przyprawami:)

627

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ryż brązowy, pierś z kurczaka i zestaw surówek.
A jutro będzie mój debiut z wędzonym pstrągiem smile

628

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Gulasz z dużą ilością przypraw:)

629

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Wędzony pstrąg jest pyszny <3 Zrobiłam z kaszą jęczmienną i surówką smile

630

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

na jutro bede mieć udko dla męża...
a sobie coś wymyślę wink

631

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Moje najukochańsze placuszki:
ziemniaki     1 kg
cebula     2
Czosnek (niekoniecznie)     2 ząbki
jajka     2
mąka pszenna     2-3 łyżki
sól i pieprz    
olej lub smalec do smażenia
Obrać ziemniaki i cebulę. Na tarce o małych otworach zetrzeć ziemniaki i cebulę. Wylać masę na sitko ustawione na naczyniu. Lekko odcisnąć. Ziemniaki wymieszać z roztrzepanymi jajkami i mąką. Z naczynia, nad którym odcedzaliśmy ziemniaki odlać delikatnie sok, zostawiając na dnie mąkę ziemniaczaną. Mąkę tę dodać do masy. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Smażyć na złoty kolor. Uwaga: aby masa ziemniaczana nie ciemniała niektórzy dodają do niej łyżkę śmietany lub gęstego jogurtu. Sposób smażenia placków zależy od upodobań – jedni lubią placki małe i grubsze, inni cieńsze „z koronką” czyli cieniutkim, chrupiącym brzegiem.

632

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

A ja dzisiaj na obiad miałem coś takiego właśnie jak cukinia jako placki ziemniaczane. Moja dziewczyna mi to zrobiła, niby mówiłem jej jakie to dobre ale tak pod pretekstem szybko wyszedłem z domu aby pójść sobie na kebaba i zjeść w końcu coś normalnego.

633

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kasza gryczana, jajko sadzone i surówka.
Na jutro planuję zrobić udka w piekarniku smile

634

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Cukinia faszerowana mięsem mielonym i ryżem

635

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dziś czyszczenie lodówki - będzie pomidorówka na resztkach z weekendowego indyka smile

636

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Hihi to lepszy na pewno taki obiad niż żaden obiad smile ja dzisiaj się nie wysilam bo przy takiej pogodzie robię na pewno ziemniaki razem z jajkiem. To szybko skończę robić bo parę ziemniaczków muszę obrać bo ja mam wolne a mój idzie niestety na 2 zmianę.

637

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kotlety z fenkułem i sezamem
Składniki

    3 duże bulwy fenkułu
    sól
    20 dag bułki tartej
    10 dag tartego grana padano
    3 łyżki posiekanej natki pietruszki
    5 dag sezamu
    pieprz
    10 dag mąki
    2 jajka
    olej do smażenia

Fenkuł dokładnie myjemy i kroimy wzdłuż na plastry 1-cm grubości. Wrzucamy na osolony wrzątek i gotujemy przez 2 min od zawrzenia. Osączamy. Bułkę tartą mieszamy z tartym serem, posiekaną natką pietruszki, sezamem, solą i pieprzem. Do innego naczynia wsypujemy mąkę, a w kolejnym ubijamy jajka. Plastry fenkułu obtaczamy w mące, jajku i przygotowanej panierce. Smażymy na rozgrzanym oleju na złoty kolor.

638

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Curry z kurczakiem

    2 łyżki oleju roślinnego
    1 łyżka czerwonej pasty curry
    1 duży ząbek czosnku
    1 pojedyncza pierś kurczaka
    1 cebula szalotka (lub 1/2 małej cebuli)
    1/2 czerwonej papryki
    2/3 szklanki zielonej fasolki (może być mrożona)
    200 ml mleka kokosowego
    1 łyżeczka cukru (użyłam palmowego)
    1 łyżka sosu rybnego (jeśli nie mamy to sojowego)



    Mięso kurczaka umyć i oczyścić z błonek, pokroić na ok. 2 cm kawałki. Czosnek pokroić na cienkie plasterki, cebulę w piórka; paprykę oczyścić i pokroić w ok. 2 cm kawałki. Fasolkę podgotować (i też rozmrozić jeśli jest mrożona) na parze, na sitku nad gotującą się wodą na ryż (przykryć wszystko pokrywką, nie musi być idealnie szczelnie), ok. 5 minut.
    W woku lub na patelni rozgrzać olej, dodać pastę curry i podsmażyć 30 sekund. Dodać czosnek i podsmażyć kolejne 30 sekund. Dodać kawałki kurczaka i podsmażyć wszystko jeszcze ok. 2 minuty.
    Dodać cebulą i paprykę i dalej podsmażać przez ok. 2 minuty. Dodać podgotowaną na parze fasolkę, wszystko zalać mlekiem kokosowym. Dodać cukier i sos rybny, wymieszać i gotować wszystko aż sos nieco odparuje (ok. 5-6 minut). Podawać z ryżem jaśminowym i świeżą kolendrą skrapiając sokiem z limonki.

639

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Jest tak upalnie,że jeszcze stać przy gotowaniu sad
W upały robię coś na szybko.
Makaron z twarożkiem np.
albo spagetti z sosem.
Gotuję galaretki wkładam owoce na dno szklanek, albo salaterki, dobry deser na takie dni.

640

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dziś zamiast obiadu idę na pizzę, należy mi się takie szaleństwo raz na jakiś czas:)

641

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja wczoraj zamawiałam pizzę. Ale to tylko tak max raz w miesiącu.

642

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Na obiad pizza to już całkiem nie wiem po co takie zamówienie ? Tak niezdrowo to nawet ja nie jej. Nie widzę w tym żadnego sensu. Chociaż jakbym miała sobie przypomnieć moje wcześniejsze życie to jednak bardzo chętnie lubiłam tak niezdrowo jeść. Teraz na obiad miałam ryż z kurczakiem.

643

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Oj tam niezdrowo. Teraz wszystko jest nie najzdrowsze. Kiedyś nie było skażeń, sztucznych nawozów, polepszaczy, wzmacniaczy smaku, zapachu. A co w kurczaku zdrowego?
Tuczą sztucznymi mieszankami żeby szybko rosły. Porównując pizzę i kurczaka, to już pizza jest zdrowsza wink Ja tam jem pizzę i jutro też zamówię do domu tongue

644

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Najzdrowsza jest domowa pizza, bez ulepszaczy, ale ja częściej robię zapiekankę, dzisiaj też będzie:)

645

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pewnie zdrowsza, ale w taki upał jak robić coś w kuchni? roll
U mnie 34 st. w cieniu cool

646

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie tak samo było. Też taki upał..Na szybko wymyśliłam, że zrobię tylko ziemniaki z kalafiorem. Na nic innego bym nie miała siły. Cały dzień tylko marzyłam o tym, że jak wrócę z pracy od razu się położę w cieniu w moim hamaku. Oczywiście tak zrobiłam..A w tym cieniu było i tak 34 stopnie tongue

647

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Zapiekanka makaronowa
produkty:

    makaron kolanka 500 gram
    małe pieczarki 500 gram
    parówki drobiowe 200 gram
    kiełbasa gulasz angielski 300 gram
    cebula 2 sztuki
    mieszanka meksykańska 1 słoik
    serek topiony zielony pieprz 2 sztuki
    jajka 4 sztuki
    mleko 100 mililitrów
    posiekana natka pietruszki 2 łyżki

przyprawy:

    sól do smaku 1 łyżeczka
    kucharek smak lata 1 łyżka
    kucharek smak wiosny 1 łyżka
    czosnek granulowany 1 łyżeczka
    pieprz kolorowy 1/4 łyżeczki
    papryka słodka 1/4 łyżeczki
    olej 2 łyżki
    ketchup 5 łyżek

Makaron ugotować wg przepisu, odcedzić. Pieczarki oczyścić i podsmażyć na oliwie. Cebule obrać, umyć, pokroić w piórka i podsmażyć z pieczarkami. Dodać pokrojone parówki i gulasz angielski i jeszcze chwilę podsmażać. Mieszankę meksykańską odcedzić. Do miski wrzucić makaron, dodać podsmażone składniki, pozostałe przyprawy i delikatnie wymieszać.

Serki topione zmiksować z jajkami i mlekiem i wlać do makaronu i ponownie wymieszać. Wszystko wyłożyć na blachę lub do formy do zapiekania. Wstawić do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i zapiekać 25-30 minut. Polać ketchupem.

648

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Leczo



    500 g mielonego mięsa (np. łopatki wieprzowej, udźca lub piersi indyka)
    2 łyżki oliwy extra vergine
    1 cebula cukrowa
    3 papryki (np. w 3 kolorach lub tylko czerwone)
    1 zielona i 1 żółta cukinia lub tylko w jednym kolorze (ok. 1 kg)
    1 papryczka chili
    1 łyżeczka słodkiej papryki w proszku
    szczypta ostrej chili do smaku
    1/2 kg pomidorów
    250 ml passaty pomidorowej
    świeży estragon (opcjonalnie), świeża bazylia
    sól i pieprz




    W głębokiej i dużej patelni lub szerokim garnku na 1 łyżce oliwy dokładnie obsmażyć mielone mięso, w międzyczasie doprawić solą i pieprzem. Dodać kolejną łyżkę oliwy oraz pokrojoną w kosteczkę cebulę, zeszklić ją od czasu do czasu mieszając.
    Dodać pokrojone w kostkę papryki a po chwili pokrojone w kosteczkę cukinie. Dodać przepołowioną papryczkę chili, doprawić solą i świeżo zmielonym pieprzem i smażyć od czasu do czasu mieszając przez około 10 minut. W międzyczasie dodać paprykę w proszku.
    Pomidory sparzyć wrzątkiem, pokroić na ćwiartki usuwając twarde szypułki. Usunąć nasiona i sok, miąższ pokroić w kostkę. Miąższ dodać do naczynia z warzywami i gotować przez 5 minut od czasu do czasu mieszając.
    Dodać passatę pomidorową i gotować przez 5 minut. Na koniec wymieszać z posiekanym estragonem jeśli używamy (2 łyżki) i listkami bazylii (kilkanaście listków). Można zawekować zamykając gorące leczo w słoikach.

649

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Chłodnik owocowy na 2-3 porcje:
Składniki:

    ok. 100 g jagód
    500 ml jogurtu, kefiru, zsiadłe mleko itp.
    sporo owoców, poziomki, jagody, maliny (min. po 1/2 szklanki)
    garść migdałów
    2–5 łyżek cukru
    szczypta cynamonu

Wlej jogurt, kefir czy zsiadłe mleko, dorzuć jagody, cynamon i cukier i zmiksuj. Nalej do miseczek, dorzuć dużo owoców, posiekane migdały lub płatki migdałowe i podaj. wink

650

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ziemniaki, jajko sadzone i brokuły smile