1

Temat: Nietrafione imię dla dziecka

Moja koleżanka dała synowi na imię Kajetan... Wg mnie to okropne imię, tak to można nazwać starego wartburga a nie dziecko... wink
Jakich imion nie lubicie i nigdy byście nie dały dziecku?

2

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Ja nie lubię  imienia Oliwka, kojarzy mi się z oliwką do masażu...

3

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Nie podoba się mi imię Natan, Fabian, Albert, Roch, Kaj, Bazyli, Nikita, Teofil, Denis, Tristan i najgorsze jakie słyszałam Żyraf - nie wiem jak można tak dziecku na imię dać.
Jeśli chodzi o dziewczęce to nie podobają się mi imiona takie jak:Franczeska, Dżesika, Inez, Nikola, Letycja, Miranda, Cyntia, Felicyta, Pamela.

4

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Moja znajoma dała na imię Alan, masakra jakaś, czemu Polacy dają dzieciom jakieś kosmiczne imiona, a nie normalne nasze?? Jak nie wiem, Aleksandra, Piotr itp.

5

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

[quote=Virrana]Moja koleżanka dała synowi na imię Kajetan... Wg mnie to okropne imię, tak to można nazwać starego wartburga a nie dziecko... wink[/quote]
Też mi się nie podoba, ale jeszcze nie jest takie najgorsze, ludzie mają większe fantazje. Ja osobiście nie lubię "starych" imiona, np. Stefan. No sorry, tak mogę się zwracać do wujka z bujnym wąsem, a nie do dzieciaczka.
Poza tym wydaje mi się, że nietrafione imiona dla chłopców mogą w przyszłości być bardziej "szkodliwe" (w etapie lat nastu i wczesnej młodości) niż w przypadku dziewcząt. Takie mam wrażenie, że chłopcom trudniej jest wówczas w kontaktach towarzyskich.

6

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Każdemu podoba się co innego, taka nasza natura. Akurat mnie imię Kajetan bardzo się podoba i nie jest jakieś udziwnione czy coś. Najgorsze dla mnie są imiona zaciągnięte zp. z angielskiego, jak Jessika czy Dżon. Takiego imienia współczuję dziecku.

7

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Ja nie lubię imienia Amelka ale każdy ma swój gust. Trzeba dokładnie przemyśleć zanim się dziecku nada takie imię.

8

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Nie cierpię imion w pongliszu, czyli Brajan, Kewin, Dżessika etc. Ciekawe, czy ktoś wpadł już na to, by dać dziecku na imię Dżordż.

Kajetan, Alan, Denis, Damian, Daniel, Gabriel, Virginia, Wiktoria (jakkolwiek pisane), długo można wymieniać smile

9

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Pafnucy, Henryk, Fryderyk - wyjątkowo mi się nie podobają...

10

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Mój mąż chciał nazwać syna Stefan po wuju ,ale mi się nie podobało .Poszedł mi na ustępstwo i na imię ma Michał a na drugie ma Stefcio

11

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Józef, dla mnie jest takie przestarzałe...

12

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Niektóre starodawne imiona są fajne, np. Malwina, Róża...

13

Odp: Nietrafione imię dla dziecka

Mnie rażą imiona które nosi pół przedszkola, jaki jest sens nadawania ich? Potem wołasz dziecko, a odwraca się pół grupy:)