1

Temat: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Co sądzicie o tego typu programach?
Program Mieszkanie dla Młodych ma zastąpić kończący się w styczniu 2013 roku program Rodzina na Swoim.

2

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Dobra rzecz, niech  kto może to korzysta.

3

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

wcale nie jest to taka dobra rzecz...tym bardziej, ze od 2014 roku nie będzie można kupić mieszkania na kredyt bez wkładu własnego hmm

4

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Ja właśnie jestem na etapie formalności z tym programem Mieszkanie dla Młodych.  No wkład własny mieć trzeba ale oni dają do kredytu fajne dofinansowanie więc warto.

5

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

ale to przecież dopiero za jakieś 3 miesiace rusza ten program...

6

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Program nie najgorszy, ale i tak wiele osób z niego nie skorzysta, bo pieniędzy nie ma. O pracę trudno bez jakichś specjalistycznych umiejętności. Jestem po studiach, a mimo to w zawodzie pracy nie znajdę. Nadmienię, że nie jestem po oklepanych kierunkach typu pedagogika, psychologia, europeistyka czy filozofia. Studia tak naprawdę na nic mi się nie przydały, a pracę znalazłam dopiero po ukończeniu kursów komputerowych . Teraz tworzę strony internetowe i mam dość dobre zarobki.

7

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Wydaje mi się, że jednak Rodzina na Swoim to był lepszy program, z którego więcej osób mogło skorzystać. Teraz pomoc młodym ludziom wydaje mi się dość...ograniczona. Dziękuję Bogu, że mam to szczęście, iż nie muszę brać kredytów na dom, ani zastanawiać się, gdzie mieszkać.

8

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Też jestem zdania, że program MdM jest naprawdę korzystny. Dla osób, które chciałyby więcej rzetelnych informacji na jego temat, polecam zajrzeć na strony rządu. Sama regularnie śledzę pojawiające się tam informacje i poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem z tego projektu.

9

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

jak dla mnie trochę to na zadadzie sam ci nic nie dając smile ale jak patrze to mozna znalezc cos w tych cenach pod program wiec nie najgorzej smile

10

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Warto rozglądać się za nowymi mieszkaniami, które spełniają wymogi, jeśli chodzi o program MDM. Zawsze to dodatkowa gotówka. Może to dofinansowanie do mieszkania nie jest jakoś porażająco wielkie, ale mieć, a nie mieć... wink. Moja bratowa się załapała w zeszłym roku. A młodym czasem ciężko wystartować, więc każde wsparcie się liczy.
Teraz też się coś pozmieniało, bo znowelizowano ustawę dotyczącą Programu Mieszkanie Dla Młodych.

11

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Myślę, ze ten program jest szansą dla wielu osób, które bez wsparcia nie mogłyby sobie pozwolić na własne, pierwsze mieszkanie

12

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Takie programy to faktycznie szansa dla młodych, szkoda,że zasady są tak skomplikowane... No ale cóż, biurokracja króluje w kraju, więc tu nie mogło być inaczej. Teraz coraz trudniej o kredyt hipoteczny, więc warto wybrać ten właściwy.

13

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Program jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z uzbieraniem wymaganego wkładu własnego. Obecnie jest to 10%, od przyszłego roku to już 15%. Młodzi ludzie mają problem, aby uzbierać tak znaczną gotówkę. Dobrze, że jest taki program.

14

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Jak ktoś się łapie to niech korzysta.

15

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Ja jestem zdania,że skoro taki kredyt istnieje to warto jest się nim zainteresować. Budowa domu czy kupno to nie jest taka niewielka inwestycja i jeśli tylko mamy możliwość dofinansowania to warto jest się o to starać !
Czyli warunki, dopłaty oraz ich wysokośc. Rodzina z 2 dzieci może obecnie dostac dość duże dofinansowanie. Czyli nawet do 20%.

Wiele osób również tego nie wie ale w programie można wybudować dom. Dostajecie wtedy zwrot podatku.

16

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Też o tym słyszałam. Myślę, że z czasem ten program stanie się bardziej "dla ludzi".

17

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Ja jestem za domem inteligentnym mieszkanie nie jest dla mnie. Małe ciasne i mało atrakcyjne. Ostatnio nawet czytałam dużo o takich domach . Bardzo fajnie wyglądają i się sprawdzają w życiu.

18

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Wydaje mi się, że pomoże to dużej ilości młodych ludzi. Każdy bardzo by chciał posiadać swoje własne cztery kąty więc jeśli ma to jakoś pomóc to czemu nie? Patrząc szczególnie na to, że powstaje bardzo dużo nowych miejsc do zamieszkania w ostatnich czasach. Miasta się rozwijają i oferują miejsca bezpieczne i nowoczesne.

19

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Chcielibyśmy skorzystać z dofinansowania w ramach programu mieszkanie dla młodych. Czy zakup  domu pozwoli na uzyskanie dofinansowania?

20

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

To zależy ile kosztują te domy i jaki mają metraż. Poza tym Wy musicie spełniać warunki programu. Żeby zgłębić wiedzę polecam poczytać na stronach rządowych. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

21

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Ciekawe czy teraz stanieją mieszkania po epidemii? |banki już utrudniły zdobycie kredytu bo stopy % poszły w dół..

22

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Teraz chcą budować dużo tanich mieszkań, tylko ciekawe ile będzie wynosił czynsz przy galopujących cenach prądu i ogrzewania...

23

Odp: Nowy program rządu. Mieszkanie dla Młodych

Taaa, teraz do 45. roku życia ci młodzi niby są:)