301

Odp: Co zrobić na kolację?

Tarta łososiowa z sosem holenderskim


Składniki
20 dag mąki
szczypta soli
jajko
12 dag masła+ do natłuszczenia formy
30 dag wędzonego na gorąco łososia w kawałku
2 łyżki małych kaparów
SOS:
25 dag masła, 4żółtka
łyżeczka octu z białego wina z estragonem
sok z cytryny
sól, pieprz
pęczek drobno posiekanych liści estragonu

Etapy przygotowania

Mąkę z solą przesiewamy, robimy dołek, wbijamy jajko, wlewamy łyżkę zimnej wody, dodajemy pokrojone zimne masło i szybko zagniatamy kruche ciasto. Owijamy folią,wstawiamy na 30 min do lodówki. Piekarnik rozgrzewamy do temp. 170°c. Ciasto rozwałkowujemy i wylepiamy nim natłuszczoną formę na tartę (20x30 cm). Nakłuwamy widelcem, przykrywamy pergaminem. Pieczemy 15 min, zdejmujemy papier i pieczemy jeszcze przez 10 min. Łososia rwiemy na kawałki, 3/4 układamy na lekko przestudzonym cieście i posypujemy połową kaparów.

Na sos :masło powoli topimy w rondelku, aż pojawi się piana. W szklanej misce ustawionej na parze ubijamy żółtka z octem, aż mieszanina zgęstnieje. Zdejmujemy miskę z ognia i stopniowo dodajemy masło, stale ubijając (robimy trzepaczką ósemki), aż sos stanie się gęsty i kremowy. Doprawiamy sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Sos przelewamy na podpieczony spód, rozkładamy resztę łososia, posypujemy estragonem i resztą kaparów. Podajemy od razu lub po schłodzeniu.

302

Odp: Co zrobić na kolację?

Na kolacje może coś lekkiego jakieś dobre kolorowe kanapeczki lub jajecznica z cebulka dodatkiem kiełbasy albo może z pomidorami też przygotowanie takiego czegoś to moment a bardzo dobre. Można tez jakieś zapiekanki w piekarniku lub mikrofali z serem cebulka pieczarkami i kiełbaską smile

303

Odp: Co zrobić na kolację?

Pasta z jajek, zielonego groszku i majonezu!

304

Odp: Co zrobić na kolację?

Wystarczy spojrzeć na tabelę wartości odżywczych dowolnego jogurtu. Większość zawiera 3-4g węglowodanów na 100g, a z racji że w nabiale naturalnie nie występują węglowodany, to owe 3-4g to dodany przez producenta cukier. W całym takim jogurcie znajdziemy zatem 1-2 łyżeczki niechcianego cukru. Niechcianego szczególnie, gdy zajadasz owoce, które zawierają masę naturalnie występujących cukrów prostych.

305

Odp: Co zrobić na kolację?

Sałatki ja nie będę robiła bo takim dań niestety ja z mężem nie uznaję bo po prostu akurat tym się nigdy nie najadamy hihi Dzisiaj to już chyba sobie tak myślę, że po prostu no nie wiem chociażby po prostu zrobimy sobie na wieczór te takie grzanki z tego chleba co nam pozostał po świętach by się nic nie zmarnowało

306

Odp: Co zrobić na kolację?

Coś lekkiego, u mnie to pewnie będzie jakiś owoc, może jabłko?

307

Odp: Co zrobić na kolację?

Coś lekkiego i tylko owoc na kolację to zdecydowanie za mało..Musisz więcej coś zjeść ; )) ja to właśnie teraz się zabieram za kolację i z tego powodu iż już po świętach zabrakło takiego jakiegoś po prostu zwykłego chleba zdecydował z facetem moim, że sobie zjemy tosty i on to zawsze ode mnie zje 2 razy więcej.

308

Odp: Co zrobić na kolację?

u mnie ostatnio w modzie jest serwet wiejski

309

Odp: Co zrobić na kolację?

Też lubię serek wiejski, ale od czasu do czasu, ponieważ szybko mi się nudzi.

310

Odp: Co zrobić na kolację?

Ja nie lubię serka wiejskiego z tego powodu, że on jest dla mnie jakiś taki niestety mdły i nic dobrego w nim nie widzę hihi Wolę zdecydowanie na kolację zjeść jakąś jajeczniczkę czy po prostu jakieś tam no nie wiem kanapeczki z serem czy coś takiego : )bardzo okej jest właśnie tak sobie zjeść czasem dużo pieczywa nawet na noc

311

Odp: Co zrobić na kolację?

Na kolacje polecam serek wiejski z pełnoziarnistym chlebem albo jeszcze lepiej kolorowe kanapki, czyli co mam na myśli kanapka pełnoziarnista do tego sałatka pomidorek ogóreczek troche przypraw mamy zdrowo smakowicie!

312

Odp: Co zrobić na kolację?

Dobra dobra wszystkie tutaj mówicie o tym serku wiejskim a ja po prostu się was zapytam o coś takiego jak no wiecie tosty..Co sądzicie czy akurat tak na kolację to będzie dobry taki właśnie wybór czy jakoś słabo to pomyślałam i lepiej jakbym właśnie tego sobie nie jadła?

313

Odp: Co zrobić na kolację?

Słodkie tosty:
Smarujemy z jednej strony 2 połówki chleba tostowego, na jednej kanapce smarujemy nutellę,albo inny krem, kładziemy pokrojone w cienkie plasterki banany, przykrywamy drugim kawałkiem i wkładamy do tostera.

Płatki z jogurtem i jabłkiem:
5 dużych garści płatek zwykłych czyli kukurydzianych,
1 jogurt duży gratka,
1 jabłko,
3 małe łyżeczki kakao
Wsyp do miski płatki, pokrój jabłka na kosteczki ,później wsyp kakao,
a na końcu wszystko dokładnie wymieszaj.
Smacznego smile

314

Odp: Co zrobić na kolację?

Dla odchudzających się na kolację najlepiej jeść tylko warzywa...

315

Odp: Co zrobić na kolację?

pasta serowa
Tego potrzebujesz:

15 dag rokpola 10 dag sera białego 3 łyżki kwaśnej śmietany 5 dag posiekanych orzechów włoskich pół pęczka koperku 5 suszonych pomidorów sól, pieprz
Sposób przygotowania

Oba sery włóż do miski. Dodaj śmietanę i dobrze razem ugnieć na jednolitą masę.
Koperek umyj, osusz i drobno posiekaj. Dołóż do masy serowej. Dodaj posiekane włoskie orzechy i pokrojone drobno suszone pomidory.
Pastę na kanapki dopraw do smaku solą i pieprzem. Podawaj na posmarowanych masłem lub dobrej jakości margaryną kromkach pełnoziarnistego pieczywa.

316

Odp: Co zrobić na kolację?

Moniska-brzmi zachęcająco Twój przepis.
Aż pełno mam śliny i teraz zapycham głód Jogobellą tongue

317

Odp: Co zrobić na kolację?

Wczoraj było jajko na miękko  i bułeczka:)

318

Odp: Co zrobić na kolację?

a może taka pasta z kaszy gryczanej? [url]http://przepisy.ancymonki.pl/pasta-z-kaszy-gryczanej/[/url] mnie ona bardzo smakuje, często robię na kolację bądź śniadanie.

319

Odp: Co zrobić na kolację?

Przepis naprawdę wygląda zdrowo..Ale ja nie lubię tej kaszy gryczanej i niestety nie zjadał bym tego. Chociaż jeśli by mi to przyrządził jakiś specjalista kuchni w stylu Karol Okrasa czy też Paskal to jakoś bym się chętniej skusiła na tego typu rzecz.

320

Odp: Co zrobić na kolację?

A u nas zazwyczaj kolacje sa bardzo tradycyjne czyli ... kanapki, ewentualnie lubimy pojesc takie rybki z puszek w sosie pomidorowym badz zamawiamy sobie pizze od czau do czasu ... rzadko ale zdarza się też zrobić jakąś dobrą sałatkę z mixu sałat

321

Odp: Co zrobić na kolację?

Kanapki na kolację ile w tym jest wartości odżywczych ? Bardzo mało .. Lepiej na obiad zjeść jakiś posiłek pełnowartościowy czyli przede wszystkim zjeść coś takiego jak omlet albo nawet jakąś jajeczniczę na boczku. smile chociaż ona też czasem może iść w boczki ;P

322

Odp: Co zrobić na kolację?

Dzisiaj będą zapiekanki z serem żółtym, wędlinką, pomidorem i ogórkiem świeżym oczywiście do tego majonez i sos pomidorowy ... do tego być może jakaś sałatka ostatnio robiłam z gruszka i granatem ... była przepyszna ... lubię takie nowe smaki

323

Odp: Co zrobić na kolację?

W piątek się mięsa nie je więc dzisiaj zrobię sobie coś specjalnego, pozwalam sobie na nie raz w tygodniu..Pozwólcie, że wam powiem - to są naleśniki smile zrobię je z dżemem truskawkowym i chyba będę je jadła dopóki po prostu nie pęknę. smile mam dzisiaj na nie smaka.

324

Odp: Co zrobić na kolację?

Kasza jaglana na mleku z jabłkami i cynamonem,płatki owsiane,kasza manna z dżemen,chleb obsmażany na jajkach +kakao,pasta z twarogu i ryby,racuszki,ser twarog rozmieszany z jogurtem,cebulą i pomidorem...

325

Odp: Co zrobić na kolację?

Sałatkę z rukoli, pieczonych buraków, orzechów włoskich, fety i sosu balsamicznego smile