1

Temat: Jakie schody wybrać?

Witajcie!

każdy z nas chyba przechodził etap urządzania domu - my też przez to przeszliśmy cało jakieś kilka lat temu jednak z uwagi na tamtejsze oszczędności nasze drewniane schody nie wytrwały natężenia ruchu i pora coś z nimi zrobić. Zastanawiamy się nad wymianą na nowe i poszukujemy jakiegoś sklepu bądź firmy, która będzie w stanie nam doradzić w zakresie doboru materiału jak i samego wyglądu schodów. Posiadamy schody zabiegowe wykonane z niskiej jakości drewna - czas myśleć o zmianie. Może znacie firmę bądź sami wiedzie co sprawdzi się najlepiej?

2

Odp: Jakie schody wybrać?

Teraz jest mnóstwo rozwiązań, poszukaj dobrej firmy w okolicy - nie warto oszczędzać na tańszych materiałach, bo to jest inwestycja na lata...

3

Odp: Jakie schody wybrać?

Ja również uważam, że nie warto oszczędzać na tańszych materiałach, bo jeśli zainwestujesz w coś tańszego, to po jakimś czasie znów będzie trzeba schody wymieniać, więc to się mija z celem. Jeśli już wymienicie schody, warto też o nie zadbać i używać specjalnych preparatów do pielęgnacji drewna. Może poszukaj czegoś w Twojej okolicy, a jak nie - wybierz internet wink

4

Odp: Jakie schody wybrać?

Skoro to już jest gotowy dom, to chyba trzeba pomyśleć o fachowcu, który zrobi drewniane schody typowo na wymiar, w dodatku zachowa kształt i wszystkie wymiary. Nie wyobrażam sobie, żeby teraz zmieniać zupełnie wygląd i wymiary schodów, skoro do jakichś już się przyzwyczailiście. Moim zdaniem teraz potrzeba tylko wymienić materiał na lepszy, bez zbędnych zmian i poprawek w wymiarach.

Ostatnio edytowany przez Pmajfana (2015-07-21 13:56:46)

5

Odp: Jakie schody wybrać?

Witam,
ja nabyłam schody drewniane kręcone z castoramy i jak na razie sprawdzają się w zupełności.

6

Odp: Jakie schody wybrać?

Też myśleliśmy o tym by nie zmianic ich wyglądu jednak dlaczego by nie wprowadzić czegoś nowego? Wkońcu nie często takie remonty się robi a i do nowych wnętrz czy schodów można szybko się przyzwyczaić. Nie wiem jednak właśnie czy takie zmiany sa już możliwe. No ale będziemy szukać jakiegoś stolarza który może będzie potrafił nam coś doradzić.

Te schody z castoramy fajne ale chyba całkowicie niepraktyczne pod względem wnoszenia jakiś mebli itp

7

Odp: Jakie schody wybrać?

Schody rzeczywiście zmienią wygląd domu oraz pomieszczenia smile Wykonane z drewna, granitu, betonu oraz szkła, połączone z ciekawymi balustradami wykonanymi ze stali nierdzewnej, szkła, drewna oraz ich połączeń będą nie tylko elementem komunikacji ale także elementem dekoracyjnym smile

8

Odp: Jakie schody wybrać?

My również postawiliśmy na schody kręcone. Nie mamy w domu takiej dużej przestrzeni tak wiec chcielismy zaoszczędzić trochę miejsca.Obecnie jestem bardzo zadowolona ponieważ pomieszczenie jest zdecydowanie bardziej przestronne. Schody go tak nie przytłaczaja. Zamawialiśmy je w necie, obecnie na stronie jest bardzo duża galeria tak więc możecie sobie przejrzeć jeśli szukałybyście inspiracji tego co wybrać.
Mamy u siebie bardzo nowoczesny model z drewnianymi stopniami oraz z balustradą z odrobiną metalu

9

Odp: Jakie schody wybrać?

To fakt, schody wymienia się chyba najrzadziej ze wszystkich mebli, dlatego od razu warto kupić dobre, by nie trzeba sie było o nie martwić przez kolejnych wiele lat. Idąc tym tropem kupiłem schody porządne, solidne, z drewna – myślę, że starczą na co najmniej 50 lat!

10

Odp: Jakie schody wybrać?

Coś pięknego, prawda?

11

Odp: Jakie schody wybrać?

@rikela piękne te schody

12

Odp: Jakie schody wybrać?

Prawda ;-) Same przyznajcie, że genialne ;-)

13

Odp: Jakie schody wybrać?

Fajne, ale czy wygodne? Dzieci to raczej będą się na nich wywracać...

14

Odp: Jakie schody wybrać?

Niekoniecznie wink Jakoś wiele osób ma schody kręcone i się na nich nie wywraca. Jasne,że tradycyjne schody są o wiele wygodniejsze, jednak kręcone jeśli są odpowiednie wyprofilowane oraz jeśli są szerokie to również mogą byc komfortowe. Dużo zależy od przyzwyczajenia.

Wiecie jakie mi się schody podobają? Z balustradą wykonana z metalu.

15

Odp: Jakie schody wybrać?

Moim zdaniem są po prostu śliczne, ale czy rzeczywiście akurat taki styl będzie najlepszym pomysłem to już inna kwestia - Drewno to mahoń sepali, wygląda elegancko. Całość musi być jednak w 100 proc. spójna z waszym pomieszczeniem i dopiero wtedy uzyskacie fajny efekt.
Ale to sami oceńcie, co dla was ma największe znaczenie.

16

Odp: Jakie schody wybrać?

Wyglądają cudownie i wizualnie robią jedno wielkie wow, więc nic, jak tylko polecać, bo na mnie zrobiły mega duże wrażenie i po prostu mają w sobie to coś. Wiadomo jednak, że styl schodów należy dopasować pod swoje oczekiwania.

17

Odp: Jakie schody wybrać?

Fajnym schodami można sobie całkowicie odmienić pomieszczenie. Tak żeby to wyglądało, jak należy. Z mojego doświadczenia - prostymi krokami można uzyskać wybitny efekt i wcale nie wymaga to cudów.
A poza tym - na tym etapie schody drewniane to po prostu konkret, który powoduje, że wnętrze robi się całkowicie inne.

18

Odp: Jakie schody wybrać?

Fajne są metalowe poręcze do schodów, takie w starym stylu.

19

Odp: Jakie schody wybrać?

Też mi się podoba styl retro w schodach. Teraz wszystko jest gładkie, płaskie i nikt nie zawraca sobie głowy jakimiś dodatkami. Najlepiej to widać porównując stare kamienice z współczesnymi klockami stawianymi przez deweloperów.

20

Odp: Jakie schody wybrać?

Ja lubię takie kręte,  mają swój urok....