1

Temat: Gaz pieprzowy czy nosicie

Cześc. Mieszkam w dość niebezpiecznej dzielnicy ( wieczorami bo za dnia jest spokojnie). Zastanawiam się czy nie kupić sobie gazu pierprzowego. Myślicie,żę warto?

2

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Oczywiście,że tak ! Będziesz czuła się z nim o wiele bezpieczeniej. Poza tym taki gaz to nie jest jedynie obrona przed ludźmi ale równiez przed zwierzakami. Sama ostatnio miałam taką sytuację,ze gaz , który miałam w torebce obronił mnie przed takim zwierzakiem. Dobrze,że to miałam ! Zerknij sobie tutaj:
[url]http://www.hobby4men.com/obrona/gazy-obronne.html[/url]

Nie jest to wcale taki duży wydatek tak więc warto będzie sobie jednak coś takiego kupić.Dasz 20 zł, nie jest to majątek.

3

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Ja mam taki, za kilkanaście zeta:
[img]//cdn1.swistak.pl/a.swistak.pl/224/630/224630956_400.jpg[/img]
Rzadko go noszę, ale jednak i uważam, że warto mieć coś takiego.

4

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Dobry pomysł, zawsze daje większe poczucie bezpieczeństwa...

5

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Nie używam, ale w sumie czasami wydaje mi się, że powinnam.

6

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

W swoim mieście czuję się bezpiecznie, mimo że zdarzały się napady ze skutkiem śmiertelnym w okolicy (przed Żabką, przed Tesco). Lubię wychodzić z domu o różnych porach i jeśli chcę iść do sklepu o trzeciej w nocy, to idę. Wiem, którędy chodzić, a gdzie trzeba być bardziej ostrożnym i czuję się lepiej, kiedy widzę patrole policyjne.
Znajoma nosi gaz odkąd wracając do domu zatrzymał się przy niej samochód i zaatakowali ją jacyś goście, a kiedy się zorientowali, ze to dziewczyna (krótkie włosy, chłopięca sylwetka i było ciemno), zostawili ją i uciekli.
Zdarzają się pijani i natrętni mężczyźni. I nie wiadomo co jeszcze może się zdarzyć... agresywny pies bez kagańca, naćpany gówniarz, a ludzi cechuje znieczulica. Czasami wystarczy pokazać, że ma się gaz i nie trzeba nic więcej.

Nie znam żadnych sztuczek przydatnych w samoobronie, bo nigdy nie potrafiłam zapamiętać chwytów, których mnie uczono. Nigdy. Wiem, że lepiej nie chodzić ciemnymi zaułkami, tylko jasno oświetlonymi drogami, że niebezpiecznie jest po meczu itd., że nie powinno się pokazywać telefonów, zegarków i myślę, że nie jestem nierozważna. I kiedy podejrzewam, że będę wracać późno, zabieram gaz do torebki.

7

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Niechcemisie ja na twoim miejscu bym nosił  gaz smile szczególnie po tym co zobaczyłem tongue

8

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Po tym co zobaczyłeś w moim mieście? No cóż, rzeczywiście bezpieczniej jest mieć coś przy sobie. Kiedyś w audycji radiowej wypowiadał się specjalista od samoobrony, którego zdaniem użycie gazu jest najlepszą formą obrony.

9

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

po tym co mi pokazałaś tongue

10

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Atak zboczeńca smile W biały dzień gonił mnie po chodniku, po czym wyciągnął teges i zaczął się zaspokajać. Nie chciał odpuścić.

Co do wypowiedzi wspomnianego speca, uznał on, że straszak jest najgorszym pomysłem. Napastnik, widząc tego typu broń, nie orientuje się początkowo czy to na ostrą amunicję czy na kapiszony i zareagować może szybciej, używając swojej broni. Odda strzał, dźgnie nożem, jeśli będzie blisko. Nie każdy od razu podniesie ręce i znacznie się wycofywać. To jest odruch.
Różnego typu chwyty są przydatne i skuteczne, ale z kolei wielu znawców sztuk walki twierdzi, że przed nożem licha to ochrona. Gaz wypada lepiej.

11

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

O muszę kupić sobie taki, na wszelki wypadek big_smile

12

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Warto. Wydatek nieduży, a zabezpieczenie jest. Tylko trzeba instrukcję przeczytać, żeby sobie zakodować, że wciskamy gaz kciukiem. Najlepiej w sklepie wziąć do ręki, sprawdzić jak się trzyma, czy puszka jest w wygodnym rozmiarze.
Jakość filmiku słaba, ale porady istotne: [url]https://www.youtube.com/watch?v=eT0gkHt6uWc[/url]

13

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

W sklepie do ręki... hmmm.
No daj dziecku zabawkę tongue
Położysz wszystkich ludzi w sklepie big_smile

14

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Ma niezawodnie działać, a nie dobrze pasować do ręki:) To przecież nie proteza big_smile

15

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Ma pasować do zagrożenia, razić! tongue

16

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

A co sądzicie o posiadaniu broni? Ja trafiłam dzisiaj na [url]http://celowniki.com.pl/pl/kategoria-produktu/bron[/url] i zastanawiam sie nad zakupem małego pistoletu. Na niektóre nie potrzeba nawet pozwolenia. Pracuje do późna, wracam do domu na pieszo nieoświetloną drogą i majac broń w torebce czułabym się pewniej.

17

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Ja tam wolę, żeby mi leżał dobrze w ręce, bo musi być, że tak powiem... wygodny w użyciu. Kciuk ma z łatwością operować przyciskiem dyfuzora. Nie chciałabym mieć w krytycznej sytuacji problemu ze skorzystaniem z niego. Ogólnie wszystkie puszki są dość poręczne, takie, żeby dobrze było chwycić, ale dobrze jest się oswoić z czymś takim, bo może nie być czasu na zastanawianie się tongue

Broń? Sama chciałabym mieć broń... tylko że nie jest mi potrzebna. Chętnie jednak nauczyłabym się nią operować.
Jeśli wracasz do domu przez niebezpieczne rejony, to może rzeczywiście byłoby dobrze ją mieć. Z drugiej strony... jeśli nam jest łatwo ją zdobyć, to innym też. Nie jestem za powszechnym dostępem do broni. Bardzo NIE jestem. Jeśli jednak coraz więcej ludzi będzie w jej posiadaniu, wielu innym nie pozostawi to wyboru. Niestety tak to wygląda.

Jeśli zdecydujesz się na posiadanie broni i okaże się, że jednak nie chcesz jej ze sobą nosić, zawsze możesz zrezygnować. Skoro rozważasz zakup, myślę, ze powinnaś spróbować, czy rzeczywiście Cię to uspokoi, czy da Ci to, czego szukasz.

18

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Pewnie, że warto. Gaz pieprzowy nie jest taki drogi, a w trudnej sytuacji może uratować... nawet życie... Bo wiadomo jak jest. Jak nie wiesz, gdzie kupić to zajrzyj np. tutaj [url]http://www.protarget.com.pl/pol_m_Samoobrona_Gazy-pieprzowe-404.html[/url] Waro się poradzić sprzedawców jaki wybrać. Ja wybrałam niewielki model, bo tak mi doradzono. Zawsze go mieć pod ręką i szybko wyciągnąć.

19

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Ja nie, ale w poprzedniej pracy miałam koleżankę co pracowała na zmiany i jak wracała po północy to właśnie gaz nosiła.

20

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Ale takim gazem naprawdę można kogoś załatwić, ja tylko raz go trochę się nawdychałam jak siostra znalazła na strychu i rozpyliła koło nas, wstrętne uczucie... A co dopiero jak komuś w twarz psikniesz...

21

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Nie słyszałam żeby go musiała użyć na szczęście, ale w stresie trudno myśleć żeby nie zrobić krzywdy komuś kto nas atakuje...

22

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Kiedys nosiłam jak w takiej niepewnej dzielnicy wynajmowałam mieszkanie i póxno wracałam z pracy. Nigdy nie użyłam bo na szczescie nigdy nie był potrzebny ale czułam sie pewniej wiec dla własnego komfortu warto sobie kupic.

23

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Ja nie noszę takich rzeczy...

24

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

Umiecie się bronić w jakiś inny sposób niż gaz?

25

Odp: Gaz pieprzowy czy nosicie

ja kiedyś nosiłam bo wracałam późno przez nieciekawa okolice.