101

Odp: Tabletki to zło?!

Nie no ale agrestowa chyba nie mówisz o jednorazowym braniu tabletki raz na jakiś czas... Jak to u Ciebie funkcjonuje ?

102

Odp: Tabletki to zło?!

Tusia a czytasz ze zrozumieniem? smile Napisałam wyraźnie - że chyba lepiej brać tabletkę w sposób ciągły, a nie doraźnie tylko w okresach jak mąż się pojawia.

U mnie funkcjonuje prawidłowo. Zapewniam Cię. big_smile

103

Odp: Tabletki to zło?!

Przepraszam chyba zakochana jestem ! - choć to wcale nie usprawiedliwia mnie !! smile Ale kajam się! W każdym razie dobrze, trzeba dbać o swój organizm, chaos nie sprzyja zdrowemu funkcjonowaniu. Stąd dla mnie opcja tabletki po - napawa mnie dużym niepokojem..

104

Odp: Tabletki to zło?!

Oj tabletki nie dla mnie bo zbyt często zapominałabym o ich zażywaniu, zresztą nie za bardzo ufam w ich działanie wink

105

Odp: Tabletki to zło?!

uwierz, że gdybyś wiedziała, że od tego zalezy Twoje zdrowie, czy też możliwość zajścia w ciążę, to byś pamiętała wink
A w sumie mimo iż najważniejsze to znalezienie dobrego sposobu dla siebie, na antykoncepcję... to wg mnie i tak tabletki sa jednym z najpewniejszych sposobów

106

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=Indygo8]Oj tabletki nie dla mnie bo zbyt często zapominałabym o ich zażywaniu, zresztą nie za bardzo ufam w ich działanie wink[/quote]
Po to sa aplikacje typu różowe lusterko aby o tabletkach nie zapominać. smile

107

Odp: Tabletki to zło?!

Tak, to przyjemna i prosta apka, a do tego ma sporo zastosowań kobiecych. smile

[img]//static1.appsda.com/ios-screenshot/rowelusterko_538839bdac2a2_full.jpg[/img]

108

Odp: Tabletki to zło?!

Skonsultowałabym to z innym lekarzem a najlepiej z dwoma. Jasne, że sztuczne hormony mogą przyspieszać pewne choroby od nich zależne, ale nie wiem, czy tutaj ważniejsze nie są predyspozycje genetyczne. Albo pomyśl o innej antykoncepcji.

109

Odp: Tabletki to zło?!

Przecież tak na dobrą sprawę, to my za naszego życia się raczej nie dowiemy czy jakiekolwiek tabletki mają faktyczny wpływ na zdrowie. By stwierdzić miarodajnie jakieś działanie potrzebne są długie lata, kolejna generacja. Tak jak teraz odkrywają wpływ chemii sprzed 25 lat.

110

Odp: Tabletki to zło?!

Tabletki nie mają wiarygodnych informacji na ulotce, więc pacjentka o wielu rzeczach nie wie. Ja na przykład co rok po wakacjach mam jakieś infekcje grzybiczne, spowodowane kąpaniem się w jeziorze. I od lekarza wiem, bo nie z ulotki, że stosowanie pigułek przyspiesza łapanie czegoś takiego.

111

Odp: Tabletki to zło?!

Stosuję tabletki od dwóch lat i nie zauważyłam jakoś żebym częściej przez to łapała infekcje. Uważam, że to dobry sposób antykoncepcji, a przede wszystkim pewny i skuteczny. Jeśli nie chce się mieć jeszcze dzieci, bądź już. To lepiej nie ryzykować stosowania innych metod, często niepewnych.

112

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=Indygo8]Oj tabletki nie dla mnie bo zbyt często zapominałabym o ich zażywaniu, zresztą nie za bardzo ufam w ich działanie wink[/quote]

jak zapominasz to dobrym rozwiązaniem jest aplikacja Różowe Lusterko. To aplikacja dedykowana kobietom stosującym doustną antykoncepcję hormonalną. Dzięki niej nie tylko dowiesz się wszystkiego o cyklu menstruacyjnym ale także jak działają hormony i jaki mają wpływ na Twoje samopoczucie.
Tak przynajmniej piszą na ich stronie a aplikacja jest bezpłatna - taki gadżet tylko dla kobiet.
A jeśli chodzi o działanie tabletek to są chyba bardziej skuteczne niż np. prezerwatywy. Jak dodasz do tego stres czy dobrze założona czy nie pęknie czy wogóle ja mam to chyba na + wychodzą tabsy

113

Odp: Tabletki to zło?!

Nie każdemu służą tabletki.  Czasem trzeba wybrać inną metodę antykoncepcji. Dobry lekarz [url]http://medichouse.pl/zespol/marek-pokulniewicz/[/url]  na pewno odpowiednio dobierze. Ja mimo ustawień w telefonie przypomnień i tak zapominałam brać. Nie jest to metoda dla mnie. Ale jest szereg innych. Pod tym względem mamy dużo lepiej niż mężczyźni.

114

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=bojowa]
jak zapominasz to dobrym rozwiązaniem jest aplikacja Różowe Lusterko. To aplikacja dedykowana kobietom stosującym doustną antykoncepcję hormonalną. Dzięki niej nie tylko dowiesz się wszystkiego o cyklu menstruacyjnym ale także jak działają hormony i jaki mają wpływ na Twoje samopoczucie.
[/quote]
A wiesz że się teraz troche "rozbudowali" wink
Masz teraz jeszcze możliwość uzupełnienia kalendarza, czy też skorzystania z lusterka, o ile masz przednią kamerkę wink

115

Odp: Tabletki to zło?!

A ja mam od kilku już lat cylotest myWay i nie będę się truć tabletkami .

116

Odp: Tabletki to zło?!

Cyclotest 2 Plus -mam od ponad roku. Powiem Ci że wszystko jest w jak najlepszym porządku smile Poznałam dokładnie swoją płodność, stosuję antykoncepcję bez skutków ubocznych. Zdecydowanie wolę to niż tabletki .

117

Odp: Tabletki to zło?!

Każda z nas wybiera najbardziej pasujący rodzaj antykoncepcji. Moim wyborem były plastry bo jako zapominalska mam z nimi wygodę, a że są okrągłe i przezroczyste to w ogóle nie widać że mam plaster nawet jak naklejam na przedramieniu.

118

Odp: Tabletki to zło?!

No powiem Wam, że mnie zaskoczyłyście tym cyclotestem. Pierwszy raz o czymś takim słyszę smile Muszę się doszkolić smile
Jeśli chodzi o plastry, to moim problem w zdecydowaniu się na nie było zaufanie. Nie byłam w stanie wyobrazić sobie, że taki plasterek uchroni mnie przed ciążą. Teraz biorę Limetic i ta ufność jest dużo, dużo większa smile Wiem - jestem człowiekiem małej wiary jeśli chodzi o plastry i inne metody, ale tak już mam smile Ten cyclotest wygląda fajnie, ale nie jest tak, że lepiej się sprawdza w planowaniu ciąży niż w nie planowaniu? smile

119

Odp: Tabletki to zło?!

Absolutnie nie! Dobrze dobrane tabletki są najpewniejszą metodą antykoncepcji. Ginekolog zanim przepisze konkretne hormony, powinien zrobić wcześniej badania, przeprowadzić wywiad z pacjentką, bo wiele rzeczy jest ważnych, m.in. palenie papierosów, pamiętajcie o tym. Ja mam dobrze dobrane i żadnych skutków ubocznych.

120

Odp: Tabletki to zło?!

Zgadzam się  amirią, lekarz powinien zrobić badania i dopiero dobierać tabletki antykoncepcyjne. Pamiętam, że kilka lat  temu, kiedy je brałam miałam wrażenie, że po nich puchnę. Później miałam jeszcze dwa inne rodzaje ale jakoś nie do końca się sprawdzały. Miałam nawet problem z suchością pochwy i musiałam ponad miesiąc brać probiotyk ginekologiczny lacibios femina, żeby przywrócić odpowiednią florę i ph pochwy. Widać nie dla wszystkich są tabletki. Z resztą teraz jet tak dużo metod antykoncepcji, że naprawdę można sobie coś wybrać i przetestować.
Fakt, że tabletki dają dużą ochronę antykoncepcyjną. A testowała któraś z was antykoncepcje hormonalną w plastrach, które sie nakleja na skórę?

121

Odp: Tabletki to zło?!

To jest najskuteczniejsza metoda , ale czy niegroźna ? Tego nie wiadomo .

122

Odp: Tabletki to zło?!

cześć dziewczyny przy tabletkach antykoncepcyjnych jak i przy samej antykoncepcji narosło tyle mitów że aż strach pomyśleć. Nawet jak czytam niektóre wpisy to mi sie włos na głowie jeży. Podam wam artykuł w którym obala sie trochę mitów i podaje parę faktów. tu macie artykuł [url]http://portal-medyczny.pl/pigulki-antykoncepcyjne-mity-i-fakty/[/url] miłej lektury

123

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=mobu]To jest najskuteczniejsza metoda , ale czy niegroźna ? Tego nie wiadomo .[/quote]

A to dlaczego? W dobie pigułek nowych generacji nie obawiałabym się niewiadomo czego. Ilości hormonów w pigułkach są naprawdę śladowe. Czego konkretnie się obawiasz?

124

Odp: Tabletki to zło?!

a tam rak piersi. bajki. żaden z lekarzy nigdy o niczym takim mi nie mówił, a raczej dbają o swoje pacjentki. przede wszystkim, braniu tabletek powinny towarzyszyć regularne badania i tyle.

125

Odp: Tabletki to zło?!

Tabletki mogą zwiększać ryzyko, ale przecież to nie oznacza, że na pewno się zachoruje. Myślę, że warto w tej kwestii zaufać lekarzowi i badać się regularnie, a nie niepotrzebnie panikować. Po to pigułki są na receptę, żeby być pod stałą kontrolą lekarza. Co pół roku na wizycie albo i częściej lekarz powinien Was zbadać, piersi również. Oprócz tego koniecznie samobadanie w domu co miesiąc, w tym samym dniu cyklu najlepiej. Robicie to regularnie?