1

Temat: Prezenty dla gości

Chyba nie ma takiego wątku smile Chciałam porozmawiać o prezentach dla gości. Jest to oczywiście kolejny modny zwyczaj, który przywędrował do nas z Ameryki. Siostra niedługo bierze ślub, ja jeszcze pamiętam moje wesele, więc chciałam ten wątek poruszyć. Jeśli chodzi o moje weselicho, zdecydowałam się obdarować gości takimi pamiątkami ) Zamówiłam kilka różnych opcji ze śmiesznymi motywami (stwierdziłam, że data naszego ślubu czy nasze imiona będą zbyt narcystyczną opcją big_smile). Do wyboru były kufle i szklanki do mrożonej kawy. Gości nie było dużo, więc nie był to jakiś szalony wydatek. Siostra też planuje jakieś upominki. A jak było/jest/ będzie z Wami? Kolejna irytująca moda zza oceanu czy zalążek miłej tradycji?

Ostatnio edytowany przez illiada (2014-08-04 14:52:58)

2

Odp: Prezenty dla gości

jak byłam na weselu to były takie figurki pudełeczka w kształcie sukni ślubnej i garniturow a w środku po cukierku i przyczepione karteczki kto gdzie siedzi

3

Odp: Prezenty dla gości

Też fajne, ale jak to zostało rozwiązane pod względem praktycznym? Figurki były podpisane i rozdawane przy wejściu? smile

4

Odp: Prezenty dla gości

U nas prezenty były zawsze tylko zazwyczaj było to ciasto lub/i wódka smile teraz się to trochę zmienia, także ze względu na koszty

5

Odp: Prezenty dla gości

Po weselu dużo jedzenia zostaje więc to najlepszy prezent i lepiej żeby się nie zmarnowało:)

6

Odp: Prezenty dla gości

Na ostatnim weselu jakim byłam to każdy gość dostawał takie fajne motylki smile Jedzenie to swoją drogą rozdawane jest po porawinach smile

7

Odp: Prezenty dla gości

Dla tych bardziej bliskich można dać po butelce wina:)

8

Odp: Prezenty dla gości

U nas nie ma zwyczaju obdarowywania gości, to raczej państwo młodzi powinni dostawać prezenty, bo i tak wesele ich trochę kosztowało. Nie rozumiem, dlaczego mieliby jeszcze dawać prezenty gościom wink

9

Odp: Prezenty dla gości

Pomysł jest świetny, niezależnie gdzie były jego korzenie. Upominki dla gości weselnych można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są słodycze i napoje pod przeróżnymi postaciami, generalnie rzeczy, które można skonsumować. Drugą natomiast wszelakie gadżety, figurki, zdjęcia, upominki bardziej trwałe.  Dając prezenty gościom weselnym wskazane jest, aby dołączyć do nich karteczki, wydrukowane lub napisane ręcznie, z krótkimi podziękowaniami wraz z Waszymi imionami i datą ślubu. Miło czyta się słowa:
♥Serdeczne podziękowania♥
♥za uświetnienie naszej♥
♥uroczystości zaślubin♥
♥za chęć dzielenia z nami♥
♥tej wyjątkowej dla nas chwili♥
♥oraz za otrzymane życzenia i prezenty♥
Goście poczują się wyjątkowi, na dłużej zapamiętają zaślubiny
i będą miło wspominać wesele smile

10

Odp: Prezenty dla gości

Taki symboliczny upominek jest jak najbardziej na miejscu:)

11

Odp: Prezenty dla gości

Ja się akurat z tym nie spotkałam jeśli chodzi właśnie o takie coś jak te upominki dla kogoś...Zdecydowanie po prostu dobrze jest dać gościom jakiś taki właśnie upominek każdy się ucieszy. Prezent z tą butelką wina to ja sama chyba muszę akurat rozważyć na moim ślubie

12

Odp: Prezenty dla gości

Ja nie będę robiła prezentów z podziękowaniami dla gości. Uważam,że naszym prezentem dla nich było zaproszenie na wesele  Tzn nie widzę powodu dla którego miałabym jeszcze coś dawać gościom. Jeśli zdecydujemy się na winietki (goście mają siedzieć przy okrągłych stołach) to możliwe, że dorzucę bilecik z tekstem podziękowania.

13

Odp: Prezenty dla gości

Sama się z czymś takim nie spotkałam. A w odniesieniu do swojego ślubu to nie podjęłam jeszcze decyzji.

14

Odp: Prezenty dla gości

O ile jeszcze jest to coś słodkiego albo coś z czym można coś zrobić i jakoś to wykorzystać to nawet mi się to podoba, jeśli jednak jest to kolejne kurzadełko do postawienia czy coś to raczej jestem przeciwna bo i tak większość to schowa do szfy i zapomni.

15

Odp: Prezenty dla gości

a ja spotkałam się z prezentami dla gości, zostałam obdarowana będąc gościem weselnym, koszyczkiem ze słodyczami i bardzo ładną kartką z podziękowaniem - nie ukrywam, że był to bardzo miły drobiazg, na innym weselu w mojej rodzinie goście na do widzenia dostali po butelce wódki, na nalepce była data wesela i imiona nowożeńców, ale to chyba nie jest za dobry pomysł, jak dla mnie trochę obciachowe smile

16

Odp: Prezenty dla gości

Mi się jakoś ten zwyczaj nieszczególnie podoba, zwłaszcza jeśli takim prezentem mają być te popularne migdały. Raz byłam na takim weselu to połowa gości nawet nie wiedziała, że to prezent i tego nie zabrała do domu. Wydaje mi się, że tradycyjne ciasto weselne i flaszka gościom wystarczą. Teraz nawet można kupić specjalne kartony ozdobne na to ciasto, tak, żeby wyglądało elegancko.

17

Odp: Prezenty dla gości

Podziękowanie gościom kluczykiem z dedykacją może mieć szczególne znaczenie.
Dziękujemy za wspólne otwarcie drzwi, naszej nowej drogi życia smile

18

Odp: Prezenty dla gości

Na weselach, na których byłam niestety nie spotkałam się z tym. No ewentualnie rozdawano po butelce wódki weselnej. Widzę, że w ty m temacie sporo się zmieniło smile

19

Odp: Prezenty dla gości

To jest stary zwyczaj, ale nie wszyscy go stosują. Może tutaj znajdziesz jakąś inspirację na taki prezent

20

Odp: Prezenty dla gości

My od razu wiedzieliśmy, że te wszystkie figurki, bibelotki to tylko niesłychana tandeta. Ale ponieważ rodzice mają pasiekę daliśmy w prezencie gościom po malutkim słoiczku własnego miodu (oczywiście z odpowiednią adnotacją) smile Przyznam, że pomysł spodobał się bardzo smile

21

Odp: Prezenty dla gości

Ostatnio byłam na weselu gdzie młodzi rozdawali zdjęcia z magnezem na lodówkę .Na innym weselu młodzi rozdawali małe paczuszki z czekoladowymi cukierkami .

22

Odp: Prezenty dla gości

u moich znajomych córki po weselu młodzi dla każdego z gości mieli pudełeczka z małymi kawałkami ciasta .

23

Odp: Prezenty dla gości

Na tej platformie mają ciekawe pomysły na podziękowania dla gości i dla rodziców też moglibyście zamówić jakiś prezent.

24

Odp: Prezenty dla gości

Moim zdaniem takie prezenty (drobiazgi) to bardzo dobry pomysł. Nie chodzi przecież o jakieś drogie rzeczy.
Byłam na weselach gdzie prezentem były magnesy ze zdjęciem młodych i datą ich ślubu albo dla facetów alkohol, a dla kobiet jakaś słodkość albo miniaturowe przetwory, które robią sami młodzi lub ich rodzice.  Taka mała rzecz, a jednak cieszy gościa smile

25

Odp: Prezenty dla gości

Ja ostatnio byłam na weselu, gdzie goście dostawali słodkie podziękowania w formie pudełka i kilku cukierków. Bardzo fajny pomysł smile Prezent idealny, a na dodatek można wcześniej sobie przygotować takie rzeczy, bo te krówki spokojnie mogą leżeć do 6 miesięcy i będą nadal pyszne.