1

Temat: Pasta z fluorem czy bez?

Z jakich past korzystacie? Czy uważacie, że fluor jest faktycznie potrzebny?

2

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Nadmiar fluoru szkodzi, ja używam pasty wcale nie reklamowanej, bo ważne jest żeby zęby myć regularnie a nie bombardować fluorem. i wcale nie mam większych problemów z zębami niż ci co uznają tylko colgate;)

3

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Ja nie mam pojęcia jak jest z tym fluorem i używam dwóch past, jednej z, a drugiej bez smile

4

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Podobno szkodzi w nadmiarze, ale staram się zmieniać za każdym razem pastę. Przykładowo raz używam wybielającej, raz ziołowej a raz zwykłej. Bo wybielające niszczą strasznie płytkę nazębną i zęby są wrażliwe;/

Ostatnio edytowany przez solversky (2015-05-28 20:24:21)

5

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Ja też nie wiem nawet, która pasta ma fluor. Zazwyczaj używam tej, która jest w danej chwili w promocji wink

6

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Solversky, tak samo robię, jeśli chodzi o wybielające smile Z pastą na nadwrażliwość też, zdaniem dentystki, do której chodziłam, powinno się tak robić, że po zużyciu tubki kupić inną.
Neon, też kupuję w promocji - tu dwa złote, tam dwa złote i się zbiera tongue

7

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Dotąd nie zwracałam na to uwagi, pasta to pasta, chyba jak dopuszczona do sprzedaży to nie zaszkodzi przy używaniu 2x dziennie?

8

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Polecam pasty ajurwedyjskie, 100% natury i bezpieczeństwa

9

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

A ja używam past z fluorem. Moi rodzice takimi myli zęby przez połowę życia i jakoś nic im się nie stało złego z tego powodu. Teraz jest  moda by szukać wszędzie jakiś rakotwórczych czy innych chorobotwórczych czynników w każdym aspekcie życia. Paranoja.


Wiem już jaka pasta, teraz chcę byście wiedzieli to, że moja sis ma ten blog - [url=https://magdalia88.wordpress.com/2014/12/29/profesjonalna-dekoracja-wnetrz/]https://magdalia88.wordpress.com/2014/12/29/profesjonalna-dekoracja-wnetrz/[/url] .Całkiem jej w porządku to wyszło ja tak uważam.

Ostatnio edytowany przez newworld (2015-06-22 19:43:41)

10

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Pasta musi być z fluorem.

11

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Osobiście nie korzystałam nigdy z pasty bez fluoru i nie widzę, by coś złego się działo. Grunt to chyba nie wywalić całej tubki na raz wink

12

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Jak we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Staram się różnicować pasty.

13

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

W Belgii oficjalnie zabroniono stosowania fluorowych dodatków smile Rząd belgijski zaproponował wprowadzić podobny zakaz w całej UE, jednak odrzucono propozycję.

14

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Ogólnie rzecz biorąc zadaniem fluoru jest wzmocnienie szkliwa, przyspieszenie procesu remineralizacji oraz zmniejszenie odczynu kwasowego w jamie ustnej. Problem polega na tym, że każda substancja stosowana w nadmiarze szkodzi. Ludzie ładują tej pasty, że aż ze szczoteczki spada, podczas gdy wystarczy nałożyć odrobinę nieznacznie większą od ziarna grochu.

Prowadzisz firmę produkcyjną? Chcesz zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo? Wejdź na mój blog [url=http://bezpiecznaprodukcja.blog.com]http://bezpiecznaprodukcja.blog.com[/url] i bądź na bieżąco!

Ostatnio edytowany przez bernada55 (2015-06-25 12:37:33)

15

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Podobno negatywnie wpływa zwłaszcza na organizm dzieci, a kiedyś były takie akcje w szkołach, ze płukało się buzie płynem z fluorem. Płyny do ust też go zawierają i ja je stosuję. Bardziej przeraża mnie to jak wiele z nich zawiera KWAS CYTRYNOWY !!!

16

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Podobno nawet szczotkowanie zębów bez pasty daje dobry efekt, więc właściwie może się okazać, że wcale nie jest nam tak niezbędna jak wmawiają w reklamach...

17

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Też o tym słyszałam. Szczoteczka usuwa resztki jedzenia, a to własnie one odpowiadają za powstawanie bakterii powodujących ubytki.

18

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Jakoś wolę smak mięty niż samej wody, więc nawet jeśli nie jest potrzebna to nadal będę używać pasty...

19

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Ja używam nawet płynów z fluorem. Jednak ograniczyłam mycie zębów do 2-3 x dziennie. Samo szorowanie szczotką też nie jest takie do końca dobre, zwłaszcza, jeśli ktoś robi to za długo lub za mocno.

20

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Ech... żeby sprawdzić cenę trzeba podać wszystkie dane, łącznie z numerem telefonu? wink Od razu jestem na NIE.

21

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Wszystko jest dobre jak stosujemy z umiarem, ja używam pasty z fluorem bo jest potrzebny dla dobrej kondycji zębów.

22

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Fluoru w pastach nie ma aż tak dużo, żeby miał być on dla nas szkodliwy, więc nie ma co przesadzać.

23

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Odkłada się ten fluor w kościach jednak... Ja stosuję pastę dla dzieci, ma mniej fluoru, a też myje:)

24

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

U nas w iescie woda ma tyle fluoru, że pasta z fluorem bylaby samobojstwem dla zębów.

25

Odp: Pasta z fluorem czy bez?

Mi niestety zbyt dużo fluoru zepsuło zęby, więc raczej wybieram pasty bez niego. Tak jak Babs pisała - dużo leci tego w kranie, więc jeszcze więcej to byłby już dramat.