26

Odp: E-palenie

Nie ma zdrowych papierosów i e papierosów każe z nich zawiera truciznę, która niszczy powoli nasze zdrowie każdemu z osobna udaję się unikać chorób, bo ciągle pali a jak przestanie palić zaczyna się dramat osłabienie organizmu częste choroby. E, papieros jest tylko wygodą niczym więcej.

27

Odp: E-palenie

No jeśli masz na myśli nikotynę jako truciznę w e-papierosach to można tak powiedzieć, że e-papierosy też trują. Jednak nie można ich porównywać do kilku tysięcy szkodliwych substancji spalanych i wdychanych w zwykłym papierosie. Dodam też, że można palić e-papierosy z liquidem bez nikotyny. Tylko po co palić wtedy? Dla mgiełki?

28

Odp: E-palenie

Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce rzucić palenie, a e-papieros ma mu w tym pomóc to metoda jest godna polecenia. Oczywiście pod warunkiem, że po jakimś czasie w ogóle przestanie się palić, czyli zastosuje się choćby terapię zmniejszania ilości nikotyny w nabojach. Na pewno e-papieros tak nie szkodzi jak zwykły.

29

Odp: E-palenie

Z nikotyny na inną nikotynę, myślę jak ktoś ma tak rzucać palenie to lepiej będzie jeśli tego nawet nie zrobi bo i po co..To tylko pogorszy sobie sytuację bo się uzależni bardzo mocno od e-papierosów. One naprawdę mogą człowieka uzależniać i to naprawdę mocno.

30

Odp: E-palenie

Dla mnie e-palenie to nadal palenie. Troszkę inne, ale ostatnio ciągle się słyszy, że nie takie zdrowe jakby się wydawało i również uzależniające. Także ja nie polecam, jak rzucić to rzucić raz, a porządnie bez zabawy w innego rodzaju papierosy i inne.

31

Odp: E-palenie

No tak, takie palenie e-papierosów może być również uzależniające bo sama nikotyna jest uzależniająca. Tak więc jeśli ktoś nie palił to lepiej niech nie próbuje bo to nie ma sensu po prostu. Trzymajmy się z daleko od palenia.

32

Odp: E-palenie

Ja już nie będę paliła ani zwykłych papierosów ani też takich e-papierosów. Dla mnie to jest śmieszna sprawa, że ludzie mówią, że e-papierosy nie są uzależniające. To nie jest prawda. Człowiek od wszystkiego może się uzależnić. Nawet od niby tych niegroźnych papierosów też.

33

Odp: E-palenie

No takie e-palenie to tez nic dobrego nie jest. Lepiej jak tu piszecie, nie palić w ogóle. Po co to komu? Można sobie wypracować innego rodzaju przerywniki niż papieros. Od nikotyny trzeba się uniezależnić. Prawda jest taka, że ten kto na prawdę chce rzucić to rzuca, a ci którzy tak na niby chcą to sami się oszukują. Tacy zawsze będą mieć problem.

34

Odp: E-palenie

To rak płuc i śmierć nie przekonuje do rzucenia?

35

Odp: E-palenie

Rak płuc nie przekonuje do rzucenia, bo każdy myśli, że to nie jego dotknie ta choroba. Gdyby była 100% pewność to inaczej by to wyglądało, a tak każdy się sam oszukuje nie dopuszczając do siebie myśli, że jemu się to może przytrafić. Niestety jak już się trafi to jest za późno na refleksję.

36

Odp: E-palenie

e papieros to tylko smakowy papieros wątpię żeby czymś się różnił od zwykłego papierosa. Mój kolega chciał to rzucić ale zaczął palić e papierosy i pali nadal bo myślał że gdy będzie to palił to wszystko przejdzie a tu jeden nałóg poszedł w drugi i tak jest za każdym razem no i co zrobisz.

37

Odp: E-palenie

To nadal palenie nie ma dla mnie różnicy.

38

Odp: E-palenie

Przez pewnien czas paliłam, ale nie przypadło mi to do gustu. Szczerze mówiać wolałam rzucić niż palić ten plastik. Ale co kto lubi. Zupełnie nie dociera do mnie czemu to takie modne

39

Odp: E-palenie

Udowodniono ostatnio, że palenie elektronicznych papierosów jest równie szkodliwe jak zwykłe. Dlatego jak dla mnie to wpadanie z jednego nałogu w drugi, totalny bezsens. Tyle, że możesz sobie palić gdzie chcesz i nie ma zakazu jak przy normalnych papierosach.

40

Odp: E-palenie

ten e papieros praktycznie się niczym nie różni od zwykłego papierosa masz tylko dodatkowy składnik zapachowy ale tak co nic ciekawego z tego nie wynika. Ludzie się nabierają bo myślą że to zdrowsze i że rzucą palenie ale tutaj nici z tego jeszcze bardziej się w drażają

41

Odp: E-palenie

rozni sie bo papieros elektroniczny nie zawiera substancji smolistych

42

Odp: E-palenie

Skoro e-papieros ma być na recepte to coś w tym jest...

43

Odp: E-palenie

Niby te całe epalenie i e-papierosy są znacznie lepsze dla zdowia od klasycznych fajek, ale jakoś mi się wierzyć nie chce, żeby to wszystko było takie kryształowe i nie miało drugiego dna. Bo jednak wdycha się jakieś opary i moim zdaniem jakiś ślad zostawiają

44

Odp: E-palenie

niee guzik prawda nie jest znacznie zdrowsze jest praktycznie to samo tylko możesz sobie kurzyć gdzie chcesz ponieważ nie wydobywa się dużo dypu nie kopci tak przynajmniej mi się wydaje. Nie którzy ludzie to stoują by rzucić te fajki normalne ale to nic nie daje wciągaja sie jeszcze bardziej.

45

Odp: E-palenie

No na temat e papierosa jest wiele mitów nie sprawdzonych ale raczej w nie długim czasie się dowiemy na ile on jest zdrowszy od zwykłego papierosa. Wydaje mi się że to raczej jak zwykły papieros. Fajne w tym jest jedno że może być smakowy co nawet fajnie sie przyjmuję w otoczeniu wink

46

Odp: E-palenie

Ja na szczęście nigdy nie wciągnąłem się w palenie tak bardzo, że stało się to moim nałogiem tongue Za to mam przyjaciela, który palił dobre 20 lat i nagle postanowił, że rzuci, bo szkoda pieniędzy i przede wszystkim zdrowia... Przerzucił się na tego e-papierosa i chęć palenia odeszła mu całkowicie, bo smak tego papierosa był tak ohydny, że obrzydził mu nawet zwykłe papierosy big_smile

47

Odp: E-palenie

Ja jestem za zakazem też używania e-papierosów w przestrzeni publicznej, przecież też zawierają szkodliwe substancje, więc dlaczego narażać na nie np. dzieci?

48

Odp: E-palenie

Zgadza się. Kiedy na studiach jeździłam z e-palącymi koleżankami na zajęcia w innym mieście i paliły w aucie, to wysiadałam jak z komory gazowej. Z bólem głowy, mdłościami i ogólnie złym samopoczuciem. W końcu ograniczyły przy mnie, a jak nie paliły wcale to różnica była kolosalna. To naprawdę nie jest tak, że te truskaweczki i zielone jabłuszka czy jaki smak liquidu kto tam jara nie śmierdzą, nie szkodzą, nie przeszkadzają. Gdyby to tylko pachniało, nie czułabym się tak fatalnie po oddychaniu tym.

49

Odp: E-palenie

Oczywiście, to też jest cała gama chemikaliów, jeszcze gorszych bo sztucznych.

50

Odp: E-palenie

Odradzam, zwłaszcza nastolatkom- jak widzę 15-latka to pali to świństwo to zastanawiam się, co na to jego rodzina?