26

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Co to w ogóle znaczy – koniec miłości, jak znaleźć odpowiedź na pytanie, czy to, co czuję to chwilowy kryzys, czy całkowita pustka? Tak naprawdę nie ma jednoznacznej rady, testu, dzięki któremu odpowiadając na kilka pytań dostaniemy jasne i klarowne rozwiązanie – odejdź lub zostań. Wygasanie miłości to zazwyczaj proces, który zaczyna się w niezauważalnym dla nas momencie. Coś zaczyna nam w partnerze nagle przeszkadzać, nie mamy ochoty spędzać z nim czasu,nie jest już tak przyjemny, a za to z rozmarzeniem spoglądamy na innych mężczyzn. Zaczynamy żyć obok kogoś, ale nie z nim. Zaangażowanie, które kiedyś było tak silne, zaczyna gasnąć, znikać i pojawia się obojętność, często wręcz wrażenie, że czas u boku tego mężczyzny jest czasem straconym.

27

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Czasem to zbytnia bliskość przeszkadza, chcemy znów odzyskać swoją przestrzeń i uciekamy... w ramiona innego...

28

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Bliskość w sensie zniewolenia, przejawia się chorym i niezrozumiałym podejściem do żony.
Mężczyźnie wydaje się,że to "moja kobieta" i nie chce,
aby z kimkolwiek rozmawiała, czy utrzymywała kontakty.

29

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

taka kobieta powinna w ten sam sposób potraktować takiego zaborczego mężczyznę, żeby wiedział jak to jest...

30

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Oj... starajcie się oboje - czy dbasz o siebie odpowiednio? U nas też jest nie tyle problem, co lekkie znudzenie - dlatego szukamy czegoś nowego, ciekawostek, które sprawią, że nasz sex zacznie wyglądać znacznie inaczej. Wiele już przeżyliśmy, ale chcemy żeby było jeszcze lepiej...

31

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Jak dbać o siebie, jeśli mąż ciągle krzyczy i dołuje?

32

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Mój od niedawna zrobił się strasznie leniwy. W sumie od momentu kiedy zaszłam w ciąży, a to wcale dobrze nie rokuje. Fakt pracuje ciężko, ale nigdzie razem nie wychodzimy. O spacer to muszę go błagać, a i tak nic z tego nie wychodzi. Zawsze jest jakieś "ale".

33

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Jarmos, może on usiłuje oswoić się z myślą, że zostanie ojcem i stąd jego zachowanie? Skoro to zaczęło się akurat teraz, gdy zaszłaś w ciążę, to ja bym pewnie próbowała to ze sobą powiązać. Może jeszcze to do niego nie dotarło, może czegoś się obawia w związku z tym i nieco się izoluje, jak to facet, który potrzebuje coś sobie przemyśleć, a Ty odbierasz to jako lenistwo, bo tak to może wyglądać z boku. To Wasze pierwsze dziecko?

[quote=afterr]
(...) skoro fusy się wyrzuca, to może tak samo jest z tymi resztkami uczucia, kiedy już nie ma o co się starać...?[/quote]
Tak jak piszesz byłoby najzdrowiej dla psychiki big_smile

[quote=subtellna] (...) jak znaleźć odpowiedź na pytanie, czy to, co czuję to chwilowy kryzys, czy całkowita pustka? [/quote]
Może z czasem? Wiecznie się tlić nie będzie to, co dogasa... w pewnym momencie chyba nie ma już co do tego wątpliwości.
Ale świetnie opisałaś przechodzenie w tą nijakość, to takie przygasanie uczuć, popadanie w obojętność i zniechęcenie.

34

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Jeśli ciężko pracuje, to może być po prostu zmęczony.

35

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

[quote=jarmos]Mój od niedawna zrobił się strasznie leniwy. W sumie od momentu kiedy zaszłam w ciąży, a to wcale dobrze nie rokuje. Fakt pracuje ciężko, ale nigdzie razem nie wychodzimy. O spacer to muszę go błagać, a i tak nic z tego nie wychodzi. Zawsze jest jakieś "ale".[/quote]

Bo poczuł, że już nie musi się starać, że już jesteś cała jego, bo przecież z dzieckiem nie odejdziesz, do tego pewnie jesteś na jego utrzymaniu... Tak oto żona staje się sprzętem domowym, rozrywki są poza domem, ale bez niej... Ilu takich jest na badoo czy sympatii... Żalą się, że mają żonę, rodzinę, ale to nie to, tęsknią za czymś, wiadomo - za wolnością i brakiem zobowiązań... i szukają wrażeń..

36

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Tak Finao, zgadzam się-są na portalach,
ale ten człowiek po ciężkiej pracy ma prawo być zmęczony, serio.

37

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Wiem jedno - nikt o nas lepiej nie zadba, niż my same.

38

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

To prawda, jeśli umiesz liczyć, to... licz na siebie big_smile

39

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Niedawno byłam na wyjeździe służbowym, m.in. z kolegą z pracy, który żalił mi się, że to żona go zaniedbuje, skupiła się na dzieciach i on już jest na bocznym torze,m w roli maszynki do zarabiania kasy... Mówił, że ich rozmowy są tylko o pieniądzach, coraz częściej się kłócą i on ma już dość, ale szkoda mu dzieci, nie chce im niszczyć dzieciństwa rozwodem

40

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Wiem,że tak bywa i tu chodzi o instynkt matczyny, czy co? Nie wiem.

41

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

No faceci tego niestety nie rozumieją.

42

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie nie tylko fizycznie. Inaczej myślimy, odczuwamy, spostrzegamy świat. Dlaczego? Ponieważ mamy odmienne mózgi.
Mózg kobiety i mężczyzny w inny sposób przetwarza informacje, co w efekcie daje odmienne zdolności, spostrzeżenia i prowadzi do odmiennych zachowań.
Męski schemat mózgu, w którym więcej funkcji kontrolowanych jest przez specyficzny tylko dla danej funkcji obszar mózgu powoduje, że mężczyzna nie daje się tak łatwo rozpraszać zbytecznym informacjom.Z drugiej strony, kobieta ma większą zdolność do łączenia i wiązania ze sobą większej ilości informacji, niż jest to w stanie zrobić mężczyzna. Kobiety i mężczyźni różnią się między sobą również w sferze emocjonalnej. Świat męski to głównie świat rzeczy, przedmiotów. Kobiety są bardziej zorientowane na ludzi, na wzajemne relacje i sprawy społeczne. U mężczyzn emocjami zawiaduje półkula prawa, za to u kobiety funkcje emocjonalne umieszczone są w obu półkulach. Podczas gdy mózg mężczyzny daje mu przewagę w radzeniu sobie z przedmiotami i twierdzeniami teoretycznymi, kobiecy model mózgu lepiej reaguje na wszystkie bodźce zmysłowe, dlatego mężczyźnie jest trudniej okazać uczucie do kobiety.

43

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Widocznie nasze potrzeby to dla nich w większości "zbyteczne informacje"...

44

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Może trzeba być bardziej wyrozumiałym, dać mu trochę wolności i czasu dla siebie, żeby w końcu zatęsknił i sam chciał spędzić go trochę z nami...?

45

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

O każdy związek trzeba dbac. Często zdarza się,że w tych dluższych on przestaje się starać bo jest nas bardzo pewny. A my zamiast rozmawiać denerwujemy się na niego. Nie mówimy otwarcie o tym,że na przykład chciałybyśmy zostać zaproszone na kawę czy do kina. Wszystko to narasta i wybucha w kłótni.
Trzeba wiedzieć,  jak utrzymac w związku szacunek. Wspólny dialog powinien być podstawą rozwiązywania problemów.

46

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

To co pociąga mężczyzn w kobietach jest do końca niezdefiniowane...
To coś to idealna harmonia kobiecego zapachu, nuty tajemniczości charakteru,
elegancji poruszania się i powabu kobiecego ciała.
Mężczyzn pociągają kobiety, uśmiechnięte, zadbane.
Nie jest tak ważne sprzątanie, pranie, gotowanie,
ale kobieta z pasją, pewna swojej wartości smile

47

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Racja, czasem kobieta nie jest urodziwa,a ma dużo adoratorów,  może wydziela jakieś wabiki w postaci feromonów? wink

48

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

To nazywa się-sexapil tongue

49

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

W świecie zwierząt samica wabi tak samca, ale w świecie ludzi to się nazywa bardziej elegancko, żeby nie było, że tylko o jedno chodzi wink

50

Odp: Zaniedbywanie przez partnera - jak to zmienić?

Czasem kobieta ma "coś" w sobie magnetyzującego i stąd jej powodzenie, a czasem po prostu chodzi o to, że... najtańsze promocje przyciągają największy tłum.